صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار بهشهر:

قوم‌گرایی در کشور وجود ندارد / اختلاف‌افکنی در بهشهر نتیجه نمی‌دهد

فرماندار بهشهر با انتقاد از برخی سخنان که باعث تحریک اذهان عمومی می‌شود، گفت: چیزی به نام قوم‌گرایی در کشور نداریم، و در بهشهر هم همین‌طور است.

کد خبر : 9615

تاریخ انتشار : 13/02/1393 - 09:52


قوم‌گرایی در کشور وجود ندارد / اختلاف‌افکنی در بهشهر نتیجه نمی‌دهد

به گزارش خط امید بهشهر _ محمدتقی نورزاد گفت: اخیراً برخی افراد به خود اجازه می‌دهند خواسته یا ناخواسته حرف‌هایی بزنند که مردم یک منطقه را علیه مسئولان شهرستان تحریک کنند.

وی افزود: برای ما پذیرفتنی نیست که افرادی در حوزه شهرستانی ما دخالت کنند.

فرماندار بهشهر تصریح کرد: اختلاف‌افکنی در شهرستان نتیجه نمی‌دهد، این‌که برخی‌ها عنوان می‌کنند ما «چهارقلعه» هستیم، و بومی‌ها را درجه 2 می‌دانند درست نیست.

وی زندگی اقوام مختلف در کنار هم را از نقاط قوت ایران اسلامی دانست و گفت: چیزی به عنوان قوم‌گرایی در کشور نداریم، در بهشهر هم همینطور است، فرقی بین اقوام مختلف نیست.

نورزاد با اشاره به این‌که برخی‌ها می‌گویند "تمام روستاها را جمع می‌کنیم و شهرستان می‌شویم"، خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ مشکل قومی و قبیله‌ای در بهشهر نبوده، از زیبایی‌های شهرستان ما این است که اقوام مختلف به خوبی در کنار هم زندگی می‌کنند، باید وحدت و یکپارچگی شهرستان حفظ شود.

بهشهر دارای دو بخش مرکزی و یانه‌سر است که بخش مرکزی آن شامل دهستان‌های کوهستان و میانکاله و شهرهای رستم‌کلا، بهشهر و خلیل‌شهر است.

دهستان میانکاله در شمال بهشهر ترکیبی از روستاهای «نمک‌چال»، «یعقوب‌لنگه»، «یکه‌توت»، «زاغمرز»، «زینه‌وند»، «امیرآباد»، «عسگرآباد»، «حسین‌آباد»، «للمرز» و «قره‌تپه»، است.

بخش یانه‌سر هم دارای دو دهستان به نام‌های «شهدا» و «عشرستاق» است که بیش از 50 روستا دارد.

به‌ دلیل مسافت طولانی منطقه دشت تا مرکز شهرستان، همچنین جمعیت بیش از 30 هزار نفری دهستان میانکاله، و پیرو پیگیری‌ها و مطالبات مردمی، سید جلال موسوی‌تبار به‌عنوان امام جمعه این منطقه منصوب شد و نخستین نماز جمعه در 31 خرداد 92 در روستای «زاغمرز» اقامه شد.

امام جمعه دهستان میانکاله در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه، گفته بود: "تبدیل دهستان میانکاله به بخش و شهرستان، خواسته به‌حق مردم این منطقه و گامی در راه رسیدن به پیشرفت و توسعه است."

پیرو آن تنی چند از مسئولان محلی با گفتن سخنانی چون "روستاها را جمع می‌کنیم و همین نزدیکی یک شهرستان تاسیس می‌کنیم"، به تحریک اذهان عمومی و اختلاف‌افکنی در شهرستان بهشهر پرداختند که در نتیجه این کار، تذکراتی از مسئولان مربوطه در شهرستان و استان، دریافت کردند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : قوم‌گرایی در کشور وجود ندارد / اختلاف‌افکنی در بهشهر نتیجه نمی‌دهد

قوم‌گرایی در کشور وجود ندارد / اختلاف‌افکنی در بهشهر نتیجه نمی‌دهد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر