صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سخنگوی شورای خلیل شهر

ورزش گروهی از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند

جشن تجلیل از فوتسالیست هایی که در جهت ارتقای فرهنگ اخلاق و جایگاه خودباوری سهیم بودند، با عنوان تحصیل، تهذیب، ورزش ، برگزار شد.

کد خبر : 7955

تاریخ انتشار : 11/12/1392 - 17:13


ورزش گروهی از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند

به گزارش خبرنگار ورزشی خط امید بهشهر، آیین تجلیل از بازیکنان نوجوان فوتسال ستارگان خزر خلیل شهر با حضور سیدعسگری اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان و محمد فضلی رئیس هیات روستایی شهرستان، جواد رحمانی شهردار، باقری رئیس ورزش های همگانی، محمدپور رئیس هیات کشتی، باقری رئیس هیات فوتبال و اعضای شورای اسلامی خلیل شهر، اولیا بازیکنان و پیشکسوتان ورزش، عصر شنبه در سالن کوثر رباط انجام شد.

 

در این که مراسم همزمان با سالروز امور تربیتی و تربیت اسلامی برگزار می شد، از30 نفر از بازیکنان، کادر فنی و حامیان تیم که در مسابقات گوناگون افتخار آفرینی کرده بودند تقدیرشد و هدایایی به آنها اهدا شد.

 

محمد حسن رضایی در دومین نشست خانواده فوتسال ستارگان خزر گفت: ورزش یکی از فعالیت های مهم انسانی است و هیچ جامعه بشری را با هردرجه ای از پیشرفت نمی توان پیدا کرد که در عرصه ای از ورزش حضور نداشته باشند و بشر در طی اعصار و تمدن های مختلف با این پدیده آشنایی داشته اند.

 

عضو شورای شهر خلیل شهر با بیان اینکه انسان موجودی است که از ویژگی جسمانی و مشخصه های روانی تشکیل شده و غیر قابل تفکیک هستند، تصریح کرد: یکی از راههایی که می توان در روحیه و شخصیت فرد تاثیر گذار باشد، ورزش منظم و مداوم است. ورزش علاوه بر رشد شخصیت فرد، اثری بسیار در تحول جنبه اجتماعی یا همان صلاحیت و شایستگی اجتماعی فرد دارد.

 

وی با اشاره به بیانات امام راحل که با ورزش قدرت جسمانی خود را تقویت کنید، اظهار داشت: ورزش عاملی است در رسیدن به کمال و تعالی و می تواند گامی باشد در جهت اهداف نهایی انسانها که همان سیر الی الله است.

 

رضایی اظهار داشت: ورزش مداوم و منظم سرشار از فرصت های مناسبی است برای برخورد صحیح با موانع و مشکلاتی که در زندگی برای هر شخص روی می دهد و همچنین عاملی است برای اتخاذ شیوه های مناسب برای رفع موانع و معضلات و مشکلات که بخصوص برای کودکان و نوجوانان اهمیت فوق العاده ای دارد.

 

سخنگوی شورای شهر با تاکید بر اینکه امروزه یکی از دغدغه های خانواده این است که فرزندانشان زیر بار مشکلات دوام نمی آورند و شانه خالی می کنند، عنوان داشت: خانواده ها با سوق دادن فرزندانشان به سمت ورزش های تیمی و منظم و مداوم از خطرات و آسیب های اجتماعی که ممکن است فرزندانشان را تهدید کند، جلوگیری کنند.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهشهر در ادامه تصریح کرد: ورزش نه تنها احساس رضایت را در نوجوان و جوان گسترش می دهد بلکه باعث می شود که این فرد در برخود با موانع و مشکلات روحیه مقاوم، جست و جو گر، چاره اندیش، منعطف و تحول پذیر داشته باشد .

 

وی با بیان اینکه ورزش گروهی ارتباط مستقیم با اجتماعی شدن افراد دارد، افزود: افراد با حضور منظم و مدام در عرصه ورزش با شناخت ویژگیها، ارزش ها و مهارت ها می توانند در سایر جنبه های اجتماعی از این آموزه ها استفاده نمایند و این اثرات در فرد برای زندگی و خصوصا در امر تحصیل و قبول مسئولیت یاری می دهد.

 

رضایی در پایان گفت: ورزش مداوم و منظم، اعتماد و کار گروهی را در فرد افزایش می دهد و همچنین تحقیقات نشان می دهد که 81 درصد از مدیران در سنین پایین ورزش تیمی انجام می دادند و همگی می توانند با ورزش مداوم و رشد ذهن و بالا رفتن قدرت یادگیری به ویژه نوجوان و جوان، در سن بزرگسالی به راحتی پله های ترقی را طی کند.

 

در این همایش از رضا امیدی، مهدی نصیری، مهدی صیدانلو و محمد طاهری به جهت کسب معدل برتر و پیشرفت چشمگیر در مدت حضور در این تیم به شکل ویژه تقدیر شد و همچنین از زنده یادان روح الله زارع، سینا رنجبر و حمید رضا جهانگیری از بازیکن ارزنده یاد شد.

 

گفتنی است، دومین نشست صمیمی خانواده فوتسال ستارگان خزر با عنوان «تحصیل، تهذیب و ورزش» دارای برنامه های متنوعی بود که مجری گری آن بر عهده محمدحسن باقری مجری توانمند بود، همچنین در طول برنامه محمدطاهری و مهرشاد یوسفی با اجرای موزیک سنتی و مهدی قاجار و ابوالفضل قاجار با توپ هنرنمایی نمودند.

 

به گزارش خط امید: در پایان مراسم بازیکنان، کادر فنی و زحمتکشان در رشته فوتسال هدایا و لوح تقدیرهایی را از دست مقامات دریافت کردند و با اولیا و مقامات حاضر در مراسم تجلیل عکس یادگاری گرفتند.

  

 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 18 اسفند 1392 - 01:50
  محسن

  سخنان بسیار مفید و ارزنده بود.از اقای رضایی کمال تشکر را دارم

  0 0
دیدگاه شما در مورد : ورزش گروهی از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند

ورزش گروهی از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر