صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
توسط فوتسال ستارگان خزر صورت گرفت؛

تکریم از خانواده‌ ورزشکار شهید محمدتقی یونسی کلاکی

اعضای تیم فوتسال ستارگان خزر خلیل شهر به منظور تکریم و تعظیم از مقام شامخ شهدا عصر امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی با خانواده ورزشکار شهید محمدتقی یونسی کلاکی دیدار و گفتگو نمودند.

کد خبر : 9236

تاریخ انتشار : 30/01/1393 - 08:26


تکریم از خانواده‌ ورزشکار شهید محمدتقی یونسی کلاکی

به گزارش خبرنگار ورزشی خط امید بهشهر، در این دیدار صمیمی و معنوی اسحاق علی برنتی اظهار داشت: امنیت امروز كشور مدیون خون شهیدان گرانقدری است که برای حفظ استقلال و آزادی کشور از جان خود گذشته تا مردم در سایه امنیت و آرامش زندگی کنند.
 

وی افزود: ما همواره باید تلاش کنیم تا ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم و در حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی کوشا باشیم.

 

مسئول بسیج ورزشکاران مازندران دیدار با خانواده معزز شهدا را به عنوان یک وظیفه دانست و عنوان داشت: بالاترین ارزشی که در نظام وجود دارد تکریم و ارج نهادن به مقام ایثارگری و شهادت است.

 

برنتی گفت: ادامه راه و مسیر شهدا از اهداف ورزشکاران است و کار برای شهدا و بویژه شهدای ورزشکار از وظایف ذاتی دست‏اندرکاران حوزه ورزش است.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهشهر با بیان اینکه این اینکار در راستای ارج نهادن به مقام مادران و پدران شهید ورزشکار صورت گرفت، اظهار داشت: شهدای ورزشکار می‌توانند بهترین الگو برای ورزشکاران در تبعیت از ولایت، اخلاق‌مداری و حفظ روحیه پهلوانی باشند.

 

وی افزود: ورزش همواره در کنار پهلوانی و مردانگی بود و شهدا پهلوان ترین هستند که به خاطر دفاع از آرمان ها از مال و جانشان گذشتند و به درجه شهادت نائل آمدند.

 

عسگری اکبری با اشاره به الگو برداری قهرمانان از شهدا و مولا علی (ع) شهید محراب، یادآور شد: عطرآگین شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در حقیقت باعث بیمه شدن آن از هرگونه آسیب در حوزه‌های فرهنگی می‌شود.

 

در این دیدار ابوالقاسم ثلاثی ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص شهید محمد تقی یونسی که در تیم سپهر هم بازی بودند، اظهار داشت:  شهدا حق بزرگی برگردن ملت ایران دارند و مقام معظم رهبری همواره نسبت به تکریم مقام شهدا توصیه می‌کنند و این جمله ایشان که می‌فرمایند « امروز زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، وظیفه ما را در زمینه گرامیداشت یاد شهدا دوچندان می‌کند.
 

وی تداوم راه شهداء را در عصر کنونی برای همه مدیران و مسئولان با کار و تلاش مضاعف و جهادی و توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت و از خانواده معظم شهداء بعنوان مظهر صبر و پایداری و مقاومت بعنوان الگوی همه خانواده ها نام برد.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به اهمیت وجود اخلاق در ورزش از ورزشکاران خواست پرچمداران اخلاق و جوانمردی باشند و افزود: نهادینه کردن فرهنگ بسیج و آموزه های این مکتب والا در بین ورزشکاران از جمله اهدافی است که می تواند در تعالی اخلاقی و معنویات در فضاهای ورزشی مؤثر باشد.

 

در ادامه محمدحسن رضایی اظهار داشت: ما با یاد آوری دوران جنگ باید خاطره دفاع مقدس را زنده کنیم. خاطرات جوانانی که با نثار جان از کیان مملکت دفاع نمود و شهید شدند تا این انقلاب اسلامی پیروز شود.

 

وی افزود: شهدا رفتند تا این انقلاب و اسلام پایدار بماند و از ما انتظار دارند که یاد و خاطره شهیدان را زنده نگهداریم و این امانت آنها را به خوبی حفظ و به نسل‌های بعد منتقل كنيم.
رئیس شورای اسلامی شهرستان بهشهر گفت: این دیدارها باعث انرژی گرفتن مضاعف در جهت ادامه دادن مسیر شهدا مي‌شود و امیدواریم بتوانیم در این راه ثابت قدم بمانیم. 
وي با اشاره به تلاش دشمن در خدشه وارد کردن به ارزش‌های انقلاب گفت: در جامعه امروز باید یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای ورزشکار را در بین نسل نوجوان و جوان جامعه زنده و احیاء کنیم.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهشهر هم در این مراسم با اشاره به آمار شهدای ورزشکار شهرستان بهشهر گفت: مطابق آمار20 شهید ورزشکاردر رشته ها ورزشی مختتلف دارای عناوین بوده اند.

 

بهشتی ادامه داد: شهدا در تمام صحنه ها حضور داشتند، زمانی که امام راحل (ره) بانگ « هل من ناصر ینصرنی سر دادند، مردم از تمام اقشار جامعه به دفاع از کشور و حضور در جبهه های جنگ شتافتند و ورزشکاران نیز به فرمان امام(ره) راهی جبهه ها شدند.

 

به گفته وی، شهدا از اقشار و اصناف مختلفی؛ از حوزه رزم گرفته تا عرصه های علمی سرآمد بودند به طوری که متخصصان و پزشکان بسیاری با فرمان حضرت امام(ره) به جبهه ها رفتند و به شهادت رسیدند.

 

شایان ذکر است در این مراسم اسحاق علی برنتی مسئول بسیج ورزشکاران مازندران، سید عسگری اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان، محمدحسن رضایی رئیس شورای اسلامی، رجبی رئیس اداره بهزیستی، ابواقاسم ثلاثی رئیس اداره آموزش و پرورش، محمد فضلی رئیس سازمان انتقال خون، بهشتی معاون فرهنگی بنیاد شهید و ایثارگران و سبزپوشان سپاه شهرستان بهشهر، جواد محروق نماینده بیمه دی و کادر فنی و بازیکنان تیم ستارگان خزر خلیل شهر نماینده استان مازندران در مسابقات کشوری نیز حضور داشتند.

 

گفتنی است، خانواده ورزشکار شهید محمدتقی یونسی نیز ضمن قدردانی، برای موفقیت روزافزون جوانان، ورزشکاران، مسئولین و دست اندرکاران این دیدار آرزوی توفیق نمود و از حاضرین خواستند تا همواره شهدا را نظاره گر اعمال خود بدانند و ادامه دهنده راه شهداء و امام حسین (ع) باشند.

 

به گزارش خط امید، در این دیدار پدر و برادر شهید به بیان خاطراتی از شهید پرداختند و در پایان این دیدار، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی، از خانواده ورزشکار شهید محمد تقی یونسی تجلیل به عمل آمد. 

  

دیدگاه شما در مورد : تکریم از خانواده‌ ورزشکار شهید محمدتقی یونسی کلاکی

تکریم از خانواده‌ ورزشکار شهید محمدتقی یونسی کلاکی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر