صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شش ماه سرنوشت ساز؛

حالا که سانتریفیوژها نمی چرخد زندگی مردم خواهد چرخید؟!

رسانه های اصلاح طلب که خود را حامی دولت می دانند هم این خبر را با ذوق و شوق فراوان که استارت تعلیق تحریم ها زده شد و قرار شد پول های بلوکه شده ایران آزاد شود به حمایت از دولت پرداخت، غافل از اینکه این نوع حمایت ها بیشتر اختلال در کار دولت است.

کد خبر : 6613

تاریخ انتشار : 02/11/1392 - 12:03


حالا که سانتریفیوژها نمی چرخد زندگی مردم خواهد چرخید؟!

به گزارش خط امید بهشهر _ بعد از آغاز به کار فعالیت رسمی دولت یازدهم بیشترین محور فعالیت دولت در بخش سیاست خارجی و در سیاست خارجی در بخش مذاکرات هسته ای و به نتیجه رسیدن توافق ژنو بود، این محوریت تاجایی پیش رفت که همه نگاه ها  برای فعالیت های سیاسی ومخصوصا فعالیت های اقتصادی به توافق ژنو بود.


 مذاکرات هسته ای در تاریخ بامداد یکشنبه 3 آذر به نتیجه رسید و ایران و 5+1 به توافقات اولیه رسیدند فارغ از مثبت یا منفی بودن این توافق، رسانه های تندرو اصلاح طلب این توافق را یک پیروزی عظیم قلمداد کردند همچنین مسئولین گروه مذاکره کننده بدون انتشار جزئیات مذاکره آن را مثبت ارزیابی کرده، تا جایی که عده ای در ایام محرم و صفر حرمت نگه نداشته و در میادین و پارک های سطح شهر تهران به رقص و پایکوبی پرداختند.

دولت مردان در زمان انجام مذاکرات هسته ای همه مشکلات اقتصادی را معطوف به نتیجه رسیدن مذاکرات می دانستند و منتقدان را همسو با رژیم غاصب صهیونیستی قلمداد می کردند، و مردم هم منتظر ماندن تا مذاکرات به نتیجه برسد و همه مشکلات اقتصادی، معیشتی، ازدواج و...آنها هموار شود برای همراهی مردم  چنان تلقینی شده بود که حتی مسائل شخصی خود را در به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای می دانستند.

30دی آغاززمان شش ماهه توافق صورت گرفته بود که در این روز سایت های هسته ای توسط بازرسان آژانس بین المللی انرژی و اعلام شد تحریم ها برداشته شد، رسانه های اصلاح طلب که خود را حامی دولت می دانند هم این خبر را با ذوق و شوق فراوان که استارت تعلیق تحریم ها زده شد و قرار شد پول های بلوکه شده ایران آزاد شود به حمایت از دولت پرداخت، غافل از اینکه این نوع حمایت ها بیشتر اختلال در کار دولت است زیرا از 30دی به بعد همه مردمی که موافق توافق ژنو بودن و یا آنهایی که مخالف بودند منتظر هستند تا نتیجه تعطیلی سایت ها و تعلیق غنی سازی را در زندگی و معیشت خود  لمس کنند، آشی که دولت از زمان روی کار آمدن خود آن را برای خودش پخت.

البته برخی از این رسانه ها که خود را حامی دولت می دانستند، منتظر بودند که این مذاکرات به نتیجه نرسد تا همه کاسه کوزه ها را سر نیروها ارزشی و انقلابی بشکنند که اجازه ندادند مذاکرات به نتیجه برسد به همین دلیل مشکلات اقتصادی مردم هم برطرف نخواهد شد تا مردم و نیروهای انقلاب را روبروی هم قرار دهند، به گفته بسیاری از کارشناسان شاید تنها دستاورد این مذاکرات این باشد که با تعطیلی همه سایت های هسته ای همه تحریم ها برداشته نخواهد شد و دشمنان انقلاب به کارشکنی های خود ادامه خواهند داد همانطور که با وجود تعهد برعدم اعمال تحریم های جدید زمانی که ایران داوطلبانه فعالیت های هسته ای را کاهش داد سه دوره تحریم های جدید بر علیه ایران  اعمال شد.

این شش ماه روزهای شرنوشت سازی خواهد بود و مردم هم انتظارات فراوانی از دولت خواهند داشت زیرا که خود دولت وعده داده بود و آن ها را در به نتیجه رسیدن مذاکرات می دانست، حالا که سانتریفیوژها نمی چرخد  قرار است معیشت و زندگی مردم بچرخد! این شش ماه فرصت خوبی برای چرخیدن زندگی مردم است.

زمانی که منتقدان بیان می کردند که همه چیز را نباید به توافق هسته ای معطوف کردن آنها را افراطی می خوانند که می خواهند از تحریم مردم سود ببرند، از این پس عملکرد اقتصادی دولت بیش از پیش زیر ذره بین مردم و کارشناسان اقتصادی خواهد بود و چه بسا اگر طی ماههای آینده نرخ تورم و بیکاری سیر نزولی به خود نگیرد و تولید و وضعیت اقتصادی مردم به معنای واقعی بهبود نیابد؛ برخی انتقادات نسبت به دولت یازدهم زودتر از دولت های گذشته آغاز می شود زیرا این دست پخت خود دولت است.

بیشتریت دلیلی که باعث اعتماد و رای به دکتر روحانی شد شعارهای انتخاباتی در خصوص بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی مردم در 100روز اول بود که متاسفانه به نتیجه نرسید و در مرحله بعد به نتیجه رسیدن مذاکرات راه حل از برون رفت از مشکلات اقتصادی بود البته می شد به جای این نوع شعارها و حرف های عامه پسند دکتر روحانی  توقع خود از وزرای بخش اقتصادی را بیشتر می کرد زیرا حتی وزرای بخش اقتصادی به جای فعالیت و نگاه به داخل، چشم به مذاکرات داشتند.

حتی زمانی که هنگام مذاکرات کارشناسی تحریم ها جدید بر علیه ایران مصوب شد و گروه کارشناسی مذاکرات را ترک کرد ولی در مدت زمان کوتاهی تغییر موضع داد و به مذاکرات بازگشت نیروهای دلسوز انقلاب و منتقدان صعه صدر به خرج دادن تا متهم به اسرائیلی بودن و اینکه دلسوز مردم نیستند نشوند.

امیدواریم در این مهلت شش ماه دولت به آنچه وعده داده عمل کند البته کارشناسان اقتصادی بر این باورند که10الی 20درصد مشکلات اقتصادی و تورمی ناشی از تحریم ها است اما با فضاسازی های اخیر برای به نتیجه رسیدن و تایید آن از سوی مردم و جلوگیری از حساسیت های ناسیونالیستی نسبت به عقب نشینی های هسته ای 100درصد مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم ها دانستد تا جایی که این باور درعامه مردم از سطوح تحصیلاتی و تفکری مختلف به وجود آمده که با برداشته شدن تحریم ها مشکلات اقتصادی هم صفر خواهد شد آیا اگر تمام تحریم ها هم برداشته شود همه مشکلات برطرف خواهد شد؟ اما باید واقع بین بود و توجه داشت بهترین را برون رفت از مشکلات اقتصادی و تورم تکیه بر سخن مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی است که متاسفانه در برنامه مدیریتی و اجرائی دولت بسیار کم رنگ است.


سوال مهم تر اینکه توقع و انتظار به جای مردم در این شش ماه چه خواهد بود؟ آیا این انتظارات بر آورده خواهد شد؟


منبع : بی باک نیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : حالا که سانتریفیوژها نمی چرخد زندگی مردم خواهد چرخید؟!

حالا که سانتریفیوژها نمی چرخد زندگی مردم خواهد چرخید؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر