صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بودجه یک تریلیون دلاري براي تقويت جنگ‌افزارهاي اتمی آمریکا / سند

براساس آمار جدید منتشره از فدراسیون دانشمندان هسته‌ای (FAS) آمریکا هم اینک دارای 4650 کلاهک بوده که 2130 عدد از آن تعداد آماده عملیات است.

کد خبر : 6725

تاریخ انتشار : 05/11/1392 - 16:37


بودجه یک تریلیون دلاري براي تقويت جنگ‌افزارهاي اتمی آمریکا / سند

به گزارش خط امید بهشهر _ بر اساس گزارش مؤسسه مطالعات بین‌المللی مونتری، آمریکا بناست به منظور حفظ، تقویت و مدرن‌سازي زرادخانه اتمی خود، یک تریلیون دلار را براي 30 سال آینده، هزینه کند؛ این زرادخانه شامل پنج هزار کلاهک اتمی است که بعد از سال 2020 ميلادي و در بازه‌ای چهار تا شش ساله مقرر شده ادوات آن جایگزین و بهبود یابند و در خلال آن می‌بایست سه درصد از بودجه وزارت دفاع به آن اختصاص یابد. زمانی ریگان نیز در دهه 1980 ميلادي، سه درصد از بودجه وزارت دفاع را به همین امر اختصاص داده بود.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس آمار جدید منتشره از اتحادیه دانشمندان هسته‌ای (FAS) آمریکا هم‌اینک دارای چهارهزار و 650 کلاهک بوده که دوهزار و 130 عدد از اين تعداد، آماده عملیات است. علاوه براین تعداد، واشنگتن دوهزار و 700 کلاهک خود را نیز بازنشسته کرده است.
 
بيش از هزار و 620 کلاهک استراتژیک در موشک‌های بالستیک به کار رفته که هزار و 150 عدد در زیردریایی‌ها راه‌اندازی شده و 470 عدد نیز در سامانه موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای به کار برده شده‌اند. 300 بمب در پایگاه‌های داخل آمریکا و نزدیک 200 بمب غیر استراتژیک نیز در اروپا نصب شده است. این مؤسسه تخمین می‌زند که در سال‌های گذشته هشت‌میلیارد دلار بطور سالانه بر روی تأسیسات و تسلیحات هسته‌اي آمریکا هزینه شده که چیزی بالغ بر 240 میلیار دلار در 30 سال گذشته را در بر می‌گیرد.
 
 

برای دانلود سند روی عکس کلیک کنید


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بودجه یک تریلیون دلاري براي تقويت جنگ‌افزارهاي اتمی آمریکا / سند

بودجه یک تریلیون دلاري براي تقويت جنگ‌افزارهاي اتمی آمریکا / سند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر