صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حجت الاسلام بابایی در گفتگوی اختصاصی با خط امید :

برای تحقق شعار سال همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر : تحقق اقتصاد مستقل و فرهنگ اسلامی و سبک زندگی اسلامی باید به باور مردم تبدیل شود و مردم به آن ایمان پیدا کنند!

کد خبر : 8914

تاریخ انتشار : 21/01/1393 - 12:04


برای تحقق شعار سال همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم

حجت الاسلام  سید محمد بابایی رییس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر در خصوص شعار سال گفت: 
نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری (حفظه الله ) با در نظر گرفتن ضرورت ها و اقتضای هر ساله برای کشور عزیزمان است و باید همه گوش به فرمان معظم له باشیم و امسال هم در راستای تحقق شعار سال تلاش نماییم.

وی در باره ی رابطه ی فرهنگ واقتصاد افزود :
همه ما می دانیم که اگر بخواهیم از نظر اقتصادی مستقل باشیم و مشکلات اقتصادی کشورمان حل شود و وابستگی ها به کشور های دیگر قطع شود و اقتصادی پویا و اسلامی و جوابگو داشته باشیم ، باید در بخش فرهنگی  و فرهنگ سازی تلاش کنیم و به فرموده حضرت آقا عزم ملی و مدیریت جهادی برای نهادینه کردن فرهنگ اسلامی که جوابگوی اداره کشور در همه جهات می باشد داشته  باشیم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر مسائل مورد توجه در تحقق اقتصاد  و فرهنگ مستقل اسلامی را در  6 مورد عنوان کرد و به شرح آنها پرداخت :

1 – تحقق اقتصاد مستقل و فرهنگ اسلامی و سبک زندگی اسلامی باید به باور مردم تبدیل شود و مردم به آن ایمان پیدا کنند و در برخورد با موانع و رفع آن با انگیزه های ارزشی برخورد کنند همان ایمانی که مردم را در جنگ 8 ساله در مقابل ایادی کفرحفظ کرد و پذیرش شهادت را آسان کرد. اقتصاد مستقل باید به عنوان یک راهبرد و استراتژی ماندگار در قالب بسیج مردمی سازماندهی شود واین کار عزم ملی اعتقادی می خواهد که حضرت آقا فرمودند.


دشمنان نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در عرصه های مختلف امنیتی ، نظامی و سیاسی با شکست فاحشی مواجه گردیده اند  و تنها به زعم خودشان به ناکار آمدی نظام اقتصادی ایران اسلامی دل خوش کرده اند و این را به همراه مسائل ضد فرهنگی به عنوان استراتژی و یک جنگ نرم تمام عیار در تقابل علنی با نظام اسلامی با استفاده از تحریم ها برنامه ریزی کرده اند.  بنابراین باید تدبیر و سازماندهی همه جانبه با یک عزم و اراده ملی نسبت به رفع موانع حرکت اقتصادی اعم از داخلی و یا خارجی  داشت.


2 – استمرار راهبرد همت مضاعف و کار مضاعف:


توجه جهاد گونه به استراتژی همت مضاعف  وکار مضاعف در عرصه های مختلف علمی و فناوری ، صنعتی ، کشاورزی  وسایر کسب و کارها اعم از تولیدی، تجاری  و خدماتی ، همان همت مضاعف  وکار مضاعفی  که امسال عزم ملی را در مردم و مدیریت جهاد گونه را در مدیران همراه داشته باشد.


3 – استمرار و اهتمام به اجرای استراتژی اصلاح الگوی مصرف که با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری (حفظه الله )از سال 88 شروع گردید ، برکاتی را برای مردم و نظام اسلامی به ارمغان آورده است که می طلبد فرهنگ سازی آن بر اساس آموزه های دینی و ارزشی اسلام ترویج واستمرار یابد.


اسراف که در آیات قرآن و روایات از آن مذمت زیادی شده است اگر گسترش یابد ، باعث عقب ماندگی اقتصاد خانواده و جامعه می شود و با اصلاح الگوی مصرف و مصرف صحیح از آن جلوگیری می شود ، در این زمان حساس که دشمن سعی می کند  ما را دچار تجملات مادی کند و از ساده زیستی که سیره اهل بیت(ع) و سفارش قرآن است دور کند ، وظیفه دستگاه های فرهنگی با توجه به نامگذاری امسال در رسیدن به این هدف سنگین تر شده است. 


جمهوری اسلامی ایران براساس مبانی فقهی و اسلامی به مسائلی چون کسب روزی حلال ، بهره گیری از اخلاق اقتصادی ، پرهیز از مال حرام و ربا ، پرهیز از تجمل گرایی ومصرف گرایی ، پرهیز از خرید کالاهای تولید کشورهایی که با نظام اسلامی ما دشمن هستند ، توجه خاص دارد. 


بنابراین باید با استفاده بهینه از امکانات فراوان ، مصرف به جا و درست از منابع استراتژیک ازجمله نفت ، گاز ، آب ، برق و ... تعادل علمی و منطقی را بین نیازها و خواسته های فردی ، خانوادگی ، اجتماعی   و منابع در اختیار ، فراهم آورد و از هرگونه افراط و تفریط ، اسراف ، تجمل گرایی، پرهیز  و با مدیریت کارا  و اثربخش مبتنی برارزش ها ، بستر و زمینه تحقق اقتصاد مستقل و به دور از وابستگی را مهیا ساخت.


4 – توجه جهاد گونه به تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی:


با توجه به قرار داشتن در دهه چهارم انقلاب اسلامی و گذر از مقاطع حساس و سرنوشت ساز و حضور حماسی مردم و مسئولین در برنامه های جهادی ، امنیتی ، نظامی ، سازندگی و جهاد در عرصه های علمی و فناوری و دستیابی به نو آوری های بزرگی در حوزه های مختلف همچون انرژی هسته ای ، علم پزشکی روز ، نانو ، جهاد در راه رسیدن به اقتصاد مستقل با اتکاء بر تولیدات داخل  و بی نیازی به واردات مصرفی و افزایش صادرات غیر نفتی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی یک ضرورت انکار ناپذیر است.


5 – برای تحقق اقتصاد مستقل ، شناسایی و به کارگیری ظرفیت های داخلی ( نظیر استعدادهای  درخشان در زمینه های علمی یا جذب سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج) امری ضروری است.


 در کشور چه در بحث کشاورزی و چه در صنعت و چه در دیگر حوزه ها از ظرفیت های بسیار بالایی برخورداریم و باید برای حل مشکلات اقتصادی کشور از این ظرفیت ها نهایت استفاده را ببریم. همچنین باید راهکارهایی برای تسهیل روند تولید و حمایت از تولید کنندگان ارائه کرد که این به عهده کارشناسان این فن می باشد.


6- حفظ ، ارتقاء وتعمیق ایمان و تدین مذهبی : ( که امروزه از دغدغه های مقام معظم رهبری (حفظه الله می باشد) 


از ابتدای انقلاب اسلامی دشمن به سمت استعمار سیاسی و اقتصادی رفت اما در هر دو بخش نتیجه نگرفت لذا به سمت استعمار فرهنگی رفت و وقتی دشمن عنان فکر مردم را در دست بگیرد و کاری کند که آنها شخصیت وهویت نداشته باشند ، به راحتی استثمار سیاسی ، اقتصادی هم صورت می گیرد. امروز دشمن همه ا بزار های ضد فرهنگی را علیه ما به کار گرفته تا ما را به سمت سبک زندگی غربی ببرد و دچار خود باختگی در مقابل فرهنگ غرب کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : برای تحقق شعار سال همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم

برای تحقق شعار سال همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر