صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرلشکر قاسم سلیمانی:

هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: هیچ نیرویی و هیچ کشوری در برهه کنونی جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست.

کد خبر : 7414

تاریخ انتشار : 25/11/1392 - 13:08


هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست

به گزارش خط امید بهشهر _ سردار سرلشکر قاسم سلیمانی بعد از ظهر امروز در نخستین سالگرد یادبود سردار شهید حاج حسن شاطری در آستان امامزاده یحیی (ع) سمنان اظهار کرد: گرچه امروز در ادامه حرکت‌های گذشته، شماری از کشورهای اسلامی مدعی رهبری جهان اسلام هستند و برای آن تلاش می‌کنند، اما هیچ کشوری جز ایران نمی‌تواند این مسئولیت خطیر را برعهده گیرد.

وی تصریح کرد از گذشته‌های بسیار دور تاکنون نظیر مصر، عربستان سعودی و پاکستان مدعی رهبری جهان اسلام بوده‌اند و برای آن تلاش‌های بسیاری نیز انجام داده‌اند اما هیچ یک از آنها جز ایران قادر به پذیرش این مسئولیت خطیر نیستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: هیچ کدام از این کشورها به واسطه غیاب دو عنصر مهم در عالم اسلامی‌‌شان قادر به رهبری جهان اسلام نیستند و این دو عنصر به طور انحصاری در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: حمایت از مبارزان و جریان‌های انقلابی و اسلامی و نیز دفاع از مسلمانان و اسلام در مقابل تجاوزاتی که به جهان اسلام صورت می‌گیرد، ایران را قادر ساخته است تا رهبری جهان اسلام را برعهده گیرد.

سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در این دو بعد به طور انحصاری عمل می‌کند، گفت: بعید است کشوری بتواند همچون ایران این نقش را برعهده گیرد چرا که سایر کشورهای اسلامی در اساس خود چنین قابلیتی را ندارند.

*دشمن برای مقابله با نظام اسلامی دائماً تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهد‌

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت:‌ دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی همواره برای مقابله با نظام تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهند اما نمی‌توانند فروغ انقلاب را خاموش کنند.

سلیمانی اظهار کرد: دشمنان اصراری که بر دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دارند را در طول 35 سال گذشته که از عمر انقلاب می‌گذرد، همواره نشان داده‌اند و استمرار ددمنشی‌ها و دشمنی‌های آنها با نظام اسلامی به واسطه عظمت انقلاب و تأثیرگذاری آن در جهان است.

وی گفت: دشمنان انواع تاکتیک‌ها را برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و اهمیت و عظمت انقلاب آزمایش کرده‌اند چرا که به خوبی ماهیت انقلاب و بزرگی آن را درک کرده‌اند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: امروز شدت دشمنی معاندان نظام بیشتر نمایان می‌شود چرا که عظمت انقلاب و نظام اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

سلیمانی افزود: در بعد شناخت عظمت انقلاب اسلامی باید بیشتر کار شود و بزرگی نظام اسلامی در افزایش دشمنی‌‌ها با نظام تأثیر اساسی دارد.

وی با بیان علل دشمنی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران با این شیوه حکومت اظهار کرد:‌ علاقه، محبت و انگیزه وصف‌ناپذیر مردم نسبت به انقلاب اسلامی همواره دشمنان را بر این آورد که دشمنی‌های خود را با نظام روز به روز تشدید کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: در هیچ انقلابی از جهان شاهد نیستیم که نظام کشورداری با این همه استقبال و مشارکت عمومی مواجه باشد و در حالی که طی سال‌های طولانی با مردم آن دشمنی‌های متعددی صورت گرفته است، بتواند استوار و مستحکم به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی و در سالیان پیوسته و متمادی چند دهه اخیر در سراسر کشور علاقه و محبت مردم را به نظام اسلامی شاهد بوده‌ایم و اصرار مردم بر حفظ آرمان‌های‌شان، همواره غضب دشمنان را به همراه داشته است.

‌سلیمانی ادامه داد: در هیچ یک از انقلاب‌های دوره‌های گذشته در جهان چنین موضوعی وجود ندارد که مردم اینچنین پای نظام خود ایستاده باشند و امروز اگر بخواهیم به عظمت انقلاب نگاهی داشته باشیم، باید به سه موضوع اساسی توجه شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود:‌باید عظمت انقلاب اسلامی را در عالم اسلام و تأثیرات انقلاب در جهان اسلام و میان مسلمانان، عظمت انقلاب در عالم مذهب مبارک و عزیز تشیع و همچنین بزرگی خیزش مردم در حوزه ملیت و قومیت مورد بررسی قرار گیرد.

‌سلیمانی گفت: در صورتی که به این سه موضوع به دقت توجه شود، درمی‌یابیم که انقلاب اسلامی ایران در بازیافت مذهب، دین و همچنین مسائل ملی چه تأثیری داشته است.

وی گفت: در حوزه ملیت و قومیت نقش انقلاب در بُعد ایران و ملت و اقوام بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: موضوعات متنوع و متعددی در بستر این مسیر مورد توجه قرار دارد و باید دانست که انقلاب اسلامی در مسیر تکامل اسلام چه نقشی را ایفا کرده است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست

هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر