صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

خودرویی که در یکصد کیلومتر فقط 1.5 لیتر می سوزاند!

فولکس واگن مشخصات گلف هیبریدی GTE، از خانواده نسل هفتم گلف GTI را پیش از رونمایی از آن منتشر کرده است

کد خبر : 8373

تاریخ انتشار : 24/12/1392 - 11:24


خودرویی که در یکصد کیلومتر فقط 1.5 لیتر می سوزاند!

به گزارش خط امید بهشهر؛ فولکس واگن مشخصات گلف هیبریدی GTE، از خانواده نسل هفتم گلف GTI را پیش از رونمایی از آن منتشر کرده است. GTE یک هاچ بک جذاب و اسپرت است که عملکرد و کارایی را با ویژگی‌های مقرون به صرفه سیستم دوگانه خود ارائه می‌کند. طبق ادعای فولکس، این ماشین در هر صد کیلومتر تنها 1.5 لیتر سوخت مصرف می‌کند.

با قدرتی معادل 201 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن متری، شتاب صفر تا صد 7.6 ثانیه‌ای این مدل، چندان عجیب نیست. نهایت سرعت GTE هم به 216 کیلومتر بر ساعت محدود گردیده است. این ارقام کندتر از مدل دیزلی GTD و بنزینی GTI به نظر می‌رسند. اما مصرف سوخت فوق‌العاده این مدل، چیزی نیست که در سایر خودروهای مشابه نیز یافت شود.…

 

پیشرانه گلف GTE حاصل همزیستی یک موتور 1.4 لیتری توربو با قدرت 148 اسب بخار و یک موتور الکتریکی 101 اسبی است. با این وجود نیروی خروجی از گیربکس از 201 اسب بخار فراتر نمی‌رود.

تنها با کمک پیشرانه الکتریکی می‌توان 50 کیلومتر را طی کرد بدون اینکه رقمی بابت پول سوخت پرداخت کرد. در حالتی که از هر دو پیشرانه به صورت ترکیبی استفاده شود، برد مسافت به 934 کیلومتر می‌رسد. نکته جالب تولید گازهای گلخانه‌ای به میزان بسیار اندک 35 گرم در کیلومتر است.

شارژ باتری‌ها در صورتی که کاملاً خالی باشند، 3 ساعت طول می‌کشد و جالب اینکه برای شارژ تنها به یک پریز برق خانگی معمولی نیاز است.

 

در طراحی بجز چراغ‌های روزتاب که از گلف E اقتباس شده‌اند، در سایر پارامترها نظیر اسپویلر و سپر و چرخ‌ها از مدلهای GTI الهام گرفته شده است. گلف GTE در نمایشگاه ژنو رونمایی و قیمت آن نیز که احتمالاً بالا خواهد بود در همان زمان مشخص می‌گردد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : خودرویی که در یکصد کیلومتر فقط 1.5 لیتر می سوزاند!

خودرویی که در یکصد کیلومتر فقط 1.5 لیتر می سوزاند!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر