صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرمانده سپاه بهشهر:

سپاه سازمانی بن بست شکن و کوشا در اداره کشور است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی این انقلاب تشکیل شد برای ادامه نقش خود در نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن پابرجا می ماند.

کد خبر : 9412

تاریخ انتشار : 04/02/1393 - 09:12


سپاه سازمانی بن بست شکن و کوشا در اداره کشور است

به گزارش خط امید بهشهر _ سرهنگ دوم پاسدار علی نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهشهر در گفتگوی اختصاصی با  خط امید در پاسخ به سوال فلسفه وجودی سپاه به سخن از امام خمینی و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : طبق فرموده ی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند " پاسداران انقلاب همانطور که از انقلاب پاسداری می کنید وظیفه و تکلیف بالاتر از آن دارید و آن اینست که از اسلام پاسداری کنید." و فرموده مقام معظم رهبری :" سپاه پاسداران رکن رکین و پایه محکم دفاع از انقلاب در کشور است. اعتقام این است که اگر سپاه نباشد و یا ضعیف باشد امکان ندارد بتوانیم در مقابل تهدیدی که وجودش را مسلم می دانم دفاع کنیم. " فلسفه ی وجوی سپاه و وظیفه ی اصلی آنرا دفاع از اسلام و انقلاب دانست.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ماهیت عمل سپاه گفت:
طبق فرموده ی مقام معظم رهبری : "عمل سپاه صرفا نظامی نیست، عمل سپاه نظامی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی است. "

 

فرمانده سپاه ناحیه بهشهر افزود : مفهوم این فراز آن است که سپاه پاسداران برای انجام رسالت خود در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن باید در همه ی عرصه ها و زمینه ها آمادگی ایجاد نماید و خودش را برای انجام همه ی این ماموریتهای خطیر آماده نماید.
سرهنگ نجفی ادامه داد : سپاه را کسی خلق نکرده بلکه این نهاد به اقتضای نیاز زمان شکل گرفت . هرجا و هر عرصه ای لازم بود به پاسخگویی به نیازهای انقلاب و کشور پرداخت.

 

وی اظهار داشت :با تاسیس بسیج 20 میلیونی که یک شاهکار بی نظیر حضرت امام در عرصه مدیریت و رهبری انقلاب و نظام بود و اتصال سپاه به بسیج و از طریق آن به بدنه مردمی،سپاه یک بعد بی انتهایی پیدا کرد یعنی عرض و طول سپاه نا محدود شد. قدرت سپاه پایان ناپذیر گردید و این وضعیت، جنگ و زندگی را باهم ترکیب کرد و با همان خصوصیات مردمی در جنگ زندگی کرد لذا تحمل جنگ برای سپاه و مردم آسان شد، و در واقع جنگ مثل زندگی شد چون مردم وقتی با همان خصوصیات خودشان وارد چنگ شدند محیط جبهه را صفا دادند آنجا را معنوی کردند فضای جبهه را مردمی و به رزمندگان اسلام آرامش و اطمینان دادند.

 

سرهنگ دوم پاسدار نجفی گفت :  این نکته باعث شد که سپاه در متن و قلب مردم قرار گرفته و خود را مخاطب همه ی مشکلات و ناهنجاریهای آنها بداند و اکنون نیز همین گونه است یعنی هرجا مشکلی برای نظام و انقلاب پیش بیاید سپاه خود را در قبال آن مسئول می داند و بر اساس تکلیفش عمل می کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر تاکد کرد: سپاه سازمانی بن بست شکن و کوشا در اداره کشور است. و سپاه از مخاطرات نمی ترسد و در قلب حوادث می رود.

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : سپاه سازمانی بن بست شکن و کوشا در اداره کشور است

سپاه سازمانی بن بست شکن و کوشا در اداره کشور است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر