صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/چند سوال از دستگاه دیپلماسی ایران

آیا دیپلمات های ایرانی قوانین دیپلماسی را می دانند؟! + تصاویر

با توجه به حضور بدون حجاب اشتون و معاونش در سفارت ايران در وين این سوال مطرح می شود که آیا دیپلمات های ایرانی قوانین دیپلماسی کشور خود را می دانند؟!

کد خبر : 7628

تاریخ انتشار : 01/12/1392 - 09:00


آیا دیپلمات های ایرانی قوانین دیپلماسی را می دانند؟! + تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر انتشار عكس‌هاي بدون حجاب اشتون و معاونش در سفارت ايران در وين، از خبرهای جنجالی این چند روز اخیر محسوب می شود که برداشت ها و  سوالات متفاوتی را در ذهن مخاطبان به وجود آورده است.

با توجه به این که سفارت خانه ی هر کشوری به عنوان خاک آن کشور محسوب می شود ، تمامی قوانین آن کشور در این سفارت خانه لازم الاجرا می باشد.

قابل توجه است که تمامی قوانين جمهوری اسلامی ايران از جمله "حجاب" در اماكن ديپلماتيك جمهوري اسلامي هم باید برقرار باشد  و حتي براي شركت در جشن‌هايي كه سفارتخانه‌هاي ايران برگزار مي‌كنند بايد رعایت حجاب توسط مدعوین رعایت شود.

با وجود چنین قوانینی حضور بدون حجاب اشتون و معاونش در سفارت ايران در وين را نمی توان بدون هدف و به طور اتفاقی تلقی کرد چراکه خانم اشتون  حتی به نوع پوشش های خود در روند مذاکرات دقت می کند.

گفتنی است  پس از ورود وزير خارجه ايتاليا بدون حجاب در فرودگاه تهران که عکس های وی  در رسانه ها منتشر شده است  برای بار دوم قوانین جمهوری اسلامی ایران از سوی مقامات خارجی نقض می شود و به نوعی به سخره گرفته می شود.

اما چند سوال مهم که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید به آن پاسخگو باشند:

آیا حضور خانم کاترین اشتون رییس سیاست خارج اتحادیه اروپا با قوانین حاکم بر کشور خود در سفارتخانه ایران در وین که به نوعی خاک ایران محسوب می شود فتح قوانین ایران از سوی وی تلقی نمیشود؟

نکته قابل توجه و سوال مهم تر اینکه  که آیا دیپلمات های ایرانی از قوانین دیپلماسی و سفارتخانه های کشور خود اطلاع دارند؟!

حال باید منتظر بود تا ببینیم وزارت امور خارجه کشور و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این رفتارهای غیر دیپلماتیک از سوی مقامات کشور های دیگر و سوالات فوق چه پاسخی برای مردم دارند.

شایان ذکر است همه ی این اتفاقات در حالی رخ می دهد که مشاوران دیپلماسی دولت یازدهم چه قبل و چه بعد از برگزاری انتخابات 92 دولت قبل را به عدم رعایت اصول دیپلماتیک متهم می کردند.

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : آیا دیپلمات های ایرانی قوانین دیپلماسی را می دانند؟! + تصاویر

آیا دیپلمات های ایرانی قوانین دیپلماسی را می دانند؟! + تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر