صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیام صریح اوباما برای روحانی/ تشدید سیاست خصمانه

رئیس‌جمهور آمریکا طرح مصوب کنگره برای امتناع از ارائه ویزا به کسانی که به تشخیص وی در عملیات‌های تروریستی علیه آمریکا و متحدانش دست داشته و تهدیدی برای امنیت ملی این کشور محسوب می‌شوند را امضاء کرد.

کد خبر : 9220

تاریخ انتشار : 30/01/1393 - 08:02


پیام صریح اوباما برای روحانی/ تشدید سیاست خصمانه

به گزارش خط امید بهشهر _  ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد باراک اوباما قانون مصوب کنگره را که به موجب آن واشنگتن می‌تواند از ارائه ویزا به حمید ابوطالبی، نماینده پیشنهادی ایران به سازمان ملل، امتناع ورزد را امضاء کرد. 

 

سنای آمریکا در 7 آوریل (18 فروردین) و متعاقب آن مجلس نمایندگان این کشور در 10 آوریل (21 فروردین) با تصویب قانونی با ورود سفیر پیشنهادی ایران در سازمان ملل به خاک این کشور مخالفت کردند. 

 

امضای قانون مصوب کنگره توسط رئیس‌جمهور آخرین مرحله در رسمیت بخشیدن به آن است و از این پس دولت فدرال و سازمان‌های تابعه آن ملزم به اعمال آن می‌باشند.

 

به گفته ماری هارف، بر اساس قانون S. 2195 که قانون کنونی را اصلاح می‌کند، آمریکا می‌تواند از ورود هر نماینده سازمان ملل که به تشخیص رئیس‌جمهور قبلا در اقدام تروریستی علیه آمریکا و متحدین این کشور نقش داشته و یا تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب می‌شود، اجتناب ورزد.

 

این قانون پس از معرفی حمید ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل در کنگره آمریکا و به منظور ممانعت از ورود وی به آمریکا تصویب شد. دولت و کنگره آمریکا ادعا می‌کنند که ابوطالبی در جریان تسخیر سفارت این کشور در تهران نقش داشته است.

 

ابوطالبی پیشتر اعلام کرده است که تنها به عنوان مترجم با گروگان‌های آمریکایی در ارتباط بوده است.


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : پیام صریح اوباما برای روحانی/ تشدید سیاست خصمانه

پیام صریح اوباما برای روحانی/ تشدید سیاست خصمانه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر