صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حاسیه نگاری خط امید از شورای شهر در سالی گذشت

شش حاشیه در شش ماه

به طور میانگین شورای شهر بهشهر در فعالیت 6 ماهه خود تقریبا هرماه با یک حاشیه روبرو بوده است که این نشان از وجود برخی مشکلات جدی در این ترکیب دارد.

کد خبر : 7952

تاریخ انتشار : 11/12/1392 - 08:52


شش حاشیه در شش ماه

به گزارش خط امید بهشهر  نگاهی کوتاه به گذشته و بررسی نوع رفتار و عملکرد می تواند راهنمای خوبی برای آینده باشد و در این میان نگاهی کوتاه به شورای شهر بهشهر در سال 92 خالی از لطف نیست و می تواند راهنمای خوبی برای رشد پیشرفت شورای فعلی باشد.

 

هرچند شورای قبلی در طول 6 سال خدمت خود در سکوت رسانه ایی شدید به سر می برد و اعتقادی به رسانه ایی کردن فعالیت های خود نداشتند اما برخی از اتفاقات در شورا به ناچار از سکوت رها شده و به سوژه های خبری برای خبرنگاران تبدیل شد.

 

1-    اولین حاشیه شورای قبلی، برخی اختلافات شدید میان اعضای شورا و شهردار سابق بود که گویا در سالهای پایانی ، شورای قبلی را همراهی می کرد تا جایی که چندین بار شهردار سابق  درخواست استعفا از سمت خود را  داشت که با ریش سفیدی برخی از اعضا مشکل به ظاهر رفع شد ولیکن اختلافات همچنان پا برجا بود.
گفتنی است شهردار سابق بهشهر در سال 92 بر منصب خود حضور نداشت و دلیل این غیبت هنوز بطور رسمی مشخص نیست و شهرداری بهشهر اواخر شورای قبلی با سرپرست اداره می شد.


2-    دومین حاشیه که شورای شهر بهشهر را در روزهای پایانی خود بدرقه کرد که سر و صداهای زیادی هم در شهر بوجود آورد عدم احراز صلاحیت یکی از اعضای با تجربه بود که بعدها مشخص شد که عملیات روانی سیاسی برخی جریانات برای شرکت نکردن وی در دوره جدید شورا بود.

 

 

اما در 24 خرداد سال 92 انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستاها برگزار شد و مردم نماینده های خود در شورا را برگزیدند و در تاریخ 12 شهریور سال جاری نیز مراسم تحلیف اعضای جدید شورای شهر بهشهر برگزار شد  و اعضای این شورا رسما کار خود را آغاز کردند.


ترکیب جدید شورا ترکیب باسواد و جوانی بود و این نشان از خواسته ایجاد تغییر در روند تصمیم گیری های شهری از سوی مردم بود ، اما جوان بودن ترکیب شورای جدید حاشیه هایی را هم ایجاد کرد که بعضا باعث ایجاد اختلاف هایی در شورا و جنجال رسانه ایی حتی در آن سوی مرز ها شد.

 

اما نگاهی  کوتاه به حاشیه های شورای جدید بهشهر 

 

 

1-    اولین حاشیه ایی که این شورا جوان با آن روبرو شد استعفای علی محمد عارفی از ریاست شورا با گذشت یک ماه از شروع به کار شورا و تکیه زدن عباس عسگریان بر کرسی ریاست شورا بود که البته هنوز دلیل این استعفای ناگهانی از سوی این استاد دانشگاه و عضو شورای شهر بهشهر اعلام نشد و این سوال بی پاسخ در اذهان وجود دارد که دلیل استعفای وی چه بود؟!!

 

2-    دومین حاشیه ایی که شورا با آن ربرو شد انتخاب شهردار پس از گذشت 66 روز از آغاز به کار شورای اسلامی شهر بهشهربود که البته سخنگوی شورای شهر در صفحه فیس بوک خود حرف های ناگفته ایی از این انتخاب ناگهانی نیز گفت.

 

3-    برای سومین حاشیه جوانان شورای جوان شهر بهشهر می توان به عزل سخنگویی خانم اعظم السادات حسینی تنها عضو خانم شورای شهر بهشهر در غیاب ایشان اشاره کرد که مهندس حسینی در گفتگو با خط امید اظهار داشت :روزی که شورا این تصمیم را اتخاذ کرد من در شورا بودم ولی صحبتی از این موضوع نبود، و من برای حضور در جلسه ایی به استانداری مازندران رفتم و پس از ترک جلسه شورا این موضوع را مطرح کرد و تصمیم اتخاذ شد.

 

البته این اتفاقات به همین جا ختم نشد و سوژه ی خبری خوبی برای سو استفاده رسانه های بیگانه از موضوع عزل سخنگویی خانم حسینی به دلیل حضور در فیس بوک شد.

 

4-    چهارمین حاشیه نیز انتشار  بیانیه های تند از سوی ریاست شورا و خانم حیسنی بود و هر کدام برای اثبات حقانیت خود از مطالب تندی در این بیانیه ها استفاده می کردند که کمی دور از انتظار شخصیت این دو عضو شورای شهر بهشهر بود.

 

5-    و اما پنجمین حاشیه نیز عدم اتحاد و رفتار های سیاسی اعضا با یکدیگر است که در بسیاری از موارد دارای اختلاف نظرهای شدید با هم هستند و در برخی تصمیم گیری خود به صورت سیاسی عمل می کنند که گویا شورای شهر بهشهر را با دفتر احزاب اشتباه گرفته و به دنبال بازی های سیاسی هستند. و متاسفانه حل مشکلات مردم در این بازی های سیاسی گم شده است.

 

6-    برای ششمین حاشیه که هنوز گریبان شهر و شورای شهر را رها نکرده می توان به بحث ممنوعیت حضور دکتر اسلام بابانژاد عضو قدیمی شورای شهر در ترکیب شورا آنهم به دلیل قبول مسئولیت ریاست بیمارستان امام خمینی (ره) اشاره کرد ، دکتر اسلام بابانژاد که در دوره سوم شورای بهشهر نیز حضور داشت و سابقه ایی 6 ساله در شورا دارد و تا حدودی بیشتر از دیگر اعضا به قوانین این شورا آشنایی دارد ، در زمان حضور خود در شورای چهارم ریاست بیمارستان امام خمینی  (ره) را پذیرفت که طبق قانون حضور همزمان در این دو مسئولیت ممنوعیت دارد و بطور خودکار پس از قبول ریاست بیمارستان از حضور در شورا منع می شود.

 

برخی از رسانه ها نیز به دلیل عدم اطلاع کافی از این قانون دلیل این ممنوعیت را دو شغله بودن دکتر بابانژاد مطرح کردند  که فرماندار بهشهر تاکید کرد ممنوعیت حضور دکتر بابا نژاد در شورا به دلیل دو شغله بودن نیست ، البته برخی رسانه ها با خط و ربط  سیاسی خود بدنبال انجام عملیات روانی هستند تا اینگونه جلوه دهند که ،برخی به دلیل اصلاح طلب بودن دکتر بابا نژاد برای خروج او از شورا تلاش می کنند.

 

با توجه به موارد فوق به طور میانگین شورای شهر بهشهر در فعالیت 6 ماهه خود تقریبا هرماه با یک حاشیه روبرو بوده است که این نشان از وجود برخی مشکلات جدی در این ترکیب دارد ، البته در روزهای آغازین  شروع به کار شورای جدید  به دلیل اختلاف سلایق و اختلاف نظر ها در بین اعضا ، وجود بعضی ناهماهنگی ها به نظر طبیعی می رسد ولیکن این تا زمانی است که اعضای شورا در جهت رفع این اختلافات و ایجاد وحدت تلاش کنند.

 

اما نه تنها تلاشی برای رفع اختلافات مشاهده نمی شود متاسفانه هر روز بر حاشیه های اعضای شورای شهر بهشهر افزوده می شود که باعث دلسردی و نگرانی مردم از وضعیت نا بسامان موجود می شود.

 

امید است که اعضای شورای شهر بهشهر بدنبال رفع این حاشیه ها بوده و برای رای مردمی که به دنبال پیشرفت و بهبود وضعیت اقتصادی شهرشان هستند احترام قائل شوند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : شش حاشیه در شش ماه

شش حاشیه در شش ماه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر