صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
گزارش خط امید از حواشی انتخابی جام تختی

احسان پور: جعفری گفت حضور من در تیم استان قطعی است/ میرعمادیان: احسان‌پور خودش نخواست در انتخابی استان کشتی بگیرد

آزادکار وزن 61 کیلوگرم ایران گفت: کجای دنیا یک روزه انتخابی می‌گذارند و به کشتی گیر اطلاع می‌دهند؟ جعفری گفت حضور من در تیم استان قطعی است.

کد خبر : 6801

تاریخ انتشار : 08/11/1392 - 14:20


احسان پور: جعفری گفت حضور من در تیم استان قطعی است/ میرعمادیان: احسان‌پور خودش نخواست در انتخابی استان کشتی بگیرد

به گزارش خط امید بهشهر ، بهنام احسان پور که به دلیل شرکت نکردن در رقابت انتخابی استان مازندران از حضور در جام تختی منع شده است، اظهار کرد: بعد از فینال لیگ برتر، آقای جعفری رئیس هیات کشتی بهشهر به من گفت که با آقای ثمربخش، رئیس هیات مازندران صحبت کرده و حضور من در تیم استان برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور قطعی است. بعد از آن آقای میرعمادیان گفت کسانی که به هم نزدیک هستند در تمرینات استانی شرکت کنند چون رئیس هیات می خواهد نفرات را انتخاب کند.

 

وی افزود: بعد ازتمرین، اسم‌ها را خواندند که اسم من نبود و فکر کردم که انتخاب شده‌ام. آنها بین بیرانوند، محمدی و عباس دباغی تمرین گذاشتند و من هم وقتی با هیات صحبت کردم گفتند که کار تو تمام شده و انتخاب شده‌ای. اما شب آقای معصومی، مربی کشتی ساری با من تماس گرفت و گفت که فردا وزن‌کشی است و پس فردا باید در انتخابی استان با دباغی کشتی بگیری !

 

احسان‌پور ادامه داد: چون به من گفته بودند انتخاب شده‌ام بدنم را برای جام تختی در فشار گذاشته بودم و به معصومی گفتم که بدنم در فشار است، چطور می‌توانم یک روزه بیایم و کشتی بگیرم؟ من بعد از فینال لیگ می‌دانستم که باید در انتخابی حاضر شوم اما با حرفهایی که به من گفته شد فکر کردم انتخابم و بدنم را در فشار تمرین گذاشتم که یک دفعه گفتند بیا در انتخابی استان کشتی بگیر.

 

او با بیان این که قبل از المپیک در بعضی وزنها انتخابی برگزار شد همه از10  روز قبل می‌دانستند که باید درانتخابی کشتی بگیرند، گفت: کجای دنیا یک روزه انتخابی می‌گذارند و به کشتی گیر اطلاع می‌دهند؟ روز قبلی که به من گفتند باید در انتخابی کشتی بگیرم دو جلسه تمرین وزنه و کشتی کرده بودم. چطور می‌توانستم در فشار بدنی و بدون استراحت وزن کم کنم و کشتی بگیرم؟ هیات کشتی باید زودتر به من خبر می‌داد که این کار را نکرد.
احسان‌پور در ادامه یادآور شد: دروزن 96 کیلوگرم سینا غنی‌زاده در رقابت‌های استانی دوم شد و برای انتخابی هم شش کیلو وزن کم کرد و به پیروزی رسید اما روز آخر طالبی را که شرایطی مثل من داشت و در انتخابی شرکت نکرده بود، انتخاب کردند و غنی زاده را کنار گذاشتند. اگر شرایط یکسان است باید با همه به یک شکل رفتار شود.

 

آزاد کار وزن 61 کیلوگرم ایران در پایان اظهارکرد: من کاری به کار کسی ندارم اما نمی‌دانم چرا اینقدر بدشانسم و این اتفاقات برایم می‌افتد.

 

فعلا تمریناتم را ادامه می‌دهم تا خود را برای انتخابی مرحله‌ی اول تیم ملی آماده کنم چون درجام تختی نمی‌توانم حضور داشته باشم.

 

جعفری: متاسفانه در عین شایستگی حضور در جام تختی را از دست داد / درخواست رییس هیات کشتی بهشهر از کادر فنی تیم ملی

 

رییس هیات کشتی شهرستان بهشهر می‌گوید که او توانایی انتخاب احسان‌پور به عنوان نماینده استان در جام تختی را نداشته است.

 

به گزارش خط امید بهشهر، شهرام جعفری درباره صحبت احسان‌پورکه گفته بود جعفری به او گفته نماینده وزن 61 کیلوگرم استان مازندران در مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود، اظهار کرد: من رئیس هیات شهرستانم و نمی‌توانم انتخاب‌ها را انجام دهم. حتی آقای ثمربخش که رییس هیات استان مازندران است و نظرش روی انتخاب احسان‌پور بود، نتوانست اعضای کادر فنی را متقاعد کند تا احسان‌پور انتخاب شود. من به احسان‌پور گفته بودم که به احتمال خیلی زیاد او انتخاب خواهد شد اما سرمربی نیستم که او را انتخاب کنم. تنها وظیفه‌ام این بود که پیگیر کارهایش باشم تا بتوانم شانسی برای حضور در جام تختی داشته باشد.

 

وی افزود: رقابت‌های استانی مازندران سه روز بعد از فینال لیگ برگزار می‌شد و احسان‌پور هم در یک درخواست منطقی از ما خواست که به خاطر فشار زیاد در قهرمانی استان شرکت نکند. ما هم این مسئله را با هیات استان در میان گذاشتیم و آن‌ها وقتی دیدند این درخواست منطقی است قبول کردند. بعد از آن احسان‌پور در اردوهای متمرکز استانی حضور مستمر داشت و آقای میرعمادیان هم گفت که اولویت اول‌مان به احتمال زیاد احسان‌پور خواهد بود. البته این تصمیم، قطعی نبود.

 

جعفری ادامه داد: در جلسه شورای فنی استان که برای همه اوزان تصمیم گرفته می‌شد، پس از بحث درباره بهنام حتی آقای ثمربخش هم معتقد بود که باید او انتخاب شود. اما با توجه به اینکه محمدی در رقابت‌های قهرمانی استان ستاره مسابقه‌ها بود و همه کشتی‌گیران را با اختلاف شکست داده بود و دباغی هم در این وزن حضور داشت قرار شد برای این وزن محمدی انتخاب شود و بین دباغی و احسان‌پور انتخابی برگزار کنند.

 

او ادامه داد:‌ غروب دوشنبه به اداره ورزش و جوانان شهرستان فکس شد که احسان‌پور باید در انتخابی کشتی بگیرد و چون ما تعمیرات داشتیم آخر وقت سه‌شنبه مطلع شدیم. در یک فاصله 30 ساعته تا وزن‌کشی به او ا طلاع دادیم و او هم وقتی دید زمانی ندارد نخواست که در انتخابی کشتی بگیرد و متاسفانه با وجود اینکه شایستگی داشت حضور در جام تختی را از دست داد.

 

رییس هیات کشتی شهرستان بهشهر در پایان اظهار کرد: من وظیفه‌ام پیگیری کارهای احسان‌پور است و هنوز هم تلاش می‌کنم تا از طریق هیات استان برای حضور او در جام تختی مجوز بگیرم. او کشتی‌گیر مستعد و با اخلاقی است اما خودش مقصر بود که در انتخابی استان کشتی نگرفت. من باز هم از کادر فنی و مسئولین تیم ملی درخواست می‌کنم که یک فرصت به او بدهند تا در جام تختی کشتی بگیرد.

 

 

میرعمادیان: احسان‌پور خودش نخواست در انتخابی استان کشتی بگیرد

 

مربی تیم کشتی استان مازندران معتقد است که احسان‌پور خودش نخواسته در مسابقات انتخابی استان مازندران کشتی بگیرد.

 

به گزارش خط امید بهشهر، مصطفی میرعمادیان، اظهار کرد: بهنام احسان‌پور کشتی‌های خوبی در لیگ گرفت و یکی از جوانان مستعد وزن 61 کیلوگرم است. او بعد از لیگ در اردوهای استانی حضور مستمر داشت اما متاسفانه برای انتخابی استان، وزن‌کشی نکرد و عباس دباغی به همراه احمد محمدی به عنوان نمایندگان استان برای مسابقات قهرمانی کشور معرفی شدند.

 

وی افزود: بهنام اگر بخواهد از انتخابی عقب بکشد، خودش ضرر می‌کند. ما حداقل 4 روز قبل از برگزاری انتخابی اطلاع داده بودیم که باید در این رقابت شرکت کند. او چطور وقتی در تمامی اردوها شرکت کرده از زمان برگزاری انتخابی خبر نداشته است. ما حتی سه کیلوگرم هم ارفاق گذاشته بودیم تا کشتی‌گیران مشکل وزن کم کردن نداشته باشند اما باز هم احسان‌پور از حضور در انتخابی شانه خالی کرد.

 

میرعمادیان همچنین درباره صحبت احسان‌پور که گفته بود جعفری رییس هیات کشتی بهشهر به او گفته از طرف استان مازندران نماینده وزن 61 کیلوگرم خواهد بود تصریح کرد: با همه احترامی که برای آقای جعفری قائلم اما تصمیم انتخاب را کادر فنی استان می‌گیرند نه رییس هیات شهرستان. در رقابت‌های 60 کیلوگرم قهرمانی استان، احمد محمدی همه رقبایش را با اختلاف شکست داد و اول شد. دباغی و احسان‌پور هم در اردوها شرایط ایده‌آلی داشتند. به همین دلیل ما وقتی دیدیم نمی‌توان از طریق تمرین‌ها نفر برتر را انتخاب کرد به ناچار مجبور به برگزاری انتخابی در این وزن شدیم که البته احسان‌پور از حضور در انتخابی شانه خالی کرد.

 

مربی تیم کشتی استان مازندران درباره نوع انتخاب کشتی‌گیران 96 کیلوگرم که مورد اعتراض احسان‌پور است، یادآور شد: در این وزن عباس طحان در انتخابی درون استانی اول شده بود. ما پیش از این هم به همه هیات‌ها گفته بودیم که انتخاب نفر دوم به عهده کادر فنی است. در تمرین‌های این وزن، غنی‌زاده که در قهرمانی استان دوم شده بود، شرایط خوبی نداشت و ما هم حامد طالبی زرین‌کمر را انتخاب کردیم. شرایط وزن 96 کیلوگرم با 61 کیلوگرم تفاوت می‌کرد. به همین دلیل برای 61 کیلوگرم انتخابی گذاشتیم.

 

میرعمادیان در پایان اظهار کرد: بهنام باید بداند که در هر مسابقه مثل سرباز در اختیار کادر فنی باشد. البته باز هم از کادر فنی تیم ملی، آقای خادم و آقای رضایی می‌خواهم تا شرایطی بگذارند تا احسان‌پور بتواند در جام تختی کشتی بگیرد چون کشتی‌گیر مستعدی است. 

  

دیدگاه شما در مورد : احسان پور: جعفری گفت حضور من در تیم استان قطعی است/ میرعمادیان: احسان‌پور خودش نخواست در انتخابی استان کشتی بگیرد

احسان پور: جعفری گفت حضور من در تیم استان قطعی است/ میرعمادیان: احسان‌پور خودش نخواست در انتخابی استان کشتی بگیرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر