صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده ولی فقیه مازندران خبر داد

اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به فراگیر شدن مراسم اعتکاف در کشور، گفت: سنت معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد استان برگزار می شود.

کد خبر : 9849

تاریخ انتشار : 19/02/1393 - 18:36


 اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد مازندران

به گزارش خط امید بهشهر _ آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های امروز نمازجمعه ساری، با بیان اینکه ماه رجب ماه خدا است، اظهار کرد: باید از خدا بخواهیم ما را به صراط مستقیم هدایت کند.

وی افزود: از 10 تا 30 ام رجب توسط بنیاد بین المللی غدیر میلاد نور نامگذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به فراگیر شدن ایام اعتکاف پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور گفت: قبل از انقلاب فقط در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم، مراسم اعتکاف برگزار می شد ولی هم اکنون در این مراسم در تمام مساجد، دانشگاه ها و مراکز عمومی کشور برگزار می شود.

طبرسی، از برگزاری مراسم اعتکاف در 200 مسجد استان خبر داد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی مازندران زمینه حضور مردم در اعتکاف سه روزه را در مساجد استان فراهم کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری،بر لزوم حفظ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: جوانان با حضور در مساجد و دانشگاه ها به اعتکاف می پردازند و این مسئله برای دنیا حجت است.

طبرسی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم جدی و مدیریت جهادی، افزود: فرهنگ عفاف و حجاب، خلوص عبادت و ارتباط با خدا باید در این سال گسترش یابد.

وی، به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان کشور اشاره کرد و گفت: فرهنگیان باید در تحقق شعار سال پیشگام باشند.

امام جمعه مرکز استان، با تاکید بر اینکه فرهنگیان به دور از سطحی نگری و سیاست بازی باید به تربیت دانش آموزان بپردازند، گفت:  دولتمران باید به معیشت معلمان توجه ویژه ای داشته باشند.

طبرسی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی نخبه  توسط معلمان در جامعه انجام می گیرد، افزود: نیروی انسانی به عنوان سرمایه بلقوه در جامعه باید به نحو احسن از انان بهره گرفت.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد مازندران

 اجرای مراسم معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر