صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تیم ایران برای سومین سال متوالی قهرمان شد/کشتی دنیا مبهوت درخشش گوش شکسته های ایرانی

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در رقابت های جام جهانی 2014 آمریکا با برتری 6 بر 2 مقابل تیم روسیه برای سومین سال متوالی قهرمان شد.

کد خبر : 8443

تاریخ انتشار : 26/12/1392 - 07:16


تیم ایران برای سومین سال متوالی قهرمان شد/کشتی دنیا مبهوت درخشش گوش شکسته های ایرانی

در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد 2014 فیلا که از 24 اسفندماه با حضور در 10 برتر دنیا در سالن فوروم شهر لس آنجلس، کالیفرنیا آغاز شد تیم کشتی کشورمان پس از پیروزی مقتدرانه 8 بر صفر مقابل ارمنستان در دیدار دوم نیز با ترکیبی جوان مقابل ترکیه به برتری 7 بر یک رسید ملی پوشان کشورمان در جلوی چشم تماشاگران آمریکایی با یک نمایش خیره کننده توانستندمیزبان مسابقات را یز با نتیجه 5 بر 3 شکست دهند تا در آخرین دیدار دور مقدماتی مقابل تیم هند قرار گیرند،گوش شکسته های کشورمان در این مسابقه نیز با برتری 8 بر صفر پیروز میدان شدند و به فینال این دوره از مسابقات جام جهانی رسیدند.تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در دیدار نهایی نیز با غلبه 6 بر دو بر روس های پر مدعا برای سومین بار متوالی قهرمانی جام جهانی شد تا بار دیگر قدرت خود را به کشتی دنیا دیکته کند.

 

 

نتایج انفرادی مسابقه فینال مقابل کشور روسیه به شرح زیر است:

 

حسن رحیمی نماینده وزن 57 کیلو گرم کشورمان در حالی مقابل ويكتور لبدوف عنوان دار روی تشک حاضر شد که در تایم نخست پس از یک زیر گیری از مچ پا خاک کردن در بیرون تشک صاحب دو امتیاز شد،رحیمی در تایم دوم در واپسین لحظات پیروزی 3بر 2 را با نتیجه 4 بر 3 عوض کرد و مغلوب این مسابقه شد.

 

در وزن 61 کیلو گرم مسعود اسماعیل پور در تایم نخست مقابل الكساندر بوگومايف با نتیجه 2 بر صفر مغلوب شد تا کار به سه دقیقه دوم کشیده شود در این تایم اسماعیل پور با جنگندگی بیشتر مبارزه خود را آغاز کرد تا در نهایت پس از کش و قوس های فراوان نتیجه 12 بر 6 به سود دلاورمرد جویباری کشورمان به پایان برسد.

 

سید احمد محمدی جوان در وزن 65 کیلو گرم  در 2 دقیقه و21 یک ثانیه با امتیاز عالی 10 بر صفر علي بك حاجي ايمايف را از پیش رو برداشت.


تلاش مصطفی حسین خانی و ختاگ تسابولوف در وزن 70 کیلو گرم  در وقت نخست 5 بر صفر به سود آزاد کار کشورمان به پایان رسید و در تایم دوم نیز حسین خانی با کسب 4 پوئنی که به دست آورد نتیجه را 9 بر صفر به سود خود کرد.


عزت اله اکبری در وزن 74 کیلو گرم در یک کشتی بسیار ضعیف با نتیجه 11 بر صفر در همان تایم نخست مقابل احمد حاجي ماگمداف مغلوب شد.


در وزن 86 کیلو گرم احسان لشگری در تایم نخست با اخطاری که گرفت و نتوانست در 30 ثانیه پوئنی بگیرد یک بر صفر عقب  افتاد،لشگری در تایم دوم به دلیل آنکه آنزور اوريشف از دو اخطاری که گرفت نتوانست امتیازی بگیرد نتیجه را دو بر یک به سود خودش به پایان رساند.
رضا یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در وزن 97 کیلو گرم  در تایم نخست با نتیجه 10 بر یک يوري بلونوفسكي را شکست داد،وی در سه دقیقه دوم با کسب دو امتیاز دیگر در پایان 12 بر دو پیروز میدان شد.

 

در وزن 125 کیلو گرم کمیل قاسمی مقابل آنزور خزريف پس از شش دقیقه مبارزه سخت ونفسگیر 3 بر صفر پیروز میدان شد تا مهر تائیدی بر قهرمانی تیم ملی کشورمان زده باشد.
گفتنی است در دیدار رده بندی این دوره از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد آمریکا میزبان مسابقات با نتیجه 7 بر یک از سد اوکراین گذشت و به مقام سوم رسید. در یکی از مهمترین مسابقات این دیدار فاستر از آمریکا در وزن 86 کیلوگرم ابراگیم آلداتوف قهرمان جهان از اوکراین را با نتیجه 7 بر 2 شکست داد.

 

مغولستان هند را 5 بر 3 شکست داد و به مقام پنجم رسید. ترکیه و ژاپن که در گروه خود چهارم شده بودند، مقابل هم صف آرایی کردند که ترکیه 6-2 حریف آسیایی خود را از پیش رو برداشت و در مکان هفتم قرار گرفت. 

 

تیم‌های گرجستان و ارمنستان نیز برای کسب عنوان نهمی دیدار کردند که حاصل کار تساوی 4 - 4 بود، اما گرجستان به دلیل امتیاز مثبت بیشتر به مقام نهم رسید.

 


گفتنی است ملی پوشان کشورمان در آخرین دیدار دور مقدماتی تیم هند را از پیش رو برداشتند که نتیجه انفرادی این مسابقه به شرح زیر است:


ایران 8------هند صفر


در وزن 57 کیلو گرم آميت كومار مقابل حسن رحیمی حاضر نشد.

 

در وزن 61 کیلو گرم مسعود اسماعیل پور پس از پیروزی 3 بر صفر در تایم نخست مقابل باجرانگ در نهایت کشتی را با نتیجه 5 بر صفر به سود خود به پایان رساند.

 

میثم نصیری در وزن 65 کیلو گرم در تایم نخست تنها به دلیل اخطاری که راجنش هندی گرفت ونتوانست در 30 ثانیه امتیازی بگیرد نتیجه را یک بر صفر به سود خودش به پایان رساند اما در تایم دوم نصیری با گرفتن 4 پوئن توانست 5 بر صفر پیروز میدان شود.

 

در وزن 70 کیلو گرم مصطفی حسین خانی مقابل آميت كومار دانخار قرار گرفت و پس از پیرزوی 3 بر صفر در سه دقیقه نخست در نهایت 5 بر صفر به برتری رسید.

 

رضا افضلی نماینده وزن 74 کیلو گرم کشورمان در تاین نخست با نتیجه 2 بر صفر رانا پاروين هندی را شکست داد تا در پایان این دیدار افضلی 6 بر صفر پیروز از تشک کشتی خارج شود.

 

در وزن 86 کیلو گرم احسان لشگری در حالی مقابل پاوان كومار قرار گرفت که تایم نخست را با نتیجه 6 بر صفر به سود خودش به پایان رساند،لشگری که برای جبران شکست رقابت صبح خودش مقابل كليتون فاستر آمریکایی وارد تشک شده بود در 3 دقیقه و 45 ثانیه با امتیاز عالی 10 بر صفر حریف هندی را از پیش رو برداشت.

 

در وزن 97 کیلو گرم حامد طالبی زرین کمر مقابل سايوارت كاديان قرار گرفت و در کمتر از چهار دقیقه توانست 10 بر صفر پیروز میدان شود.

 

در وزن 125 کیلو گرم هندی ها نماینده ای نداشتند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

  

دیدگاه شما در مورد : تیم ایران برای سومین سال متوالی قهرمان شد/کشتی دنیا مبهوت درخشش گوش شکسته های ایرانی

تیم ایران برای سومین سال متوالی قهرمان شد/کشتی دنیا مبهوت درخشش گوش شکسته های ایرانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر