صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
با شعار حل معضل پسماند

زوج دوچرخه سوار به بهشهر رسیدند+عکس

زوج دوچرخه سوار دوستدار طبیعت پس رکاب زدن بیش از 700 کیلومتر به بهشهر رسیدند.

کد خبر : 7387

تاریخ انتشار : 23/11/1392 - 23:44


زوج دوچرخه سوار به بهشهر رسیدند+عکس

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر  محمد علی علایی به همراه همسرش مریم کرم دوست که در 29 دی 92 به مناسبت روز هوای پاک با دوچرخه از آستارا حرکت خود را با دوچرخه شروع کردند امروز به بهشهر رسیدند و در پارک ملت در جمع دوستداران طبیعت حاضر شدند.

علایی هدف خود از ابن رکاب زنی را حل معضل پسماند کشور اعلام کرد و افزود : در این راه سازمان حفاظت از محیط زیست کشور ، وزارت ورزش و جوانان ، فدراسیون ورزش های همگانی، انجمن ورزش و گردش گری از ما حمایت کردند.

 

 

این دوستدار محیط زیست  ادامه داد : امروز تقریبا 3 هفته است که در سفر هستیم و شهرهای استان گیلان را پشت سر گذاشتیم و اگرخدا بخواهد اندکی دیگر از استان مازندران خارج می شویم .

محمد علایی گفت : در تمام شهرها جلساتی را با فرمانداری ها ، شهرداری ها و معاونت پسماند شهرداری ها و اعضای شورای شهر و سازمان حفاظت از محیط زیست داشتیم و توانستیم به راهکاری مناسب دست پیدا کنیم که در همایشی که به همین مناسبت در سازمان محیط زیست کشور در اسفند ماه برگزار می شود به صورت مکتوب ارائه می شود و امیدواریم که من و همسرم گامی خیلی کوچک ولی تاثیر گذار در این هدف داشته باشیم.

 

 

وی گفت : در شهر هایی که تجربیات و اطلاعات خوبی در مورد پسماند داشتند توانستیم از این اطلاعات استفاده کنیم و اطلاعات خودمان را هم بالا ببریم.

 

علایی در خصوص چگونگی شروع این سفر گفت : در نوروز 92 من و همسرم پیاده از گمیشان تپه در استان گلستان به سمت آستارا حرکت کردیم و متاسفانه در طول مسیر چهره ی زشتی از ساحل و جنگل و جاده ها شاهد بودیم به فکر این بودیم که چگونه می توانیم به اطلاع عموم و مسئولین برسانیم که وضعیت زباله در شمال کشور بحرانی است .

 

وی افزود : این حرکت، یک پروژه ملی است و باید مطالبه عمومی شود تا مردم زباله کمتری تولید کنند.

محمد علایی در خصوص ادامه مسیر خود گفت :در ادامه مسیر کرانه جنوبی دریای خزر را تا گرگان که پایان مسیر است رکاب می زنیم و در آنجا همایشی با حضور مسئولین برگزار می شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : زوج دوچرخه سوار به بهشهر رسیدند+عکس

زوج دوچرخه سوار به بهشهر رسیدند+عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر