صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
یادداشت مخاطبین خط امید

قربانی شدن فرهنگ برای پیشرفت عمرانی بهشهر

البته شاید این مصوبه طبیعی هم باشد، چرا که بهشهر آنقدر از لحاظ عمرانی و صنعتی عقب مانده است که مسئولین شهری حاضر باشند برای به حد نصاب رسیدن شهر در این حوزه ها، فرهنگ را قربانی کنند.

کد خبر : 8976

تاریخ انتشار : 24/01/1393 - 11:46


قربانی شدن فرهنگ برای پیشرفت عمرانی بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین خط امید است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. مخاطبین خط امید می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
 
"اولین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 1393 برگزار شد" تیتر اخبار در روز پنجشنیه 21 فروردین بود، خبری روتین اما در نوع خود جالب که گویا مسئولین شهری پس از چندی استراحت سال جدید را با جدیت آغاز کردند. چرا با جدیت؟ از کجا مشخص است ؟ از تصویب 24 بند به عنوان برنامه کاری سال جاری و طرح هایی که تا پایان سال  بایستی اجرایی شوند. واضح است که دوستان روی کاغذ هم که شده عزم خود را جهت عمران و آبادانی شهر جزم کرده اند.
اما سوال مهمی که پس از خواندن این 24 بند، به ذهن متبادر می شود سهم فرهنگ در این مصوبات است!
فرهنگ؛ فرهنگ مظلوم ! حتی در سالی که رهبر فرزانه انقلاب از همه ی آحاد ملت و مسئولین برای احیایش عزم ملی و مدیریت جهادی خواسته اند، مع الاسف هیچ مصوبه فرهنگی در مصوبات چشم انداز شهری ما پیدا نمی شود! آن هم در جمع مدیرانی که اکثرشان داعیه فرهنگی بودنشان می شود!


البته شاید این مصوبه طبیعی هم باشد، چرا که بهشهر آنقدر از لحاظ عمرانی و صنعتی عقب مانده است که مسئولین شهری حاضر باشند برای به حد نصاب رسیدن شهر در این حوزه ها، فرهنگ را قربانی کنند.


جالب اینجاست که حتی با وجود گوشزد ها و انتقادهای روشن امام جمعه محترم شهر نسبت به وضعیت فرهنگی شهرستان، که به عنوان نمونه می توان به خطبه های این هفته وی اشاره کرد، بازهم شاهد عدم تصویب طرح فرهنگی در جلسه اخیر شورای اداری شهرستان بوده ایم.
از مظلومیت فرهنگ که بگذریم با نگاهی به طرح های توصیب شده می توان دریافت که اکثر طرح ها صرفا عنوان  خواهند بود و بس، و شاید جهت دلگرمی خود آقایان مسئول نوشته و به تصویب رسیده اند.
احتمالا آقایان فراموش کرده اند که مشکلات صرفا با روی کاغذ آوردن مرتفع نمی شوند، بلکه صداقت می خواهد و عزم جهادی و آغوش باز برای استقبال از همه ی ظرفیت های شهرستان!
به عنوان نمونه به چند طرح مصوب اشاره می شود که به زعم نگارنده صرفا در حد ادعا باقی خواهند ماند:

*افتتاح و بهره برداری از تله کابین ( این درحالی است که خود آقایان مسئول درروز کلنگ زنی پروژه زمان آنرا 18 ماه اعلام کردند و اگر فرض را بر حرکت پرشتاب پیمانکار و حمایت همه جانبه ی ادارات شهرستان بگذاریم تا پایان سال 93 14 ماه از عمر پروژه خواهد گذشت. بماند که خبرهای تایید نشده از آغاز کارشکنی ها علیه پروژه توسط برخی افراد خاص حکایت دارد.)

*بر طرف شدن مشکل آب آشامیدنی بهشهر و خلیل شهر

*افتتاح فاز اول پالایشگاه
 
سید مختار شرفی

  

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 27 فروردین 1393 - 17:28
  رضا

  امیدوارم اون قسمت متنتون که نوشته برخی افراد کارشکنی می کنند خیلی برام ناراحت کننده بود. افرادی که جلوی پیشرفت شهر رو می گیرند باید زیر تریلی لهشون کرد. خداوند شر همه آشغال ها رو از سر این شهر کم کند.

  0 0
دیدگاه شما در مورد : قربانی شدن فرهنگ برای پیشرفت عمرانی بهشهر

قربانی شدن فرهنگ برای پیشرفت عمرانی بهشهر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر