صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شهردار بهشهر در گفتگو با خط امید

قرار داد دستگاه ویندرو بسته شد / افتتاح کارخانه کمپوست تا 5 ماه آینده

حمید آزموده شهرداربهشهر گفت : قرار داد دستگاه ویندرو کارخانه کمپوست بهشهر بسته شد .

کد خبر : 8194

تاریخ انتشار : 19/12/1392 - 10:47


قرار داد دستگاه ویندرو بسته شد / افتتاح کارخانه کمپوست تا 5 ماه آینده

حمید آزموده شهرداربهشهر در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت : یکی از مشکلات عدیده بهشهر مشکل زباله است، که حدود 40سال است که در ورودی شهر و در بهترین نقطه شهر که ورودی منطقه تاریخی عباس اباد است و اصلا شایسته و زیبنده ی بهشهر نیست.

در راستای برطرف شدن این معضل از حدود 4سال گذشته پروژه ی کارخانه کمپست بهشهر در منطقه زمین های بسو ، فاز دوم شهرک صنعتی شروع شده و با همت 5 شهرداری منطقه(نکا،رستمکلا،خلیل شهر و گلوگاه) این کارخانه برای پوشش و تبدیل زباله منطقه به کمپوست یا کود عالی در دست احداث است.

 

شهردار بهشهر گفت : در پروژه کارخانه کومپست بهشهر  تا کنون  حدود شش میلیارد تومان  هزینه شده که از این مبلغ سه میلیارد و دویست میلیون تومان را سازمان شهرداری های کشور و وزارت کشور پرداخت کرده است  و همچنین نزدیک به 2 میلیارد تومان شهرداری های منطقه هزینه کردند که علاوه بر این مبالغ حدود یک میلیارد و ششصد میلیون تومان شهرداری بهشهر هزینه کرده است.

 

آزموده با بیان اینکه  از نظر پیشرفت بحث مکانیکی و پردازش ، کارخانه تقریبا به اتمام رسیده افزود : برای بهره برداری این کارخانه نیاز به یک دستگاه به نام "ویندرو"  است که عملیات هوا دهی و رطوبت دهی زباله را برای تبدیل به کمپوست انجام می دهد که متاسفانه با افزایش قیمت ارز در چند سال اخیر و اینکه در دنیا فقط دو کشور اتریش و المان تولید کننده هستند مقداری برای خرید دستگاه معطل شدیم.

 

رییس شهرداری بهشهر ادامه داد: در یک ماه گذشته با شرکت وارد کننده دستگاه ویندرو قرارداد بسته شد و 25 درصد بهای دستگاه پرداخت شد و طبق قرار داد ظرف  5 ماه آینده دستگاه بارگیری و وارد کشور می شود. 

 

مهندس آزموده تصریح کرد : با توجه به  این که کارخانه در بیرون از شهر و در دشت بنا شده نیاز به ابنیه  و ساختمان دارد و همچنین نظر به اینکه زباله های 5 شهر بایستی در آن تبدیل به کود عالی شود  جاده آن نیز باید آسفالت شود.

 

حمید آزموده با اشاره به اینکه ظرفیت این کارخانه 900 تن می باشد افزود : ظرفیت استفاده بهشهر از این کارخانه  حدود 70 تن می باشد و با توجه به ظرفیت بالای کارخانه امیدواریم بتوانیم مشکلات زباله روستاهای اطراف را هم با انتقال به این کارخانه برطرف کنیم.

 

شهردار بهشهر در پایان گفت:  از تمامی شوراها و شهردارانی که در گذشته  زحمت کشیدند و کارخانه را به اینجا رساندند و از حمایت همه ی مسئولین شهرستان و امام جمعه و نماینده محترم فرماندار محترم و تمامی کسانی که کمک کرده و می کنند  تقدیر و تشکر می کنم چراکه کار بزرگی درحال انجام است که ان شائالله اگر ادامه پیدا کند می تواند مشکل زباله منطقه شرق استان و حتی روستاها  را حتی مرتفع کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : قرار داد دستگاه ویندرو بسته شد / افتتاح کارخانه کمپوست تا 5 ماه آینده

قرار داد دستگاه ویندرو بسته شد / افتتاح کارخانه کمپوست تا 5 ماه آینده

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر