صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار بهشهر:

مديران براي حركت جهادي نگاه واقع بينانه داشته باشند

محمد تقی نورزاد فرماندار بهشهر در جلسه شورای اداری شهرستان گفت : مديران براي حركت جهادي نگاه واقع بينانه داشته باشند

کد خبر : 8936

تاریخ انتشار : 23/01/1393 - 10:54


مديران براي حركت جهادي نگاه واقع بينانه داشته باشند

به گزارش خط امید بهشهر محمد تقي نورزاد ظهر پنج شنبه در جلسه شوراي اداري بهشهر افزود: بايد با تلاش و خدمت بيشتر و برنامه ريزي مناسب در جهت خدمت رساني به مردم و تحقق شعار سال در راستاي فرهنگ و اقتصاد در جامعه گام برداريم و بدانيم مديريت جهادي بدون همكاري مسئولان و عزم ملي آحاد جامعه محقق نمي شود. 

فرماندار بهشهر با اشاره به كاهش ناهنجاري هاي اجتماعي در شهرستان در سال گذشته گفت: خوشبختانه در بخش هاي 30 گانه ناهنجاري هاي مختلف در شهرستان سال گذشته بين 18 تا 280 درصد كاهش داشته ايم كه بيانگر فرهنگ سازي مناسب در اين راستا است.

نورزاد با بيان اينكه در بخش اقتصادي در سال گذشته رضايت كامل حاص نشده است يادآور شد: در مسيري قرار گرفته ايم كه بايد كار اقتصادي را با فوريت و فعالانه انجام دهيم.

وي افزود: اكنون آمادگي افتتاحيه درهر مناسبتي را داريم و از هم اكنون آمادگي خود را براي افتتاح 15 پروژه مهم در سطح شهرستان با اعتبار 500 ميليارد ريال اعلام مي كنيم در حاليكه در سال گذشته توان افتتاح 100 ميليارد ريالي را به دليل كمبود و عدم تحقق اعتبارات نداشتيم.

فرماندار بهشهراضافه كرد: در بخش اقتصاد مقاومتي مديران بايد با برنامه ريزي اصولي و ريز برنامه هاي كاري وارد شوند و برنامه ارائه كنند و مديراني كه رغبتي براي كار جهادي و حركت در اين مسير ندارند اعلام كنند.

نورزاد گفت: اگر مي خواهيم به دغدغه هاي رهبري خاتمه داده و به نقطه نظر رهبري برسيم بايد وقت بگذاريم وبا تمام تلاش حركت كنيم.

وي با اشاره به اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها افزود: يارانه براساس اولويت ها بايد به افراد نيازمند تعلق گيرد و منعي براي ثبت نام وجود ندارد ولي تاكيد بر احساس نياز توسط مردم و برنامه ريزي مناسب براي تخصيص يارانه به نيازمندان واقعي است.

احمدعلی مقیمی نيز در جلسه شورای اداری بهشهر افزود : تعاونی های کوچک و شرکت های دانش بنیان در مناطق شهری و روستایی می توانند از توان مناطق محل سکونت خود برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار استفاده کنند.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران اظهار داشت : متاسفانه در سال های اخیر اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر نتوانست این مسوولیت را انجام دهد که انتظار می رود در آینده تحول مثبت و حرکت به سمت رونق و توسعه با ایجاد تعاونی های کوچک ایجاد شود.

وی به برنامه ریزی برای احداث صنایع در بهشهر اشاره کرد و افزود : توافق با برخی سرمایه گذاران بخش های گوناگون انجام شده است که در صورت اجرا و تکمیل این طرح ها که نیازمند اعتبار 500 میلیارد تومانی است ، برای بیش از یکهزار نفر به طور پایدار شغل ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت : احداث کارخانه کافئین ، کارخانه تولید لامپ ال یی دی LED ، تولید آجر ماشینی و چند طرح دیگر که دارای توجیه اقتصادی هستند ، ازجمله این طرح ها است.

وی افزود : علاوه بر برنامه ریزی برای آغاز به کار این طرح ها ، در سال 93 بهشهر شاهد تکمیل و بهره برداری از چندین طرح عمرانی و زیربنایی است.

مقیمی گفت : آبگیری سد گلورد ، تمکیل جاده رستمکلا – بندر ، بهره برداری از فاز اول پالایشگاه ، بهره برداری از کارخانه کمپوست زباله ، افتتاح فاز اول کارخانه کربن و بهره برداری از پل غیر همسطح جاده کمربندی نمونه هایی از این طرح ها است .

وی افزود : اجرای برخی از این طرح ها مانند آبگیری سد گلورد ، علاوه بر نقش بسیار مهمی که در برطرف شدن مشکلات کمبود آب زراعی شرق مازندران دارد ، ارزش افزوده ای بالغ بر یکهزار و 350 میلیارد تومان را به ارمغان خواهد آورد.

او به مشکلات اعتباری سال گذشته شهرستان بهشهر اشاره کرد و ادامه داد : بودجه پارسال بهشهر حدود 14 میلیارد تومان بود اما هیچ مبلغی از این بودجه محقق نشد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت : به رغم این کمبود اعتبارات ، با برقراری ارتباط مداوم با مسوولان استانی و کشوری و گرفتن اعتبار ، مانع توقف در اجرای طرح ها و پروژه ها شدیم.

وی به لزوم توجه بیشتر به بخش سلامت شهرستان تاکید کرد و افزود : دولت در سال 93 اهمیت بیشتری به توسعه و گسترش سلامت و درمان می دهد و محدودیت بودجه ای در این بخش بسیار کمتر از بخش های دیگر است .

مقیمی گفت : با توجه به این شرایط مطلوب ، در سال جاری باید همه خانه های بهداشت نیمه کاره و اجرا نشده شهرستان با پیگیری های مسوولین مرتبط تکمیل و به بهره برداری برسد که اجرای آن می تواند بخش عمده ای از دغدغه تامین سلامت مردم را برطرف می کند

مدير شركت نفت خزر نيز در گزارشي اعلام كرد: ماموريت اين شركت حفاري در عمق دريا است كه بايد مسئولان شهري با فوريت و اولويت كمك كار ما در راستاي برنامه هاي شركت و انجام كارهاي اداري باشند.

حسين سلطاني زاده گفت: تهيه آب شرب از مشكلات مهم ماست كه هم اكنون آب مشترك با حفاري شمال داريم كه اميدواريم اين روال ادامه داشته و منعي براي استفاده نداشته باشيم.
وي افزود: 120 نفر از فرزندان شما و همكاران ما در سكوهاي مختلف و حفاري هاي مختلف دريا فعاليت مي كنند كه در جهت توسعه اشتغال فعال بوده و با 3 فروند بالگرد در دريا جابه جا مي شوند و بايد امنيت شغلي براي آنان فراهم شود و دغدغه اي نداشته باشند.

سلطاني زاده گفت: امسال منطقه عملياتي براي حفاري وسيع تر شده اما به دليل برخي ممنوعيت ها قادر به بيان چگونگي كارها نيستيم كه در آينده اي نزديك خبرساز خوبي خواهيم شد و اطلاع رساني مي كنيم. 

  

دیدگاه شما در مورد : مديران براي حركت جهادي نگاه واقع بينانه داشته باشند

مديران براي حركت جهادي نگاه واقع بينانه داشته باشند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر