صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بیانیه رئیس شورای شهر بهشهر در واکنش به عزل خانم سخنگو

برکناری خانم سخنگو به دلیل عضویت در فیس بوک یک دروغ رسانه ای

عزل سخنگوی شورا بدلیل عضویت در فیس بوک را قاطعانه تکذیب می کنم و اعلام می نمایم انتشار این خبر از سوی ایشان و سایر رسانه های داخلی و خارجی دیگر ، فراکنی ، دروغ و جنجال رسانه ای است.

کد خبر : 6653

تاریخ انتشار : 03/11/1392 - 10:45


برکناری خانم سخنگو به دلیل عضویت در فیس بوک یک دروغ رسانه ای

به گزارش خط امید بهشهر عباس عسگریان رئیس شورای اسلامی شهر بهشهر بیانیه ای در موضوع خبر برکناری سخنگوی شورای اسلامی شهر بهشهر که انعکاس رسانه ای آن منجر به واکنش گروه های مختلف شده است صادر نموده است.

متن کامل این بیانیه در زیر منتشر شده است.

 

 

                                                          بسمه تعالی

1 - دوره چهارم شورای اسلامی شهر بهشهر در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که حجم فراوان مطالبات و خواسته های بحق و قانونی مردم، وظیفه ما، منتخبان شهروندان عزیزمان را بیش از گذشته سنگین تر نمود. ازاین رو در بدو آغاز به کار شورا، تصمیم گرفته بودیم که از هیچ تلاش و کوششی برای ساختن شهری آباد و زیبا که حق شهروندان فهیم بهشهری است دریغ ننموده و بهشهر را آنگونه که در وصف نامش است با بهره مندی از توان و ظرفیت های موجود و تلاش بی شائبه به بهترین شهر تبدیل نمائیم.

 2 - ازهمان آغاز کار شورا که ریاست آن به عهده شخص محترم دیگری بود، خانم اعظم السادات حسینی خواهان سمت سخنگویی شورا شد که به دلیل حضور عضوی دیگر در این سمت ، موضوع به رأی گیری انجامید. با توجه به آراء اخذ شده

از سوی اعضاء محترم شورا درخصوص روشن شدن وضعیت سخنگوی شورا که نتیجه آن بصورت آراء مساوی برای هریک اعلام گردید ، نهایتاً خانم حسینی با قرعه کشی بعمل آمده (نه آراء مستقیم اعضاء شورا) بعنوان سخنگو، منتخب شدند ، که به لحاظ قانونی می توان این انتخاب را مخدوش دانست ، چرا که عضو دیگر شورا که رأی برابر با ایشان داشت، بدلیل سابقه ایثارگری و مدرک تحصیلی بالاتر بر اساس صراحت قانون ( درصورتی که آرای دو یا چند نفر از داوطلبان مساوی باشد، اولویت  با ایثارگران است و درصورت ایثارگر نبودن داوطلب، اولویت با فردی است که دارای مدرک تحصیلی بالاتری باشد و در صورت یکسان بودن مدارک، انتخاب قرعه خواهد بود) که مقدم بر قرعه کشی است، سخنگوی قانونی شورا می شد که بدلیل عدم اعتراض عضو دیگر، موضوع امر پیگیری نگردید.

3 - متأسفانه هفته گذشته خبری در رسانه ها مبنی بر عزل و برکناری سخنگوی شورای بهشهر بدلیل عضویت در فیس بوک منتشر شد که برخلاف حقیقت  و واقعیت بوده  و به جز حاشیه سازی برای این شورا و از میان بردن اعتبار شهر ، نتیجه دیگری دربر نداشت.خبری که درج آن ، سوء استفاده رسانه های داخلی و خارجی را درپی داشت . همه این رسانه ها، بدون داشتن اطلاع درست از تصمیم شورا که گردن نهادن به قانون و اجرای آن بود، این موضوع حاشیه ای و دروغین را بعنوان دلیل کنار گذاشتن خانم حسینی از سخنگویی مطرح کردند که همین امر ، موجبات توهین به شعور همشهریان عزیزمان و فرهنگ اصیل بهشهر را فراهم ساخت.

4 - براساس بند نهم ماده شش آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراها ، که صراحتاً قید نموده: "رئیس شورا، سخنگوی شوراست"، پس از استعفای اولین رئیس محترم شورا ، اینجانب با اکثریت آراء (که حتی خانم حسینی هم به بنده رأی دادند ) بعنوان رئیس شورای اسلامی بهشهر انتخاب گردیده و برابر اختیارات مندرج در قانون فوق سخنگویی برعهدة اینجانب ( ریاست شورا ) می باشد.

بنابراین با توجه به تغییر هیئت رئیسه و انتخاب عضو جدید شورا بعنوان رئیس، قانوناً جایگاه سخنگویی شورا دراختیار رئیس شورا قرار خواهد گرفت و هیچگونه عزلی درخصوص خانم حسینی صورت نگرفته و صرفاً مصوبه شورا صحه گذاشتن بر انجام امور محوله در قانون به ریاست شورا است. (  مستندات و مصوبات رسمی در صورت نیاز ارائه خواهد شد.)

5 - انتقاد از عملکرد اعضای مسئول شورا ، برابر قانون ، حق سایر اعضاء می باشد ، ازاینرو درخصوص عضویت ایشان در فیس بوک نیز تنها انتقاد ادعا شده توسط یکی از اعضای محترم شورا نه تنها اعتراضی به فعالیتهای ایشان در این شبکه نبوده ، بلکه اعتراض به کوتاهی و عدم تعامل مناسب ایشان با رسانه های محلی و استانی و رسمی بود، چرا که عضویت ایشان در فیس بوک مانند سایر افراد ، امری شخصی است ، اما رسالت کاری سخنگوی شورا تعامل با همه رسانه ها است که صرفاً در این خصوص آن عضو محترم به ایشان انتقاد داشت.

6 - براساس صراحت قانون آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراها ، تشکیل جلسات علنی شورا با حضور دو سوم اعضاء رسمیت می یابد که در جلسه مورخ 18/10/92 در بدو امر با هشت نفر از اعضاء شورا که خانم حسینی هم خود حضور داشته آغاز گردیده که ایشان قبل از اتمام ، جلسه را ترک نمودند ، لذا  برابر قانون ملاک و معیار رسمیت یافتن جلسات و مصوبات شورا ، حدنصاب قانونی است که رعایت شده و عدم حضور ایشان نافی مصوبات قانونی شورا نمی باشد.

  

7 - برکناری یا عزل سخنگوی شورا بدلیل عضویت در شبکه فیس بوک را قاطعانه تکذیب می کنم و اعلام می نمایم انتشار این خبر از سوی ایشان و سایر رسانه های داخلی و خارجی دیگر ، فراکنی ، دروغ و جنجال رسانه ای است که اتفاق افتادن چنین رفتارهایی به جایگاه و شأن و منزلت شورا و شهروندان لطمه خواهد زد. چرا که اگر قرار بود عضویت سخنگوی شورا در فیس بوک مورد ایراد جهت برکناری مشارالیه از سوی اعضاء محترم شورای شهر قرار گیرد ، قطعاً در زمان انتخاب ایشان بعنوان  سخنگو که عضو فیس بوک بوده ، لحاظ می گردید و این امر محقق نمی شد. لذا ذکر این عنوان و درج اخبار بی پایه و اساس ، فرافکنی بیش نیست.

حال سئوال اینست که :چرا این عضو شورای شهر که بطور کامل در جریان چگونگی و چرایی اتخاذ این تصمیم قرار داشت ، با اذعان کذب چنین موضوعی که مورد سوء استفاده بیشماری از رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت ،موجب گردید تا بهشهر بعنوان یکی از شهرهای عقب مانده از لحاظ رعایت آزادی بیان و حقوق زنان و ... معرفی شده و حرمت و اعتبار مقدس اصیل این شهر در جهان زیر سئوال رود؟!.

8 - خانم حسینی در صفحه فیس بوک خود(که بیش از 6 ماه عضو آن می باشد) و اخبار درج شده آن ، به اعضای شورای محترم ، نسبت ها و کنایه هایی را نظیر "داشتن سابقه درخشان ، مدرک دیپلمه ، برنامه ریزی برای حضور در انتخابات مجلس و ... " داده که بکار بردن این نوع ادبیات ، جزء رفتار و خصائص شخصیتی ایشان که فردی پر حاشیه است ، محسوب می شود .

از آنجائیکه اعضای محترم شورای اسلامی شهر بهشهر در هفته های اخیر تلاش نمودند تا از ورود به حواشی و مسائل و درگیری هایی شخصی ایشان که هیچگونه ارتباطی با شورا و اعضای آن ندارد اجتناب نمایند ، سکوت را بهترین روش برای حفظ و برقراری آرامش در شورا و جلوگیری از ورود لطمه و ضرر به انجام پروژه ها و خدمات شهری به شهروندان عزیزمان تشخیص دادند .

منتخبین مردم فهیم در چهارمین دوره از شورای شهربهشهر درصدد خدمت خالصانة هدفمند و در خورشان شهروندان عزیزمان هستند و اعتقاد دارند ادامه دادن چنین مسائل حاشیه ای آن هم بصورت  کذب و دروغ و فرافکنی از سوی ایشان و یا هر شخص و اشخاص دیگر که متأسفانه مورد سوء استفادة رسانه های خارجی ، علی الخصوص ، رژیم اشغالگر قدس قرار گرفته ، جز آن که موجبات صدمه و ضرر را بر شهروندان محترممان فراهم سازد ، چیز دیگری نخواهد بود. لذا از رسانه های محترم تقاضا داریم تا از نهادهای مردمی که نماد مردمسالاری دینی و دموکراسی محسوب می شوند  با هدف تحقق حاکمیت مردم و استحکام نهادهای مدنی یاری نمایند . همانگونه که دفاع از جایگاه والای رسانه ها و گردش آزاد اطلاعات و گسترش آن نیز بایستی مورد توجه همگان قرار گیرد.

               عباس عسگریان

          رییس شورای اسلامی شهر بهشهر 

  

دیدگاه شما در مورد : برکناری خانم سخنگو به دلیل عضویت در فیس بوک یک دروغ رسانه ای

برکناری خانم سخنگو به دلیل عضویت در فیس بوک یک دروغ رسانه ای

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر