صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

واکنش مشاور ارشد رئیس‌جمهور به اهانت اخیرش

مشاور ارشد رئیس‌جمهور که پس از اظهارات جنجالی اش درباره نیمی از مردم ایران، مورد انتقادات گسترده قرار گرفته است، مخاطب سخنان خود را مردم ندانست اما باز هم تاکید کرد: آنچه که در روزنامه آرمان منتشر شده مورد تایید بنده است و سرجای خود باقی است!

کد خبر : 6832

تاریخ انتشار : 09/11/1392 - 09:56


واکنش مشاور ارشد رئیس‌جمهور به اهانت اخیرش

به گزارش خط امید بهشهر _ اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، در خصوص انتقادهای مطرح شده نسبت به سخنان وی که در یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب منتشر شده بود، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها رعایت امانت را نکردند. آنچه که در روزنامه آرمان منتشر شده مورد تایید بنده است و سرجای خود باقی است.

متن سخنان ترکان در توهین به مردم

وی افزود: من هیچ وقت نگفتم که کسانی که به روحانی رای نداده‌اند تصمیم دارند در برابر قانون بایستند و به نظر من کسانی که چنین تعبیری کردند نهایت بی‌اخلاقی و غیرحرفه‌ای بودنشان را نشان دادند و امانت مطلب را رعایت نکردند. باید عزیزان آنچه را که گفته شده منعکس کنند نه اینکه با سلیقه خودشان چیزی را کم و زیاد کنند و استنباط‌های خود را از قول بنده منعکس کنند.

مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه نوار صوتی مصاحبه من موجود است و بنده تعبیر بسیاری از دوستان که نبست به من داشتند را غلط می‌دانم، تصریح کرد: من گفتم عده‌ای نسبت به دولت تدبیر و امید مواضع انتقادی دارند اما منظور من از این اشخاص که مردم نبود؛ این‌ها گروه‌های سیاسی‌اند، مردم همیشه به تشخیص خودشان و با حسن‌نیت و صمیمیت مدافع دولت هستند.

ترکان تصریح کرد: گروهای سیاسی سلیقه‌های سیاسی خود را اعمال می‌کنند اما اگر من انتقاد می‌کنم از یک گروه سیاسی آن گروه نباید از روی عصبانیت آن انتقاد را به مردم تعمیم دهد.

وی با بیان این مطلب که «من گفتم عده‌ای از نمایندگان مهلت نمی‌دهند که دولت اهداف خود را پبش ببرد و با توجه به مدت کوتاهی که از عمر دولت می‌گذرد با روش‌های متعدد نگرانی درست می‌کنند و با تهدید و کارت زرد و سوال موانع ایجاد می‌کنند، اظهار داشت: به هرحال وقتی از اشخاص سیاسی انتقاد می‌شود عده‌ای آن را به مردم ربط می‌دهند که این درست نیست انتقاد من اشخاص سیاسی بودند و آنها هم نباید از این انتقاد ناراحت شوند ما باید تحمل انتقاد را داشته باشیم و من علت این عصبانیت‌ها را نمی‌دانم.

وی تصریح کرد: البته که سوال حق قانونی نمایندگان است اما حقیقتا تعداد سوالات در مقایسه با دولت قبل بسیار زیاد است باید به دولت مهلت داد تا عملکرد خود را نشان دهد.وزرای محترم همه ظریف خود را برای کاهش مسکلات به کار گرفتند و همه می‌دانیم که در کوتاه مدت همه چیز حل و فصل نمی‌شود، فراموش نکنیم آنچه که بر سر اقتصاد ایران آمده با یک، دوماه، یا یک سال برطرف نمی‌شود چراکه اشکالاتی که بر سر اقتصاد ایران آمد به مدت طولانی باقی می‌ماند.

«باید به وزرا مهلت دهیم تا به تدریج مشکلات را حل کنند انتظار معجزه را نداشته باشیم و از کسانی که با تمام وجود در خدمت احمدی‌نژاد بودند تقاضا می‌کنم مدتی هم اجازه دهند تا دولت نیز کارهای خود را پیش ببرد.»

ترکان در پایان خاطرنشان کرد: بعضی سوالات منطقی است و باید پرسیده شود اما برخی ناشی از انتظارات نامناسب است و منطق ندارد. من نمی‌دانم وقتی احمدی‌نژاد قوانین را زیر پا می‌گذاشت این آقایان ساکت بودند، وقتی احمدی‌نژاد گفت برنامه پنجم را خمیر می‌کنم ساکت ماندند الان هم به دولت مهلت بدهند تا ببیند چگونه اهداف خود را پیش خواهد برد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : واکنش مشاور ارشد رئیس‌جمهور به اهانت اخیرش

واکنش مشاور ارشد رئیس‌جمهور به اهانت اخیرش

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر