صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پورمحمدی گفت:

بازداشت بیش از 10 نفر از کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی

وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت یازدهم انگیزه ضد فساد بالایی دارد، گفت: میزان فساد با آن چیزی که اکنون در سطح کشور مشاهده می شود بسیار فاصله دارد و تاکنون بیش از 10 نفر از همکاران سازمان تعزیرات حکومتی بازداشت شده اند و در حال بازجویی هستند.

کد خبر : 7010

تاریخ انتشار : 13/11/1392 - 23:01


بازداشت بیش از 10 نفر از کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی

به گزارش خط امید بهشهر _ حجت السلام والملسمین «مصطفی پورمحمدی» روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: وزیر ضد فساد هستم و در این دولت این رسالت را بطور جدی دنبال می کنم و به همین منظور به عنوان نخستین گام، پالایش را در زیر مجموعه خود آغاز کرده ام.

وی ادامه داد: متاسفانه تعداد ناچیزی از دست اندرکاران سازمان تعزیرات از روسای شعب و مستشار گرفته تا عوامل اداری، در داوری و فعالیت های اداری پرونده ها، به خطا، فساد و انحراف کشیده شده بودند.

وزیر دادگستری با بیان اینکه این میزان فساد با آن چیزی که اکنون در سطح کشور مشاهده می شود بسیار فاصله دارد، افزود: در هر حال مسوول حوزه خود هستیم و باید سلامت اداری را از حوزه خود آغاز کنیم.


** دولت نباید بابت فسادهای گذشته تاوان دهد

وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت نگاه و انگیزه ضد فسادی دارد و باید از آن حمایت کرد، گفت: مبارزه با فساد با همدلی، اعتماد، اصول مشترک و بستر لازم میسر می شود.

وی افزود: باید از این فضا حمایت شود و به خاطر تخلفات و پرونده های گذشته نباید امروز تحمیل ناروا برای دست اندرکاران دولت ایجاد کرد و دولت بابت فسادهای گذشته نباید تاوان پرداخت کند.


** سازمان تعزیرات حکومتی باید فراگیرتر شود

پورمحمدی به وجود 400 شعبه تعزیرات در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ترکیب پرونده ها و میزان بنگاه های اقتصادی و صنفی موجود، سازمان تعزیرات حکومتی باید بیشتر توسعه یابد و فراگیرتر شود.

وی اولین گام برای این منظور را افزایش شعبه ها به بیش از یکهزار شعبه عنوان کرد و ادامه داد: با افزایش شعبه های سازمان تعزیرات، نخبگان حقوقدان در این سازمان جذب می شوند.

پورمحمدی سازمان تعزیرات را یک سازمان نهادینه و قانونمند دانست و افزود: تنظیم بازار، اصلاح و بهبود فضا، از جمله موضوعاتی است که در جامعه به آن نیازمندیم و نظارت بر این امور بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی است.

وی به قانون اخیرا تصویب شده مجلس درخصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این قانون به طور کامل تشریح شده و یک شاخصه تعیین کننده ای هم برای سازمان تعزیرات تعریف شده است.

وزیر دادگستری ادامه داد: براساس این قانون، آنجا که مرز تخلف است سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی می کند و آنجا که پرونده ای وارد حریم جرم می شود، رسیدگی بر عهده قوه قضاییه است.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم جرم زدایی، قضازدایی و زندان زدایی کنیم این مرز می تواند بسیار مثمرثمر باشد.


** حق طلبی دُرّ گرانبهای انقلاب است

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک دهه مبارک فجر، حق طلبی را دُرّ گرانبهای انقلاب دانست و گفت: حق طلبی دُرّ بسیار گرانبها و وزینی است که باید آن را صیقل دهیم تا زنگار نگیرد و مشوش جلوه نکند.

وی حق طلبی را نمره یک توصیف کرد و ادامه داد: حق طلبی یک ارزش است و دیگر موارد و پیشرفت ها، صفرهایی است که مقابل عدد یک قرار می گیرد، پس اگر حق طلبی نباشد این صفرها به خودی خود هیچ ارزشی نخواهند داشت.


** واقعیت های انقلاب فراموش ناشدنی هستند

وزیر دادگستری واقعیت های انقلاب اسلامی فراموش ناشدنی دانست و افزود: از آنجا که نمی توان این واقعیت را کتمان کرد، دشمنان نظام سعی می کنند با سیاه نمایی آن را وارونه نشان دهند.

پورمحمدی ضمن تقدیر از مجتبی ملکی سرپرست سابق تعزیرات حکومتی استان تهران، گفت: محمدی(مدیر کل کنونی تعزیرات حکومتی استان تهران) از قضات خوب، سالم، پاکدست، باسواد و جدی است و در پنج سالی که در سازمان بازرسی کل کشور همکار وی بودم پیگیری جدی، استواری و دقت را در وی شاهد بودم که این موارد لازمه یک کار مدیریت قضایی است.

بنابراین گزارش در این مراسم از زحمات مجتبی ملکی تقدیر و حکم محمد محمدی به عنوان مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران به وی اهدا شد.

دولت برای مبارزه با فساد اراده جدی دارد

وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت برای سلامت اداری و مبارزه با فساد اراده جدی دارد، افزود: برای پاکسازی کشور از فساد، چاره ای جز برخورد قاطعانه با افراد متخلف وجود ندارد.

  حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دولت برای مبارزه با فساد در حال فراهم ساختن تمهیدات لازم است و برای این منظور جلسات متعددی برگزار و تصمیمات مختلفی نیز اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: دستورات متعددی که تا کنون از طرف دولت صادر شده بیانگر آن است که دولت در مبارزه با فساد مصمم است.

وزیر دادگستری به تخلف بیش از 10 نیروی سازمان تعزیرات حکومتی و بازداشت آنها اشاره کرد و گفت: گزارش شده که در برخی شعب متاسفانه ناسلامتی وجود دارد و با دریافت و پرداخت رشوه و یا به علل دیگر احکام ناصحیح صادر می شود و حقوق بیت المال و مردم ضایع می شود.

پورمحمدی افزود: این موضوع برای مدتی پیگیری شد و شناسایی کامل صورت گرفت و اکنون بیش از 10 نفر از مدیران، روسای شعب، مستشاران و روسای دفتر دستگیر شدند و متاسفانه اعترافات متعددی درمورد تخلفات خود مطرح کرده اند.

وی تاکید کرد: مصمم هستیم این مسیر را بطور جدی ادامه دهیم و حتی با بخش های کوچک متخلف با جدیت، سرعت و قاطعانه برخورد کنیم، زیرا برای پاکسازی هیچ راهی جز برخورد قاطعانه با عوامل متخلف وجود ندارد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : بازداشت بیش از 10 نفر از کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی

بازداشت بیش از 10 نفر از کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر