صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تقصیر ماست روحانی به موسوی رای نداد و از مخالفان فتنه 78 بود؟

نماینده گروه چندرسانه‌ای 'شفق' گفت: اگر رئیس‌جمهور بهترین ممیزی را وجدان مردم می‌دانند، اجازه دهند مردم این مستند را ممیزی کنند.

کد خبر : 9896

تاریخ انتشار : 21/02/1393 - 07:10


تقصیر ماست روحانی به موسوی رای نداد و از مخالفان فتنه 78 بود؟

به گزارش خط امید بهشهر؛  کنفرانس خبری عوامل تولید و توزیع مستند 'من روحانی هستم' صبح امروز، شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور زهرا حقی، نماینده گروه چندرسانه‌ای 'شفق'؛ حجت نیکی ملکی، مدیر شبکه اجتماعی افسران؛ یاسر جلالی، مدیر سفیر فیلم و خبرنگاران رسانه‌های خبری در خبرگزاری «نسیم» برگزار شد.

 

*** نیکی‌ملکی: این مستند می‌خواهد بگوید؛ 'من یک روحانی انقلابی هستم'

 

محورهای مهم سخنان نیکی‌ملکی، مدیر شبکه اجتماعی 'افسران' به این شرح است:

 

- مستند "من روحانی هستم" فتنه گران و نظام سلطه را ناامید کرده است. این مستند سوابق انقلابی آقای روحانی را بیان و به حضور ایشان در حساس‌ترین پرونده‌های نظام پرداخته است.

 

- فرزندان امام خمینی(ره) در سنگرهای مختلف فرهنگی حضور دارند و در حال فعالیت هستند و گروه چندرسانه‌ای "شفق" تنها یکی از این گروه‌ها است.

 

- یک دفعه مستند "من روحانی هستم" تیتر یک چندین رسانه شد و در طی یک هفته ده‌ها دروغ بزرگ در مورد آن گفته شد و به مسئله یک کشور تبدیل گردید؛ این حاشیه‌ها ادامه دارد و ما ضرورت دیدیم تا این تیم طی یک کنفرانس خبری به این جنجال‌ها خاتمه دهد.

 

- ما و آقای روحانی همه خود را زیر خیمه انقلاب می دانیم. دشمنان مطمئن باشند نسل انقلابی که وارد عرصه فرهنگ شده‌اند با این جنجال‌ها از حاشیه به در نخواهد شد.

 

- یکی از بحث ها این بود که این مستند را حامیان رئیس‌جمهور سابق ساخته‌اند! در حالیکه "سفیر فیلم" مستندی ساخته با عنوان "کدام انحراف؟ اینها از آن برچسب ‍‍‌هایی است که برای تخریب مستند زده شده است. بچه‌های انقلاب این کارها را انجام داده‌اند و هر جا لازم باشد با ساخت مستند به روسای جمهور کمک می‌کنند.

 

*** یاسر جلالی: این مستند از جنس کارهای شبکه‌های اجتماعی است که دولت به دنبال رفع فیلتر آن است

 

محورهای مهم سخنان یاسر جلالی، مدیر 'سفیر فیلم' به این شرح است:

 

- ما ترجیح می دهیم که به کار بپردازیم تا به حاشیه اما وقتی دیدیم در حد سران قوه نیز در این مسأله وارد شدند لازم دیدیم پاسخ دهیم. این مستند از جنس کارهای شبکه های اجتماعی است که دولت هم به دنبال رفع فیلتر است

 

- مستند "من روحانی هستم" جزو مستندهایی است که تاریخ را روایت می کند و "عبرت پژوهی" نیست. یکی از دلایلی هم که ما به سبب آن پذیرفتیم که این مستند را در سایت خود توزیع کنیم همین بوده است.

 

- برخی مسائل مربوط به این مستند به ما مربوط نیست. اگر آقای لاریجانی و روحانی و هاشمی با هم اختلاف نظر دارند، این اختلاف نظر به ما مربوط نمی‌شود.

 

- در هر دوره ای "سفیر فیلم" متهم به گرایشی خاص شده است که این برای ما جذاب است. ما بعد از مستند "یزدان تفنگ ندارد" متهم به انتساب به جریان انحرافی شدیم. بعد از مستند "کدام انحراف؟" متهم به "دولت‌ستیزی" شده‌ایم و اکنون نیز متهم به" تقابل علیه دولت یازدهم" شده‌ایم.

 

- در حال حاضر این ترس برای ما به وجود آمده است که کارهایی که در حوزه بانکداری و نفت آماده کرده‌ایم نیز با برخورد امنیتی مواجه شود. دوستان رسانه‌ای کمک کنند تا این فضای امنیتی در حوزه فرهنگ و رسانه را عوض کنیم و فضا به حالت قبل برگردد.

 

- ما استقبال می کنیم تا دادگاهی تشکیل شود و از دولت خواهش می‌کنیم که از ما شکایت کند. ۱۰ روزی است که معاونت حقوقی دولت هنوز نتوانسته است مستندات خود را به دادستان تحویل دهد.

 

- لااقل اخلاق سکولار غربی را رعایت کنند. دوستان دولت حاضر نشدند خود شکایت کنند و صریحا گفته اند که ما شکایت نمی کنیم و منتظریم مدعی العموم و دادستان اقدام کند.

 

- به نظر من برخورد قوه قضائیه منصفانه و قانونی بود و از ادامه روند برخورد قانونی با این مستند نیز استقبال می کنیم.

 

*** زهرا حقی: کسانی که به ما می‌گویند 'دروغ گفته‌اید' چرا شهامت ندارند بگویند خاطرات هاشمی دروغ است؟

 

محورهای مهم سخنان زهرا حقی، نماینده گروه 'چندرسانه‌ای شفق' به این شرح است:

 

- چهار ماه از رونمایی از این مستند گذشت و اکران های زیادی صورت گرفت و ما به سراغ کار بعدی خود رفتیم. عده‌ای اولین روز بعد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از طریق مصاحبه با یک منبع آگاه از نهاد ریاست جمهوری و سپس با مصاحبه تند مشاور فرهنگی رئیس جمهور که ادبیات امنیتی و واقعا شگفت‌انگیزی داشت، پروژه تخریب این مستند را آغاز کردند و به یکباره ما تیتر اول همه این روزنامه ها شدیم. مگر می‌شود چنین اتفاقی بدون اتاق فکر صورت گرفته باشد؟! چند نفر خاص برای این روزنامه‌ها مطلب می‌نوشتند و هر روز مسئولینی را که حتی مستند را ندیده بودند، وادار به موضع گیری می‌کردند. فتنه به ما نشان داد این رسانه ها از بیرون خط می گیرند. سناریویی که علیه ما اجرا شد خیلی جالب و عجیب شد. ابتدا به محتوا و تدوین اشکال گرفتند. منابع را نشان دادیم. سپس گفتند مغرضانه ساختید ولی وقتی مخاطب می‌دید برایش سوال بود که کجای آن مغرضانه است؟! و اخیراً اشکالی که همین الان که من این جا هستم به این مستند گرفته اند این است که چرا الان چنین چیزی را ساخته اید؟

 

- من امروز اینجا هستم با همه معذوریت‌هایی که یک خانم دارد اینجا در برابر دوربین‌ها هستم تا با شجاعت از مظلومیت این مستند دفاع کنیم. از ما شناسنامه خواستند آیا همیشه با مستندها این طور برخورد می‌کنند؟ ما با شناسنامه و گذرنامه‌مان آمده‌ایم تا بگوییم از این پس قرار است هر که نقد می‌شود با شناسنامه باشد.

 

- تمام اطلاعات مستند ما معتبر است و با استناد به کتب منتشر شده رسمی صورت گرفته است و تمام این فیلم‌هایی که ما استفاده کردیم در اینترنت قابل دانلود است و از هیچ منبع محرمانه‌ای استفاده نکرده‌ایم.

 

- تخریب کنندگان ما شهامت این را نداشتند که از پشت پرده بیرون بیایند. ما این مستند را از خاطرات آقای هاشمی ساخته‌ایم. اگر مدعی هستید این بخش از مستند دروغ است چرا با ما برخورد می کنید؟ شاید شهامت این را ندارید که بگویید شاید خاطرات آقای هاشمی دروغ است.

 

- برای ما جالب است که از یک مستند ۵۶ دقیقه‌ای فقط به یک بخش خاص بپردازند تا کاری کنند که آن مستند دیده نشود.

 

- مگر رئیس‌جمهور نگفتند بهترین ممیزی را وجدان مردم می‌دانند؟ اجازه بدهند مردم این مستند را ممیزی کنند. اجازه بدهند این مستند اکران شود تا در ممیزی وجدان مردم واقع شود نه اینکه جلوی اکران آن را بگیرند.

 

- به ما می گویند دروغ گفته‌اید؟ اگر می‌گفتیم روحانی اصلاح‌طلب است و به نخست وزیری میرحسین موسوی رای داده است راستگو بودیم؟ تقصیر مستندساز چیست که اقای روحانی به موسوی رای نداده است و یکی از عوامل موثر در جمع کردن غائله ۱۸ تیر است؟

 

- ما به کارمان اعتقاد داشتیم و جزم ما بر ادامه این راه هست. من چند جمله خطاب به اقای روحانی به عنوان فردی که شناسنامه و گذرنامه ام را نشان دادم و اثرم نیز شناسنامه‌دار است می گویم: ما فکر می‌کردیم ابتدایی ترین معذورات یک خانم و ابتدایی‌ترین اخلاق رسانه‌ای رعایت می‌شود، اما نشد. خطاب من به ایشان به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشورمان این است:

 

ما این دغدغه را داریم کسانی که وقتی به حکم خدا توهین می شود، سکوت می کنند، امروز در برابر مستندی که سوابق انقلابی شما را نشان می‌دهد شروع به عربده کشی کرده‌اند، فکر می‌کنیم اینها قصد دارند هاله‌ای برای شما ایجاد کنند تا منتقدین شما را از شما جدا کنند. اتفاقاتی که دارد امروز رخ می دهد شباهت زیادی به سال ۷۵ دارد. این روزنامه‌های زنجیره‌ای شباهت زیادی به روزنامه‌های زنجیره ای آن سالها دارد. آقای رئیس‌جمهور اینها کسانی هستند که شعار "عبور از روحانی" را سر خواهند داد. ما به وعده های الهی اعتقاد داریم "ان تنصروالله ینصرکم" ما برای خدا کار کردیم و خدا هم به ما تفضل کرد و ما با ایمان به وعده های الهی ادامه خواهیم داد. این "غوغازیست‌ها" برای محکمه الهی چه جوابی آماده دارند؟ یقین بدانید که آن روز و آن محکمه نزدیک است.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : تقصیر ماست روحانی به موسوی رای نداد و از مخالفان فتنه 78 بود؟

تقصیر ماست روحانی به موسوی رای نداد و از مخالفان فتنه 78 بود؟

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر