صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در سایه بی تفاوتی مسئولین

غربت ایام فاطمیه در خیابان های بهشهر

تا جایی که به گفته مسئولین شهرداری، برپایی داربست برای نصب بنر های عزاداری هیئت ها برای مردم و عابرین خطرناک است و این درحالی است که برای نصب بنر های خوش آمد گویی های نوروزی شهرداری و دستگاه های دیگر شهرستان خطری ندارد!

کد خبر : 8698

تاریخ انتشار : 15/01/1393 - 14:44


غربت ایام فاطمیه در خیابان های بهشهر

خط امید بهشهر -  " من رزق سال کشور را در شب های فاطمیه می گیرم " این جمله ایست که رهبر معظم انقلاب در شان و اهمیت ایام فاطمیه و شهادت  دخت رسول اکرم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می فرمایند.

 

فاطميه، بزنگاه  ولایت دوستی  و ولايت پذيري است و کسي نمي تواند در فاطميه بنشيند بی تفاوت به این ایام باشد تا جایی که در بسیاری از مناطق سنی نشین شهرمان نیز مراسم سوگواری حضرت صدیقه طاهره (س) برگزار میشود.

 

اما متاسقانه کوچه پس کوچه های شهرستان بهشهر نه تنها نشان از این ایام غم انگیز نداشت بلکه به کل ذهن انسان را از این مناسبت و ایام  به دور نگه می داشت.

 

گویا شهرداری بهشهر که مسئولیت زیبا سازی و فضاسازی شهر در مناسبت ها و ایام مختلف را بر دوش می کشد  بیشتر از آنکه به فکر حفظ شعائر باشد به گردشگرانی می اندیشد که شاید از پارچه نوشته های فاطمیه دلگیر شوند. و ترجیچ می دهد بنرها و تراکت های خوش آمد گویی و تبریک سال نو زینت بخش فضای شهری باشند نه تراکت های ایام سوگواری شهادت دردانه ی خلقت.

 

و اما نه تنها شهرداری بهشهر از یک درصد بودجه فرهنگی خود برای آماده سازی  فضای شهر در ایام فاطمیه استفاده نکرده است  بلکه با نصب بنرهای هیئت های مذهبی در سطح شهرستان هم مخالفت می کند و در برخی موارد هم اقدام به جمع آوری این بنرها می کند.

 

تا جایی که به گفته مسئولین شهرداری، برپایی داربست برای نصب بنر های عزاداری هیئت ها برای مردم و عابرین خطرناک است  و  این درحالی است که برای نصب بنر های خوش آمد گویی های نوروزی شهرداری و دستگاه های  دیگر شهرستان خطری ندارد!

 

حال باید به مسئولین کمیته زیباسازی شهری شهرداری بهشهر یادآور شد که زیباسازی سازی بهشهر فقط با نقاشی های دیواری و ساخت پروانه ها و عروسک های آهنی محقق نمی شود.

 

متاسفانه امروز شاهد این هستیم که در شهرستان بهشهر ، فرهنگ ما دچار بیماری تب سیاسی شده است و حتی با برگزاری مراسمات فرهنگی  و مذهبی هم برخورد سیاسی می شود.

 

بهشهری که در گذشته ای نه چندان دور از جمله شهرهای مطرح مذهبی در کشور بوده امروز به دلیل همین بی مبالاتی های مسئولین فرهنگی به عنوان شهری عقب مانده در این زمینه به حساب می آید. فقط کافی است در این ایام سری به شهرهای همسایه و یا سایر شهرهای استان زده و از فضای عمومی شهر بازدیدی داشته باشید، آنجاست که به خوبی تفاوت در کار فرهنگی  و یکپارچگی مدیریت فرهنگی شهری را احساس خواهید کرد.

 

البته برای خبرگان حوزه ی فرهنگی بسیار روشن بود که روزی در شهر شهید هاشمی نژاد و قم مازندران شاهد چنین وقایعی باشیم، و از سال ها قبل هشدار چنین وقایعی را داده بودند که نگذارید فرهنگ بیمار شهر ما بمیرد!

 

گفتنی است فاطمیه ایامی است که بزرگان و علمای شیعه بزرگداشت آنرا نشانه ی بلوغ سیاسی شیعه می دانند.

  

  

برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 17 فروردین 1393 - 09:53
  هاله

  اول کرمانشاه دوم مهدی شهر سوم علی آباد و حالا بهشهر به نظر دست هایی پشت پرده این بی حرمتی ها رو برنامه ریزی نمیکنه؟

  2 3
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 16:52
  سید

  قم مازندران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این لقب شهرستان نکا هست

  1 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 19:28
  test

  سید جان خودتو زیاد ناراحت نکن نکا قم مازندران به بهشهر این همه گفتن الان کجاست؟مسئولین بی تدبیرش فقط و فقط دنبال پول و مقام هستن شهر رو رها کردن مردم این شهر هم فقط دنبال بازی های قومی و ایلی هستن نه به فکر پیشرفت شهرشون

  1 0
دیدگاه شما در مورد : غربت ایام فاطمیه در خیابان های بهشهر

غربت ایام فاطمیه در خیابان های بهشهر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر