صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

انصراف کمتر، شیب بیشتر!

آقای نوبخت با ادبیات تهدید تلویحی مردم و مشروط دانستن شیب ملایم قیمت ها به انصراف مردم اظهار داشت:« هر قدر میزان انصراف‌ها بیشتر باشد شیب افزایش قیمت‌ها کمتر می‌شود».

کد خبر : 9504

تاریخ انتشار : 08/02/1393 - 11:12


انصراف کمتر، شیب بیشتر!

به گزارش خط امید بهشهر _ دولت یازدهم با عناوین ادعائی مختلف پا به عرصۀ اجرائی کشور نهاد،اما به راستی چرا مدعیان راستگوئی بر خلاف ادعای خود به تناقضات گفتاری و رفتاری در عرصه های مدیریتی روی آوردند؟

مردم فهیم و بابصیرت ایران فراموش نمی کنند زمانی را که تعدادی از کاندیداها ی ریاست جمهوری دورۀ یازدهم باحملۀ ناجوانمردانه به خدمات رئیس جمهور پیشین و با زیر پا گذاشتن اخلاق و انصاف برای بدست آوردن کرسی ریاست جمهوری از هیچ امر مذموم فروگذار نکردند، لیکن مردم فهیم و با بصیرت این سرزمین علل برخی شعارهای برخی کاندیداها را به خوبی رمزیابی کردند،آنها می دانستند که رئیس جمهور محترم در نفی افشاگری علیه فرزندان آقای هاشمی و در تقبیح نقد جناب هاشمی رفسنجانی به صورت ابزاری بحث اخلاق را مطرح نمود و با دروغین دانستن ادعاهای اسناد غیر قابل انکار در جامعه علیه فرزندان هاشمی و با نفی افشاگری های رئیس دولت سابق  خود را دولت راستگو نامید تا تمام رذائل اخلاقی به پای رئیس جمهور سابق نوشته شود.

لیکن پدیدار شدن دم خروس های متعدد از مدعیان راستگوئی دیگر مجال عرض اندام تبلیغاتی و شعاری را از رئیس دولت اعتدال و وزرای جناب رئیس محترم جمهور گرفته است ،لذا ابهامات فراوان جامعۀ اسلامی در مواجهه با پنهان کاری های این دولت به صورت امری روزمره درآمده است، از این رو مردم از سیاستگذران دولت تدبیر و امید این پرسش را مطرح می کنند به راستی چرا مسئولان با اصرار بر حربۀ پنهان کاری و سیاست دروغ برای پیشبرد اهداف خود که بعضا امنیت ملی کشور ونیز رشد و پیشرفت اقتصادی کشور را تهدید می کند و حتی در مقولۀ انصراف از یارانه و  برای کسب درآمد دولت یازدهم  از جیب مردم به قیمت فشار مضاعف در حال پنهان کاری می باشند؟  

لازم به ذکر است در روزهای منتهی به پایان مهلت ثبت نام برای دریافت یارانه،  محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در ادعائی عجیب و به دور از واقعیت مدعی شد :*از زمان ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی تاکنون میلیون‌ها نفر ترجیح دادند به جای دریافت منابع به صورت نقدی، آن را از طریق ارتقای سطح بهداشت و درمان و همچنین در بخش تولید استفاده کنند»[1].

هم چنین آقای نوبخت با ادبیات تهدید تلویحی مردم  و مشروط دانستن شیب ملایم قیمت ها به انصراف مردم  اظهار داشت:« هر قدر میزان انصراف‌ها بیشتر باشد شیب افزایش قیمت‌ها کمتر می‌شود»[2].

با تأمل در این نوع ادبیات جناب معاون رئیس جمهور به وضوح می توان اطلاعات نادرست و نیز گفتمان تهدید ملت  برای پیشبرد تحقق درآمد دولت یازدهم  را دریافت،  زیرا مقصود جناب نوبخت از میلیونها نفر خود انصرافی از یارانه  همان 2میلیون و چهارصد هزار نفر است که متأسفانه با ارائۀ اطلاعات نادرست و درو از واقع  اینگونه شأن ملت ایران از سوی مدعیان راستگوئی به بازی گرفته می شود.

لذا دولتمردان به مانند رسانۀ ملی  با مرتبط دانستن همۀ مولفه های پیشرفت اقتصادی کشور با موضوع انصراف مردم بخت برگشته از یارانه در واقع عجز و ناتوانی خود در تحقق اقتصاد پویا و استیصال دولت در تحقق عدالت اجتماعی را به اثبات رساندند،مسئولانی که با فقدان برنامه ریزی صحیح در موضوع اقتصاد و فقط با ادبیات ارعاب مردم و نیز ارائۀ آمارهای دروغ در راستای فشار هر چه بیشتر بر مردم گام بر می دارند.

بدیهی است رویکرد مذکور و ارائۀ آمارها و اطلاعات نادرست جایگاه و اعتبار دولت یازدهم را در سیر قهقرائی قرار خواهد داد زیرا ملت ایرن در چند ماه گذشته به کرات ادعاهای عجیب و حیرت انگیزی را از برخی مسئولان دولت راستگویان، در موضوعاتی همچون پنهان کاری در مسألۀ توافق ژنو،ادعای خزانۀ خالی از سوی رئیس دولت و پاسخ قاطع وزیر اقتصاد این دولت مبنی بر نادرست بودن این ادعا و از همه مهمتر اقدام  وعده هایی در قبل از انتخابات و بازی با برخی نمادها از قبیل کلید را مشاهده نمودند گرچه این نمادها به عنوان  پیامک های طنز و برای انبساط خاطر مردم تحت فشار تورم مورد استفاده قرار گرفته است!

خطر نهادینه شدن فرهنگ پنهان کاری در دولت راستگویان به شدت ارکان اعتماد ساز این دولت برای مردم را مورد تهدید قرار داده است که تداوم این آسیب در دولت می تواند مشروعیت دولت اعتدال را به شدت مورد خدشه قرار دهد.

 در خاتمه شایسته است دولت محترم مردم را از خود بداند و با رویکرد فعال و نه منفعلانه در رراستای رفع مشکلات مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر اقدام نماید زیرا رشد و پیشرفت در مولفه های اقتصادی با اصرار  بر میز مذاکراه با استکبار و اتخاذ سیاست  تهدید و ارعاب مردم برای افزایش درآمدهای دولت و نیز بی اعتنائی به افزایش قیمت ها حاصل نمی شود بلکه  استمرار وضع نامطلوب موجود در فضای عمومی جامعه ،در وهلۀ نخست عیار واقعی مدعیان اخلاق و دولت راستگویان را برای همگان آشکار خواهد ساخت،و در صورت تداوم این امر ،مولفه های  فرهنگی ،اقتصادی وسیاسی .. مورد خدشه قرار خواهد گرفت.
---

پ.ن:

[1] http://www.isna.ir/fa/news/93012509342

[2]همان


منبع : مهدی نجفی

 

  

دیدگاه شما در مورد : انصراف کمتر، شیب بیشتر!

انصراف کمتر، شیب بیشتر!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر