صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پروژه ای که همچنان روی کاغذ ماند!

پالایشگاه نفت بهشهر پس از 10 ماه ناکامی/تصاویر

احداث این پالایشگاه همانند دیگر پروژه های شهرستان به رویایی دست نیافتنی برای مردم این منطقه تبدیل شده و متأسفانه مسئولین ذیربط هیچ پاسخ قانع کننده ای نسبت به چرایی این موضوع نمی دهند.

کد خبر : 9753

تاریخ انتشار : 17/02/1393 - 09:23


پالایشگاه نفت بهشهر پس از 10 ماه ناکامی/تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از بلاغ در تاریخ 22 دی ماه سال 92 مطلبی در سایت خبری تحلیلی خط امید بهشهر قرار گرفت با عنوان «آمار چندگانه و ابهام، حال و روز پروژه های بهشهر + تصاویر» که گزارشی بود از روند پیشرفت پالایشگاه نفت مازندران که کلنگ آن در منطقه حسین آباد بهشهر بر زمین نشست.

در گزارش مذکور آمده است پالایشگاه نفت مازندران (حسین آباد بهشهر) طبق اعلام «وفاعلی فرجی»، رییس هیئت مدیره پالایشگاه در تاریخ 5 مرداد ماه، پالایشگاه نفت بهشهر 17 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق گزارش وی تا مهرماه سال 93 باید فاز اول این پروژه به پایان برسد.

طبق گفته های مسئولین، پیمانکار این پروژه متعهد شده است فاز اول این پالایشگاه در طی 14 ماه باید به پایان برسد که  امروز با گذشت حدود 10ماه باید پیشرفت قابل توجه و قابل مشاهده ای داشته باشد.

سایت فرمانداری شهرستان بهشهر نیز در تاریخ 23 بهمن ماه 92 گزارش تصویری از بازدید مسئولین شهرستان و رییس هیئت مدیره پالایشگاه نفت مازندران(بهشهر) از محل احداث این پروژه منتشر کرد که تنها 2 عکس از این بازدید در این گزارش تصویری وجود دارد که آن هم از نمای بسته ی مسئولین بوده و هیچ تصویری از تأسیسات و قسمت عمرانی این پروژه وجود ندارد.

پس از انتشار این گزارش تصویری در سایت فرمانداری بهشهر، خبرنگار بلاغ در روزهای 16 اسفند 92  و 20 فروردین 93 به محل احداث پالایشگاه نفت مازندران رفت که متأسفانه در کمال ناباوری نه تنها هیچ پیشرفتی در این پروژه مشاهده نشد بلکه مسئولین در اقدامی عجیب فقط کانکس های موجود در محل احداث را به بخش دیگری از زمین منتقل کردند.

با این وجود و باقی ماندن حدود 4ماه از زمان بهره برداری این پروژه بزرگ، به نظر  می رسد احداث این پالایشگاه همانند دیگر پروژه های شهرستان به رویایی دست نیافتنی برای مردم این منطقه تبدیل شده و متأسفانه مسئولین ذیربط هیچ پاسخ قانع کننده ای نسبت به چرایی این موضوع نمی دهند و همچنان از لفظ «پیشرفت قابل توجه» در توضیح این پروژه استفاده می کنند.

برخی از مردم منطقه که نسبت به رونق اشتغال در محل زندگی آنها امیدوار بودند، در گفتگو با خبرنگار بلاغ اظهار نگرانی از متوقف شدن پروژه پالایشگاه بهشهر و انتقال به شهری دیگر و وجود دست های پشت پرده در این موضوع می کنند و همچنین شاهدان عینی گفته اند، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) که پیمانکار طرح بوده پس از مدتی، تجهیزات خود را اعم از سیلوی سیمان و کانکس ها و ... را از زمین 160 هکتاری پالایشگاه خارج کرده است.

به گزارش بلاغ پالایشگاه نفت بهشهر حدود  2.5 میلیارد دلار معادل 77 هزار میلیارد ريال ارزبری دارد که با توجه به این که فرماندار بهشهر وعده استفاده از ظرفیت های بومی در ساخت این پروژه را داده بود، امید می رفت تحول قابل توجهی در بخش اقتصاد شهرستان و منطقه داشته و تا حدودی از حجم بالای بیکاری در این منطقه بکاهد.

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر

پالایشگاه نفت بهشهر 

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 08 خرداد 1393 - 15:14
  آرمان وکیلی

  کافیست بازدیدی از سایت شماره 2 پالایشگاه داشته باشید...پروژه ساخت مخازن ذخیره مازوت در حال انجام است.تا آنجا که بنده با خبرم فونداسیون های پروژه مذکور به پایان رسیده است .....

  2 5
 • پاسخ به نظر سه شنبه 03 تیر 1393 - 21:39
  ریحانه

  تا کی میخواهند این دو برادر یکی در تهران و دیگری در بشهر به این رویاهای پوچ و دست نیافتنی ادامه بدن و ما که 8سال طلب کاریم و گرفتار این رویاهای پوچ این دو برادر باید بسوزیم،،، واقعا اینها وجدان ندارن،،،،حیف جنس مرد که روی این دو برادر گذاشتند،،،، بی وجدانها،،

  3 4
دیدگاه شما در مورد : پالایشگاه نفت بهشهر پس از 10 ماه ناکامی/تصاویر

پالایشگاه نفت بهشهر پس از 10 ماه ناکامی/تصاویر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر