صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس شبکه بهداشت در نشست خبری

25 درصد گوشت مصرفي بهشهر بسته بندي است/راه اندازی MRI در بیمارستان امام خمینی(ره)

در آينده اي نزديك باید مردم به سمت استفاده از گوشت هاي بسته بندي در فروشگاهها روند و فرهنگ سازي استفاده از گوشت بسته بندي بايد از هم اكنون آغاز شود.

کد خبر : 9252

تاریخ انتشار : 31/01/1393 - 09:56


25 درصد گوشت مصرفي بهشهر بسته بندي است/راه اندازی MRI در بیمارستان امام خمینی(ره)

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، محمد تقي صالح طبري عصر دیروز در نشست خبري  به مناسبت هفته سلامت خبرنگاران را رابطین مردم و مسئولین دانست و اظهار داشت: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستند و اگر قرار است در جامعه فرهنگ سازی شود و پیشرفت و توسعه محقق گردد بهترین راه آن از طریق رسانه است.

 

وی افزود: هفته سلامت فرصتي مناسب براي توجه جامعه به موضوع سلامت است كه بايد همه دستگاهها و نهادها در اين رابطه وارد شوند و امسال نيز با توجه به شعار"يك عمر سلامت با خود مراقبتي" بايد در جهت فرهنگ سازي مناسب اين مسئله تلاش كنيم.

 

مدیر مرکز بهداشت شهرستان بهشهر با بيان اينكه مازندران از استانهايي است كه شيوع ديابت، فشار خون و چاقي در آن بالا است بیان کرد: متاسفانه در كشور ما سرانه مصرف گوشت قرمز و سفيد نسبت به دنيا پايين و به عکس مصرف روغن نسبت به جهان بالا است و با توجه به توليد ميوه و لبنيات فراوان در مازندران متاسفانه سرانه مصرف ميوه و لبنيات در این استان پايين است.

 

مدير شبكه بهداشت بهشهر همچنين با اشاره به جمعيت بالاي 360 هزار نفري در شرق مازندران راه اندازي ام آر آي را  از ضروريات مهم دانست و تصریح کرد: از دو سال گذشته با نامه نگاری های صورت گرفته اين طرح با فوريت در حال بررسي است و تهيه اين دستگاه حدود 50 ميليارد ريال هزينه دارد كه با بخش خصوصي هماهنگي لازم انجام و امضاء قرارداد بسته شده و در حال رايزني براي خريد اين دستگاه از آلمان هستيم تا انشا ا... در مکانی که در بيمارستان امام خميني(ره) بهشهر در حال ساخت است، راه اندازي و خدمات درماني با تعرفه دولتي در اين بيمارستان به بيماران ارائه خواهد شد.

 

صالح طبري در ادامه با اشاره به در دست ساخت بودن كشتارگاه صنعتي در نكا و پيشرفت حدود 10 درصدي آن، افزود: متاسفانه برخي از قصابان از ذبح گوشت در دام شهر جويبار استقبال نمي كنند و با بهانه هاي مختلف از زير بار مسئوليت تهيه گوشت از دام شهر شانه خالي مي كنند در حالي كه قصابان نكا و گلوگاه در شهرهاي همجوار از دام شهر گوشت بهداشتي تهيه مي كنند.
وی گفت: هر دامي كه در داخل شهر بصورت بهداشتي و سالم ذبح شود نيز متحمل هزينه مي شود و ماشيني از سوي شهرداري ها براي حمل فرآورده هاي گوشتي تهیه شده است که هزينه حمل دام رايگان است و دليلي براي عدم تمكين وجود ندارد.

 

مدير شبكه بهداشت و درمان بهشهر با تاکید بر اینکه قصاب بايد گوشت سالم به مردم تحويل دهد و چوبدار نيز بايد دام خود را براي ذبح به كشتارگاه ببرد، عنوان داشت: نبايد منافع جمعيت بيش از 180 هزار نفري شهرستان را قرباني زياده خواهي 50 قصاب بهشهر شود كه متاسفانه در برخي موارد ما نقش نظارتي خود را بدرستي اجرا نكرديم و قصابان با بهانه جويي به فكر منافع خود هستند.

 

صالح طبري ادامه داد: 25 درصد گوشت مصرفي بهشهر بسته بندي شده توزیع می شود و در آينده اي نزديك باید مردم به سمت استفاده از گوشت هاي بسته بندي در فروشگاهها روند و فرهنگ سازي استفاده از گوشت بسته بندي بايد از هم اكنون آغاز شود.

 

وي اضافه كرد: بيماريهاي قلبي، سرطان و تصادف در صدر آمار مرگ و مير شهرستان بهشهر قرار دارند كه بايد در اين زمينه با اطلاع رساني و فرهنگ سازي مناسب، پيشگيري هاي لازم از بروز اين بيماريها و عوامل جلوگيري كرد.

 

مدير شبكه بهداشت و درمان بهشهر همچنين  از نظارت بر طرح پزشك خانواده در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: اجازه تخلف به كسي در اجراي طرح پزشك خانواده نمي دهيم  و تلاش مي كنيم تا آن بدرستي اجرا شود.

 

صالح طبري همچنین در ادامه از وضعیت بیمارستان نیمه کاره شهرستان سخن گفت و افزود : با توجه به کمبود بودجه و اعتبار، تا دو سال آینده نیز به بهره برداری نخواهد رسید و امیدواریم با اجرائی شدن فاز دوم هدف مندی یارانه ها و با پیگیری مسولین شهرستانی و استانی شاهد تسریع در روند رو به رشد این بیمارستان خواهیم بود.

 

به گزارش خط امید پایان بخش نخستین نشست خبری صالح طبري مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر در سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی ارائه اهم برنامه های مرکز بهداشت در هفته سلامت بود.

  

  

دیدگاه شما در مورد : 25 درصد گوشت مصرفي بهشهر بسته بندي است/راه اندازی MRI در بیمارستان امام خمینی(ره)

25 درصد گوشت مصرفي بهشهر بسته بندي است/راه اندازی MRI در بیمارستان امام خمینی(ره)

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر