صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در نامه مقیمی به ضرغامی مطرح شد

پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

احمدعلی مقیمی در نامه‌ای خطاب به مهندس ضرغامی با اعلام اعتراض شدید خود و نخبگان مازندران از سریال "پایتخت3" گفت: سریال "پایتخت3" برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده و با تمسخر قوم غیور مازندران سعی در خنداندن مخاطبان خود دارد.

کد خبر : 8580

تاریخ انتشار : 03/01/1393 - 14:35


پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر با ارسال نامه‌ای به مهندس عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما خواستار تجدید نظر و تعدیل در سریال "پایتخت3" شد.

دکتر مقیمی در این نامه با اشاره به فرهنگ غنی مازندران گفت: کم نیستند کارگردانانی که طنزهای فاخر ساخته اند بی آنکه قومی را به تمسخر بگیرند، اما امروز شاهد آنیم که در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بودجه کشور صرف ساخت یک سری فکاهی با تمسخر لهجه، آداب و رسوم، ساده لوح نشان دادن یک قوم می شود تا دیگر مردم کشور به آن بخندند.
 
مقیمی با اشاره به تذکر خود در زمان پخش سریال پایتخت1 در نوروز 90 گفت: هنوز چندی از توقف پخش سریال سرزمین کهن نگذشته که سریال پایتخت3 اشتباه گذشته را تکرار کرده است.
 
وی افزود: گویا مسئولین محترم فتوای صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تمسخر اقوام را فراموش کرده اند و نمی خواهند درس عبرتی از گذشته بگیرند.
 
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان برخی پیامهای سریال "پایتخت3" گفت: تنها پس از پخش 2 قسمت از این سریال، بسیاری از مردم شرافتمند و عزیز مازندران طی تماس ها و پیام های مکرر نسبت به ادبیات موجود و تمسخر زبان و شیوه‌ی زندگی مردم در این سریال اعتراض داشته اند و بنده به عنوان نماینده این مردمان غیور نکاتی را به حضرتعالی و دست اندرکاران این سریال یادآور می شوم:
1- مجموعه سریالهای "پایتخت"  فاقد هرگونه پیام اخلاقی، اجتماعی و سیاسی بوده و تنها با تمسخر لهجه و آداب و رسوم یک قوم میخواهد خنده بر لب های مردم بیافشاند.
2- مازندران از دیرباز دیار علویان و دیار مفاخر بزرگ بوده و هست اما در این سریال نه تنها اثری از این مفاخــر دیده نشده بلکه مردم این دیار، انسانهایی ساده لوح به تصویر کشیده شده اند.
3- کشتی در مازندران تنها یک ورزش نیست بلکه یک ارزش است، مردم این دیار قبل از آنکه به فکر قهرمانی باشند به پهلوانی اندیشیده اند، بهتر بود برای نشان دادن این ارزش مشورت هایی با اهلش صورت می گرفت.
4- عدم رعایت عزت اجتماعی، عقب افتادگی، ساده لوحی، شکم پرستی، دنیاپرستی، فقدان فکـر و اندیشه‌ی بلند، پرخاشگری، عدم استفاده از علم و دانش و ... پیـام سریال "پایتخت" به مردم بود که به جرأت می توان گفت در هیچ کجای ای دیار نمی توانید مشابه این گونه رفتـار ها را در مردم عزیز مازندران بیابید.
 
وی در پایان با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی خواستار عذرخواهی عوامل این سریال از مردم شریف مازندران و تعدیل در این سریال شد.

 

  

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر شنبه 09 فروردین 1393 - 01:00
  سید مجتبی

  اعتراضیه وبلاگ هنر عابدین به پایتخت۳ در وبلاگ من بخوانید در صورت لزوم منتشر کنید

  0 0
دیدگاه شما در مورد : پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

پایتخت برای خنداندن مخاطب به سخیف ترین کار ممکن دست زده است+متن نامه

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر