صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
ظریف در خصوص محل نگهداری مرزبانان ربوده شده:

اطلاعاتی از سپاه دریافت نکرده‌ام/ تصمیم‌گیری در کشور ما سازمانی نیست

ظریف با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری در کشور ما تصمیم‌گیری سازمانی نیست، اظهار داشت: در کشور ما تصمیم‌گیری در محافل ویژه اتخاذ می‌شود.

کد خبر : 8658

تاریخ انتشار : 06/01/1393 - 16:37


 اطلاعاتی از سپاه دریافت نکرده‌ام/ تصمیم‌گیری در کشور ما سازمانی نیست

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از خبرگزاری دانشجو  ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، روز چهارشنبه پس از پایان نخستین جلسه هیات دولت در سال 93 در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید آیا با توجه به اینکه پاکستان کشوری هسته ای بوده، با توجه به نا امنی هایی که در آن وجود دارد، نباید نگران باشیم؟ اظهار داشت: سلاح هسته ای برای هیچ کشوری نه امنیت داخلی و نه خارجی آورده و این موضع اصولی ما است.

 

رییس دستگاه دیپلماسی اظهارداشت: البته دوستان پاکستانی ما دیدگاه های خود را دارند و دیدگاه های ما را نیز در این زمینه به خوبی می دانند.
 
ظریف ادامه داد: ما با پاکستان روابط خوبی داریم، هم دو کشور، هم دو دولت و هم دو ملت همواره و به صورت تاریخی روابط خوبی داشته ایم و امیدواریم این روابط بسیار خوب باعث شود به دولت پاکستان این شجاعت و جسارت را دهد که این کار را با جدیت بیشتر دنبال کند و ما تلاش خودمان را نیز در این زمینه ادامه می دهیم.
 
ظریف در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت: نگرانی عمده دولت و دستگاه دیپلماسی، وضعیت سربازان ما در پاکستان و دیپلمات ما در یمن که قبلا گروگان گرفته شده، بوده است.
 
وزیرامورخارجه با تاکید بر این که در این زمینه تمام تلاش ممکن را انجام داده ایم، اظهار داشت: با دولت های پاکستان و یمن در تماس بوده ایم.
 
ظریف تصریح کرد: متاسفانه یک حرکت هماهنگ شده که شاید دخالت دولتی هم در آن وجود داشته باشد، به صورت اقدامات بسیار وحشت زده تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران در نقاط مختلف منطقه از طرف گروه های افراط گرا شکل گرفته است.
 
وی ادامه داد: به همین دلیل ما در لبنان شاهد شهادت یکی از دیپلمات هایمان، و روی دادن چنین اتفاقی در صنعای یمن و گروگان گرفته شدن سربازان خود در پاکستان بوده ایم.
 
وی تصریح کرد: اینها اقدامات هماهنگ شده ای است که از روی ضعف و ترس از حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.
 
ظریف ادامه داد: ما تماس هایی با دولت پاکستان به طور مرتب از روز رخداد این حادثه بسیار نگران کننده در سطوح مختلف از مقامات عالیرتبه در سطح نخست وزیر، وزیرامورخارجه و مقامات امنیتی داشته ایم و این تلاش ها را ادامه خواهیم داد.
 
رییس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: دولت پاکستان به خوبی می داند که دولت و مردم ایران انتظار دارند از جان گروگان های ما در پاکستان حفاظت شود و آنها هر چه سریع تر سالم و بدون ضرر و خطر به کشور و نزد خانواده های خود بازگردند.
 
وزیر امور خارجه اظهار داشت: انتظار ما این بود که این کار تا عید نوروز انجام شود و امیدواریم هر چه سریع تر انجام شود.
 
وزیرامورخارجه با یادآوری این نکته که اقدامات مختلفی در سطح منطقه ای و بین المللی انجام داده ایم، اضافه کرد: انتظار داریم جامعه بین المللی نیز در این زمینه ساکت نماند.
 
ظریف در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اطلاع سپاه از محل استقرار جیش العدل و مخالفت وزارتخانه های خارجه و کشور از انجام اقدام عملیاتی گفت: من چنین اطلاعی را از سپاه دریافت نکرده ام و بعید می دانم هیچ فرد مطلع و مسوولی از این صحبت ها کند.
 
رییس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری در کشور ما تصمیم گیری سازمانی نیست، اظهار داشت: در کشور ما تصمیم گیری در محافل ویژه اتخاذ می شود و هنگامی که تصمیمی گرفته شد، مربوط به کل نظام است.
 
وزیر امورخارجه سپس خطاب به این خبرنگار گفت: من یقین دارم این صحبت شما سخن یک عنصر غیرمسوول است و مسوولان سپاه هیچگاه چنین صحبتی نخواهند کرد.


 

  

دیدگاه شما در مورد : اطلاعاتی از سپاه دریافت نکرده‌ام/ تصمیم‌گیری در کشور ما سازمانی نیست

 اطلاعاتی از سپاه دریافت نکرده‌ام/ تصمیم‌گیری در کشور ما سازمانی نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر