صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس مرکز آموزش فني و حرفه اي بهشهر

رشد 170 درصدی آموزش در سال 92

رئیس مرکز آموزش فني و حرفه اي بهشهر از رشد 170 درصدی آموزش این مرکز در سال 92 خبر داد.

کد خبر : 8291

تاریخ انتشار : 21/12/1392 - 10:42


رشد 170 درصدی آموزش در سال 92

مهندس علي مهدي پور رئیس مرکز آموزش فني و حرفه اي بهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت : این مرکز هم اکنون با دارا بودن 10 کارگاه آموزشی و 59  آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح شهرستانهای بهشهر و گلوگاه در سال جاری موفق به آموزش بیش از 2 هزار نفر گردیده است .

 

علی مهدي پور با اشاره رشد 170 درصدی آموزش در این مرکز افزود: تعهد آموزشی ما در سال جاری 185 هزار نفر ساعت بود که این مرکز موفق به آموزش 267 هزار ساعت شد که بیشترین ساعات تا كنون در مرکز ثابت با  181 هزار نفر ساعت کمترین ساعات مربوط به تفاهم نامه بابهزیستی 5 هزارنفر ساعت آموزش می باشد.

 

رئیس مرکز آموزش فني و حرفه اي بهشهر یکی از علل بیکار ی جوانان عدم مهارت شغلی آنان پس از گذراندن دوران خدمت سربازی می باشد افزود: در همن راستا دوره های آموزش مهارتی در رشته های سیم کشی ونصب تجهیزات الکتریکی ساختمان و کارگر فضای سبز  بمدت 250 ساعت برگزار شد که 30 نفر از سربازان نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهشهر  در این دوره آموزش دیدند.

 

وی  تصریح کرد : باهمکاری اداره بهزیستی و زندان بهشهر برای 180 نفر از معتادین بهبود یافته در زندان و کمپ های ترک اعتیاد شهرستان بهشهر آموزشهای فنی و حرفه ای در رشته های  سرویس و نگهداری خودرو ، جوشکار وبرگزار شد که پس از قبولی در آزمون گواهینامه مهارتی برای آنها صادر خواهد شد.

 

علی مهدی پور عنوان کرد: 59 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بهشهر فعال است که از این تعداد 46 آموزشگاه آزاد ویژه خواهران ،  4 آموزشگاه ویژه برادران و  9 آموزشگاه آزاد نیز به صورت دو منظوره فعالیت آموزشی دارند.

 

رئیس مرکز آموزش فني و حرفه اي بهشهر دوره های آموزشی درآموزشگاه های آزاد را 3 هزار و 260 دوره بر شمرد و افزود : این دوره ها توسط 59 آموزشگاه فعال در شهرستانهای بهشهر و گلوگاه  برای 730 نفر مرد و 2 هزار و 500 نفر زن برگزار شد.

 

مهدی پور در خصوص بازرسی از آموزشگاههای آزاد گفت : امسال 277 مورد بازرسی صورت پذیرفت که دراین مدت 66 موردابلاغ اتهام وتذکرکتبی ، 1 موردتعطیل موقت و برخورد قانونی با 2 آموزشگاه غیر مجاز داشتیم.

 

مهندس مهدي پور در ادامه گفت :در سال گذشته   4300  نفر خانم و 3300 نفر از آقایان در آزمون های این مرکز شرکت کردند که از 7 هزار و 600 نفر شركت كننده تعداد 6 هزار و 100 نفر موفق به اخذ گواهينامه با كد استاندارد بين المللي مهارت گرديده اند .

 

رئیس مرکز فنی و حرفه ای بهشهر گفت : تعداد 764  نفر در آموزش های صنعت ساختمان شرکت کردند که بیشترین شرکت کننده و پذیرفته شده در حرفه بنائی سفتکاری  به تعداد  340  نفر بوده و پر متقاضی ترین رشته های ارزشیابی مرکز در بخش صنعت ساختمان در رشته های بنائی سفتکاری،گچ کاری،کاشی کاری، برق ساختمان، جوشکاری اسکلت می باشند.

 

مهدی‌پور یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون  137 نفر از زندانیان زندان‌باز خلیل شهر به میزان 31 هزار نفر ساعت از آموزش در حرفه‌های جوشکاری، پرورش قارچ دکمه‌ای، کشت کار گلخانه و سرویس و نگهداری خودرو برخوردار ‌شدند . 

  

دیدگاه شما در مورد : رشد 170 درصدی آموزش در سال 92

رشد 170 درصدی آموزش در سال 92

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر