صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار بهشهر خبر داد:

بهره برداری از طرح سد سرشاخه‌گیر بهشهر

فرماندار بهشهر گفت: همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، طرح سد سرشاخه‌گیر رودخانه بزپل بهشهر به بهره برداری رسید.

کد خبر : 7238

تاریخ انتشار : 20/11/1392 - 14:48


 بهره برداری از طرح سد سرشاخه‌گیر بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر _ محمد تقی نورزاد‌ در مراسم آغاز بهره برداری از این طرح اظهار کرد: ‌بهره برداری از این طرح و همچنین طرح سیل بند منطقه فراش محله می تواند بهشهر را برای همیشه از بروز سیلاب های مرگبار نجات دهد.

وی افزود: ساخت و تکمیل این سد سرشاخه گیر پس از وقوع سیل سال گذشته در بهشهر که منجر به فوت شش شهروند شد، در دستور کار قرار گرفت.

نورزاد بیان کرد: این سد سرشاخه گیر با ارتفاع 10 متر و طول تاج 30 متر و با صرف اعتبار 8 میلیارد و 500 میلیون ریال ساخته شد.

فرماندار بهشهر افزود: در سه آبرو بزرگ بهشهر 40 بند رسوب گیر که می تواند نقش فراوانی در جلوگیری از وقوع سیل در زمان بارندگی های شدید داشته باشد ساخته شد که برای ساخت این 40 بند رسوب گیر 11 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شد.

نورزاد، از آزاد ساری حریم رودخانه برزو در منطقه فراش محله این شهر با صرف اعتبار هفت میلیارد ریال خبر داد.

وی بیان کرد: یکی از عوامل وارد شدن آسیب های فراوان به شهروندان در سیل سال گذشته بهشهر، وجود سرشاخه های فراوان و تنه های درختان بود که با احداث این سد سر شاخه گیر، از بروز خطرات سیل به شدت کاسته خواهد شد.

فرماندار بهشهر، به احداث دیوار حفاظتی در رودخانه های بروز ، بز پل و محله کوی دولت اشاره کرد و گفت: برای احداث این طرح ها که از عوامل موثر در انتقال آب های سطحی و جلوگیری از رسوب آن بوده، هشت میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : بهره برداری از طرح سد سرشاخه‌گیر بهشهر

 بهره برداری از طرح سد سرشاخه‌گیر بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر