صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تغییر ۱۸۰درجه‌ای اصلاح‌ طلبان نسبت به بحران برف در شمال / تصاویر

جریان اصلاح‌طلب نسبت به حادثه قطع گاز در مناطق شمالی کشور در سال ۱۳۸۶ با بزرگنمایی هر چه تمام‌تر نسبت به مشکلات ایجادشده برای مردم واکنش نشان داد

کد خبر : 7274

تاریخ انتشار : 21/11/1392 - 14:18


تغییر ۱۸۰درجه‌ای اصلاح‌ طلبان نسبت به بحران برف در شمال / تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر _ جریان اصلاح‌طلب نسبت به حادثه قطع گاز در مناطق شمالی کشور در سال ۱۳۸۶ با بزرگنمایی هر چه تمام‌تر نسبت به مشکلات ایجادشده برای مردم واکنش نشان داد اما از وضعیت هفته گذشته در همان مناطق که شدت فاجعه و خسارت آن نسبت به سال ۱۳۸۶ بسیار بیشتر بود، با بی‌محلی عبور کردند.

هشتم دی‌ماه سال ۱۳۸۶ هم‌زمان با شدت گرفتن موج سرما در کشور، به ناگاه کشور ترکمنستان بدون اطلاع قبلی، صادرات گاز به ایران را متوقف کرد.

از آنجا که مناطق شمالی کشور خصوصا مازندران و گیلان از طریق گاز وارداتی از ترکمنستان تامین می‌شدند، اقدام غیراخلاقی ترکمنستان سبب قطعی گاز در استان مازندران و افت فشار در برخی مناطق دیگر کشور شد.

البته بعدها احمدی‌نژاد افشا کرد که این اقدام ترکمنستان نتیجه توطئه‌ای بود که با تماس یک آقازاده با مسئولان ترکمنستان، رقم خورده بود.

با این حال، در روزهایی که مناطق شمالی کشور با قطع گاز مواجه بودند، رسانه‌های اصلاح‌طلب با ادعای دلسوزی برای مردم، محشری به پا کرده بودند و بزرگنمایی، حوادث مذکور را به مهمترین سوژه خبری خود برای تخریب دولت وقت قرار داده بودند.

رسانه‌های اصلاح‌طلب به تدریج خط انتقادات خود را متوجه شخص رئیس‌جمهور کردند و سوءتدبیر وی را عامل قطع گاز در مازندران خواندند.

در هر صورت، با همت نیروهای سخت‌کوش وزارت نفت، با اتصال گاز از شبکه سراسری کشور به خطوط لوله استان مازندران، مشکل گاز این منطقه حل شد.

مقایسه عملکرد جریان اصلاح‌طلب در ماجرای دی‌ماه سال ۱۳۸۶ با مواضع آنها نسبت به حوادث تلخ هفته گذشته در استان مازندران که علاوه بر قطع گاز، با قطع آب و برق و کمبود نان و آب نیز همراه بود و مردم در سرمای طاقت فرسا حتی از امکانات اولیه رفاهی هم محروم شدند، ماهیت واقعی این جریان در مورد دلسوزی برای مردم را بیش از گذشته مشخص می‌سازد: هرگاه دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان بر سر کار باشد، مشکلات مردم سانسور می‌شود اما اگر دولت از جریان رقیب باشد، اصلاح‌طلبان کوچک‌ترین مشکل در هر نقطه از کشور را بزرگنمایی کرده و به بی‌تدبیری دولت نسبت می‌دهد.

در این گزارش، صرفا به مقایسه عملکرد دو روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد و اعتماد پرداخته‌ شده است. در حالی که در مقطع زمانی سال ۱۳۸۶ شاهد انتشار ده‌ها مطلب درباره قطع گاز در کشور بودیم، این دو روزنامه نسبت به حوادث تلخ هفته گذشته در مازندران با بی‌تفاوتی آشکار عبور کردند. تنها اخباری نیز که این دو نشریه از حوادث مازندران منتشر کردند، انعکاس اظهارات مقامات دولتی بود.

روزنامه آفتاب یزد :
 


روزنامه اعتماد:
 


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : تغییر ۱۸۰درجه‌ای اصلاح‌ طلبان نسبت به بحران برف در شمال / تصاویر

تغییر ۱۸۰درجه‌ای اصلاح‌ طلبان نسبت به بحران برف در شمال / تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر