صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آیت‌الله مهدوی‌کنی در انتخابات مجلس خبرگان کاندید می شود

تلاش اصلاح طلبان برای بازگرداندن رفسنجانی به کرسی ریاست خبرگان

یک سال بعد از ماجرای فتنه 88، نمایندگان مردم در مجلس خبرگان، آیت الله مهدوی کنی را به جای هاشمی رفسنجانی به ریاست این مجلس انتخاب کردند.

کد خبر : 7938

تاریخ انتشار : 11/12/1392 - 07:56


تلاش اصلاح طلبان برای بازگرداندن رفسنجانی به کرسی ریاست خبرگان

به گزارش خط امید بهشهرآیت الله مهدوی کنی در جلسه درس اخلاق دانشگاه امام صادق(ع) با رد شایعات مطرح شده درباره عدم حضور خود در انتخابات مجلس خبرگان گفت: "برخی افراد آرزوهای خود را به صورت شایعه مطرح می کنند. بنده انشاالله برای انتخابات خبرگان کاندیدا خواهم شد."

صراط نیز نوشت: با وجود آنکه بیش از دو سال به برگزاری انتخابات مجلس دهم باقی مانده، جلسات انتخاباتی اصلاح طلبان از ماه ها قبل آغاز شده و حتی اخباری مبنی بر حضور دو نماینده از دولت در این جلسات نیز منتشر شده است.

به موازات این اقدامات، اصلاح طلبان و دولتی ها تلاش های خود برای تصاحب صندلی ریاست مجلس خبرگان رهبری را نیز فراموش نکرده اند. در این راستا اولین هدف آنها، بازگرداندن اکبر هاشمی رفسنجانی به کرسی ریاست این مجلس است.

اما بی تردید این اتفاق نیازمند پیروزی طیف متمایل به اصلاح طلبان در انتخابات خبرگان است و از آنجا که خود اصلاح طلبان نیز با توجه به انتخاب های پیشین مردم در دوره های گذشته پیش بینی این امر را نمی کنند، راه دیگری را در پیش گرفته اند و آن حذف رقیب اصلی هاشمی برای ریاست خبرگان است.

انتخابات مجلس خبرگان به طور سنتی میان دو طیف شامل جامعه روحانیت مبارز و مجمع روحانیون برگزار می شود و اقبال مردم در دوره چهارم به کاندیداهای جامعه روحانیت بوده و تکرار این موضوع در انتخابات پنجم که قرار است اسفند ۱۳۹۴ همزمان با انتخابات مجلس دهم برگزار شود، قابل پیش بینی است.

هم اکنون آیت الله مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان رهبری را بر عهده دارد و اصلاح طلبان شایعات مربوط به عدم تمایل او برای شرکت در انتخابات آتی را شدت بخشیده اند تا از این طریق راهی برای ریاست هاشمی بیابند. با این وجود آیت الله مهدوی کنی اخیرا ضمن رد این شایعات در جلسه درس اخلاق دانشگاه امام صادق(ع) گفته است که "برخی افراد آرزوهای خود را به صورت شایعه مطرح می کنند. بنده انشاالله برای انتخابات خبرگان کاندیدا خواهم شد."

گفتنی است ریاست مجلس خبرگان از سال 61 تا مردادماه 86 بر عهده مرحوم آیت الله مشکینی بود اما بعد از درگذشت او، هاشمی رفسنجانی ریاست این مجلس را بر عهده گرفت تا اینکه یک سال بعد از ماجرای فتنه 88، نمایندگان مردم در خبرگان، آیت الله مهدوی کنی را به ریاست مجلس انتخاب کردند.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : تلاش اصلاح طلبان برای بازگرداندن رفسنجانی به کرسی ریاست خبرگان

تلاش اصلاح طلبان برای بازگرداندن رفسنجانی به کرسی ریاست خبرگان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر