صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تاکسی و لزوم توجه به کیفیت خدمات

هرچند تاکسی ها محق به اولویت داشتن در حمل و نقل عمومی هستند، اما گویا آشنا نبودن برخی از رانندگان محترم تاکسی به وظیفه ذاتی و خدمات رسانی خود باعث دلخوری اکثر شهروندان گشته است.

کد خبر : 7778

تاریخ انتشار : 05/12/1392 - 10:45


تاکسی و لزوم توجه به کیفیت خدمات

 به گزارش خط امید بهشهر _ امروزه حمل و نقل عمومی به عنوان یک لازمه در زندگی شهری شناخته می شود که بسته به جمعیت شهری انواع مختلف دارد.


برای شهری مانند بهشهر که جمعیت تقریبا یکصد هزاری نفر دارد طبیعی است که مهمترین وسیله ی حمل و نقل عمومی آن تاکسی باشد.


وسیله ای که در روزهای عادی به عنوان مشکل برای مردم شهر شناخته می شود چه رسد در مواقع حساس و لازم!


بهشهر بالغ بر 500 دستگاه تاکسی فعال دارد که مالک اکثر آنها از اهالی روستاهای اطراف بوده و یا بازنشستگان می باشند که همین امر سبب گشته در ساعات پایانی شب شهر با کمبود تاکسی مواجه شود!


اگر بتوان در بین مردم شهر نظرسنجی علمی انجام داد؛ قطعا یکی از موارد انتقادی نسبت به تاکسی و سازمان تاکسیرانی را همین امر اعلام می کنند! و شاید بتوان این نکته را هم ذکر کرد که همین کمبود تاکسی باعث    از رونق افتادن بازار در ساعات شب شده است.

برای همه ی شهروندان بسیار اتفاق افتاده در سرما، گرما و یا وقتی که کاری ضروری پیش آمده با تاکسی دربست به امورات خود رسیدگی کرده اند.


 اما به نظر می رسد این واژه برای برخی از رانندگان به نوعی عادت تبدیل شده به طوری که بعضاً حاضرند مسیری را خالی طی نمایند و به غیر از دربستی کار نکنند.


این عادت ناپسند در روزهایی که شرایط جوی نامساعد بوده و هوا بارانی و برفی است بیشتر نمایان می شود.


مشکلی دیگری که بسیاری از شهروندان در تماس با خط امید مطرح نموده اند صوری بودن برخی از خطوط است. بطور مثل خط ابتدای خیابان امام خمینی(ره) به خیابان شهید باهنر از جمله خطوطی است شهروندان به ندرت موفق به تهیه تاکسی برای طی آن می شوند.


پول خُرد معضل دیگری است که جزو مسائل لاینفک استفاده از تاکسی است. و معمولا یک از طرفین باید مابقی را ببخشد! یا مسافر بایستی از خیر مابقی پول خود بگذرد و یا راننده بایستی کمتر از نرخ مصوب کرایه دریافت کند، که انصافا در شهر ما از این دست راننده های با مرام کم نیستند.


هرچند تاکسی ها به دلیل داشتن شناسنامه و کد، به عنوان وسیله ای ایمن برای مسافران به حساب آمده و با توجه به پرداخت عوارض، محق به اولویت داشتن در حمل و نقل عمومی هستند، اما گویا آشنا نبودن برخی از رانندگان محترم تاکسی به وظیفه ذاتی و خدمات رسانی خود باعث دلخوری اکثر شهروندان گشته و چه بسا در آینده ی نزدیک شاهد ظهور مسافربرهای شخصی در سطح شهر شویم که این به نوبه ی خود تهدیدی برای شهروندان و رانندگان تاکسی به حساب می آید.


البته نباید فراموش کرد که در سال های اخیر با تشکیل سازمان حمل و نقل  به انبوهی از مشکلات تاکسیرانی سابق رسیدگی شده و تحولات مثبت فراوانی صورت گرفته است. راه اندازی خطوط مختلف عادی، ویژه، بی سیم و...، فعال شدن بازرسی سازمان حمل و نقل، پیگیری شکایات مردمی، اما متاسفانه برخی از مشکلات همچنان پابرجاست.


و متذکر می شویم که ذکر نکات فوق دلیلی بر ارج ننهادن بر زحمات سازمان نوپای حمل و نقل شهری و رانندگان زحمت کش تاکسی نیست بلکه تلاشی است در جهت کمک به آنها جهت خدمت رسانی بهتر به شهروندان. و البته نمی توان کتمان کرد که یکی از وظایف رسانه نقد سازنده می باشد.

 

  

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 05 اسفند 1392 - 14:43
  sahar

  آفرین خیلی خوب میشد اگه یه چند تا BRT (واحد) به شهر اضافه میکردن مخصوصا چهارشنبه ها و پنج شنیه ها خط امید پیگیر این واحد باش

  3 0
دیدگاه شما در مورد : تاکسی و لزوم توجه به کیفیت خدمات

تاکسی و لزوم توجه به کیفیت خدمات

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر