صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در راستای توزیع سبد کالا

عذر خواهی ، نوشدارو پس از غرور شکسته؟!

به هر حال این خاطره تلخ در خاطره مردم شریف و صبور ما خواهد بود و قطعا مورد قضاوت آیندگان قرار خواهد گرفت.

کد خبر : 7192

تاریخ انتشار : 19/11/1392 - 21:33


عذر خواهی ، نوشدارو پس از غرور شکسته؟!

خط امید بهشهر - دکتر حسن روحانی با حضور در برنامه تلویزیونی از مردم کشور و اقشار مختلف جامعه که مشمول  دریافت سبد کالا نشده بودند و نیز از وقایع تلخ چند روز گذشته در نحوه توزیع کالا عذر خواهی نمود .

 

گزارشات میدانی خبرنگاران در سراسر کشور از نحوه توزیع سبد کالا نشان از بروز اشکالات عدیده در روند اجرای این طرح شتاب زده و  اعتراضات شدید نخبگان و مردم در زیر سوال رفتن کرامت و عزت مردم عزیر کشور که سالهاست در برابر مشکلات اقتصادی و تحریم ها به نجابت و بردباری با پا به پای مسئولین نظام در مقابل دشمنان ایستادگی نمودند دارد.

 


اما ضمن  تشکر از روحیه دولتمردان تدبیر و امید نسبت به عذر خواهی از مردم بابت این سوء مدیریت که در نوع خود جای بسی تشکر را دارد اما باید گفت  نتایج حاصل از این کار غیر کارشناسی نه تنها  نمی تواند تأثیر چندانی در وضعیت معیشتی مردم داشته باشد بلکه به طور زننده ای باعث شکستن غرور ملی مردم شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی در سطح مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی گردیده است .

 

ضریب این شکست چنان بالاست که قطعاً یک عذر خواهی ساده از مردم نمی تواند مرحمی بر این زخم وارده بر این غرور باشد.

 

گیریم که مردم شریف ما با بزگواری همانند همیشه سوء مدیریت مسئولین اجرایی در این طرح را به دیده اغماض نگریسته باشند اما سوال اینجاست که دولتمردان تدبیر امید چه پاسخی دارند؟ در قبال  زیر سوال رفتن بزرگی و عظمت این مردم و نظام جمهوری اسلامی در سطح بین المللی و بازتاب آن در اخبار شبکه های معاند با جمهوری اسلامی  آنهم در دهه مبارک فجر که آیینه تمام نمای اقتدار و توانایی های یک ملت در حفظ استقلال و به دست آوردن عزت ملی و کرامت انسانی لایق خویش است.

 

همانطور شاهد بودیم معاون وزیر خارجه آمریکا در نشست مجلس سنا به بحث توزیع سبد کالایی در ایران نیز پرداخت و گفت : «شما در اخبار دیدید که ایران اخیرا به طور قابل مشاهده‌ای غذا به مردم فقیر در جامعه داد که به نوعی نشان‌دهنده این است که کاهش هدفمند و محدود تحریم‌ها تاثیر مستقیم بر مردم این کشور داشته است، همانطور که روحانی قول داده بود که این پول صرف اهداف دیگر نشود.»

 

آیا می توان به سادگی از این سوء مدیریت که چنین تبعات داخلی و خارجی سنگینی برای  نظام جمهوری اسلامی داشته است؛ چشم پوشید؟

 

این همه در حالی است که دولت تدبیر و امید چندی است با حمله به دو دولت گذشته آنها را به گداپروری و پوپولیزم  متهم و عملکردهای دولتمردان نهم و دهم را به بهانه سوء مدیریت مورد نقد بی مهابا قرار می دادند.

 

به هر حال این خاطره تلخ در خاطره مردم شریف و صبور ما خواهد بود و قطعا مورد قضاوت آیندگان قرار خواهد گرفت توصیه ما از سر دلسوزی به همه دست اندرکاران اجرایی نظام که چه در حوزه اقتصاد و فرهنگ و .. در داخل کشور و چه آنها که در حوزه سیاست خارجی برای این نظام و همچون فرزندان این نظام به تلاش می پردازند این است که  سه اصل " عزت ، حکمت و مصلحت" را در طراحی های خود نصب العین قرار دهند. 

  

دیدگاه شما در مورد : عذر خواهی ، نوشدارو پس از غرور شکسته؟!

عذر خواهی ، نوشدارو پس از غرور شکسته؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر