صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پاسخ خوش بینی دولتمردان به مذاکرات ، خصومت روز افزون آمریکا علیه ایران

همچنانکه مردان وزارت خارجه دولت بر خوشبینی اتفاقات مذاکرات هسته ای تاکید داشتند این بار آمریکا بیانیه ای علیه ایران منتشر می کند و باز هم ما را ضد حقوق بشر! می داند.

کد خبر : 7587

تاریخ انتشار : 30/11/1392 - 10:01


پاسخ خوش بینی دولتمردان به مذاکرات ، خصومت روز افزون آمریکا علیه ایران

به گزارش خط امید بهشهر _ دور چندم مذاکرات ژنو که پیرامون مسائل هسته ای و دسترسی این دانش از سوی کشور آغاز شده است سران 5 کشور دنیا را بار دیگر دور یک میز و در برابر جمهوری اسلامی ایران قرار داده و در قالب نام 1+5 مذاکرات دنبال می شود.

این مذاکرات که در جهت دسترسی به گام نهایی مسائل هسته ای ایران برگزار می شود بار دیگر تمامی نگاه ها را به خود جلب کرده است.

 مردم ایران معتقدند که خود برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند و اجازه دخالت به هیچ کشوری را نمی دهند،حال امروز صهیونیسم جهانی به بهانه دسترسی ایران به سلاح اتمی و بازداشتن کشورمان از حصول به آن به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد چرایی انجام این مذاکرات نیست بلکه هشداری است که باید به صاحبان دستگاه دیپلماسی لبخند یعنی مردان مذاکره کننده هسته ای ایران داده شود.

در مصاحبه ای که بعد از دور اول مذاکرات که هنوز مفاد قراردادها مشخص و معلوم نبود صورت پذیرفت مردان دیپلماسی از ظریف، روانچی و عراقچی گرفته تا افخم سخنگوی وزارت خارجه بر خوشبین بودن نتیجه این مذاکرات تاکید داشتند و لزوم حفظ آرامش در روند انجام مذاکرات را ضروری می دانستند.

پس از پایان مذاکرات و نوشته شدن تفاهم نامه و علنی شدن آن باز هم بر طبل خوشبینی مفاد و روند انجام آن از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان کوبیده شد، اما آمریکا و به خصوص جان کری برای چندین بار بر لزوم حفظ تحریم بر ایران تاکید داشت تا جائیکه چندین شرکت ایرانی را تحریم کردند و جنگ های روانی شدیدی علیه ایران در کشور و همچنین مجامع بین المللی به راه انداختند.

مهمترین اقدام دولت در قبال این گسستگی پیمان از سوی آمریکا و 1+5 انجام مصاحبه های چند دقیقه ای با زبان و ادبیاتی نرم بوده که نشان از ضعف یا عدم مدیریت نمایندگان کشور در مذاکره هسته ای را داشته است.

همچنانکه مردان وزارت خارجه دولت بر خوشبینی اتفاقات مذاکرات هسته ای تاکید داشتند این بار آمریکا بیانیه ای علیه ایران منتشر می کند و باز هم ما را ضد حقوق بشر! می داند.

کمتر از 4 روز مانده به مذاکرات نهایی ژنو 2 نیز آمریکا با حمایت مادی و معنوی از گروه جیش العدل 5 سرباز مرزبان میهن را می رباید و پازل غیر قابل اعتماد بودن خود را تکمیل می کند.

رهبری معظم انقلاب نیز برغیرقابل اعتماد بودن آمریکا تاکید دارند و بارها و بارها از آینده این مذاکرات ابراز نا امیدی می کنند و می فرمایند که به آینده این مذاکرات خوشبین نمی باشند.

حال با این توصیفات دوباره آقای عراقچی با خبرنگار اعزامی صدا و سیما  قصه ای تکراری...!را از دوباره می خواند.

عراقچی در پاسخ به خبرنگار صدا و سیما مبنی بر آینده این مذاکره آنرا باز هم خوشببین! ارزیابی کرد و همه چیز را به بعد موکول نمود.

نگارنده به دنبال کیفیت قرارداد اولیه و همچنین قراردادی که در آینده نگارش خواهد شد نمی باشد اما دستگاه دیپلماسی ایران باید بداند، تاریخ نشان داده است که ابراز خوشبینی در مذاکراتی که یک سوی آن آمریکا قرار دارد اشتباه محض است و بارها وبارها این نکته از سوی بزرگان کشور به ویژه مقام معظم رهبری گوشزد شد.

کشوری که بارها نشان داده است بر سر تعهدات خود باقی نمی ماند و آنچه مطابق منافع خود و شیطان صفتان متحدش می باشد انجام می دهد و در خلال سالهای اخیر چندین بار بر غیرقابل اعتماد بودن خود با رفتارهای غیر حرفه ای تاکید می کند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : پاسخ خوش بینی دولتمردان به مذاکرات ، خصومت روز افزون آمریکا علیه ایران

پاسخ خوش بینی دولتمردان به مذاکرات ، خصومت روز افزون آمریکا علیه ایران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر