صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پاسخ مهم رهبر انقلاب به استفتاء درباره مسابقات تلفنی 909

مدتی است پای مسابقات تلفنی ۹۰۹ به تلویزیون باز شده است. این شماره‌ها پیش از این بیشتر در برنامه‌های کودک مورد استفاده قرار می‌گرفت و در جلب نظر مخاطب گروه کم‌سن موفق بود اما اکنون کارایی جدیدی از این امکان پیش روی تولیدکنندگان برنامه‌های تلویزیونی نمایان شده است.

کد خبر : 9225

تاریخ انتشار : 30/01/1393 - 12:54


پاسخ مهم رهبر انقلاب به استفتاء درباره مسابقات تلفنی 909

 همچنان که در نوروز ۹۳ شاهد پخش مسابقه تلفنی «نو در دو» با شماره ۹۰۹ بودیم. با این تفاوت که هزینه این مسابقه از دقیقه‌ای حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان به علاوه هزینه تماس معمول این شماره‌ها، به هر دقیقه هزار تومان به علاوه هزینه تماس تغییر کرده بود.

 

مسابقه با تبلیغات مداوم و استقبال مردم برگزار شد و پس از پایان، نتایج قابل توجه بود؛ برخی شرکت‌کنندگان بیش از ۳ هزار امتیاز کسب کرده‌‌اند.

 

یک شرکت کننده با ۲۱۰ امتیاز می‌گوید که جایزه پاسخ صحیح به هر سوال ۱۰ امتیاز بوده و حدود ۲۰ دقیقه در این مسابقه از تلفن استفاده کرده است.

 

به این ترتیب هزینه شرکت در مسابقه برای او حدود ۲۰ هزار تومان خواهد شد.

 

شرکت کننده دیگری برخلاف شرکت‌کننده قبلی معتقد است: پاسخ‌گویی به هر سوال به حدود ۳۰ ثانیه زمان نیاز داشته است؛ نه یک دقیقه.

 

با فرض صحت گفته شرکت‌کننده دوم و احتساب ارزان‌ترین حالت، به نظر می‌رسد مشترکانی که امتیاز هزارتایی کسب کرده‌اند، بیش از ۵۰ دقیقه مکالمه داشته‌اند و حداقل مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت حساب تلفن آنها اضافه شده ‌است که در عمل یقینا دقایق حضور در مسابقه از این محاسبه بیشتر بوده است.

 

با مشاهده فهرست برندگان این مسابقه مشاهده می‌شود که اتفاقا شمار دارندگان بیش از هزار امتیاز کم نیست و بسیاری نیز امتیاز ۳ هزار تایی کسب کرده‌اند. این افراد حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای شرکت در مسابقه هزینه کرده‌اند.

 

به طور یقین در نهایت بهترین نتیجه متعلق به برندگان است. اما برای باقی شرکت‌کنندگان که به قید قرعه در این مسابقه برنده شده‌اند، به خصوص دارندگان امتیازهای بالا موضوع به صورت معکوس پشیمان کننده خواهد شد.

 

در این رابطه خبرنگار فرهنگی جهان نیوز از دفتر رهبر معظم انقلاب استفتاء کرده که متن آن به شرح زیر است:

 

سوال: با سلام / مدتی است مسابقاتی توسط ارگانهای فرهنگی کشور برگزار میشود که فرد طی تماس با شماره تلفن مخصوصی به سوالاتی ضبط شده پاسخ میدهد و مسابقه تا زمانی که فرد آماده پاسخ دادن است ادامه پیدا میکند و به ازای هر دقیقه شرکت در این مسابقه مبلغ ۱۰۰۰ تومان بر روی قبض تلفن او محاسبه میشود ( یعنی کسب امتیاز بیشتر منوط به پرداخت هزینه بیشتر است و طبیعتا این هزینه برای همه شرکت کنندگان یکسان نیست و آنهایی که زمان بیشتری را صرف پاسخ دادن کرده اند مبلغ بیشتری پرداخت میکنند) و نهایتا ارگان مذکور از بین افرادی که تماس گرفته اند و از آنها مبالغ متفاوتی اخذ شده، به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی میدهد و مابقی درامد حاصله را صرف هزینه های جاری خودش میکند که البته شرکت کنندگان نیز از این هزینه کردها کاملا بی اطلاع بوده و از ابتدا نیز در جریان نبوده اند، آیا حضرت آقا کسب چنین درآمدهایی را اگر سوالات پرسیده شده مربوط به مسائل دینی و یا فرهنگی باشد مجاز میدانند؟ آیا درآمد حاصل از تماس گرفتن کودکان بدون اجازه والدین با این مسابقات که طبعا هزینه تماس را باید والدین بپردازند قابل استفاده است؟

 

 

پاسخ معظم له:
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته 
بصورت ذکر شده اشکال دارد.
موفق و مؤيد باشيد.

 


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : پاسخ مهم رهبر انقلاب به استفتاء درباره مسابقات تلفنی 909

پاسخ مهم رهبر انقلاب به استفتاء درباره مسابقات تلفنی 909

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر