صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
گزارش خط امید از پالایشگاه نفت بهشهر

آمار چندگانه و ابهام ، حال و روز پروژه های بهشهر + تصاویر

اگر 17 درصد پیشرفتی که بیان شد مربوط به پیشرفت کل پروژه پالایشگاه باشد ، با توجه گزارش تصویری از روند پالایشگاه می بینید ، آمار و گزارشاتی که از سوی مسئولین بیان می شود نگران کننده است.

کد خبر : 6375

تاریخ انتشار : 22/10/1392 - 12:03


آمار چندگانه و ابهام ، حال و روز پروژه های بهشهر + تصاویر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر ، در مراسم بزرگداشت حماسه 12 اسفند 90( انتخابات مجلس )که در تاریخ 15 اسفند 91 در حسینه قتلگاه بهشهر برگزار شد، مهندس بیان الحق مدیرعامل پالایشگاه نفت بهشهر ضمن رد تمامی شایعات در خصوص لغو مجوز احداث پالایشگاه و انتقال آن به شهرستان دیگر گفت: به همت مسئولین شهرستان و بویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، بعد از تعطیلات سال نو ، ساخت پالایشگاه با قدرت آغاز می شود.

 

فرماندار بهشهر نیز در 11 فروردین 1392 در نخستین جلسه شورای اداری سال 92 گفت : از نیمه دوم فروردین ماه امسال ساخت پالایشگاه نفت بهشهر در مکان جدیدی که مورد تایید قرار گرفته، آغاز  و در نقطه اولیه هم سایت اداری ساخته می‌شود.

 

وفاعلی فرجی رئیس هیئت مدیره پالایشگاه بهشهر هم در تاریخ 5 مرداد 1392 در جلسه شورای برنامه‌ریزی در سالن شماره یک استانداری مازندران: پروژه پالایشگاه بهشهر، 17 درصد رشد فیزیکی دارد/یکی از فازهای پروژه شروع شده و در 14 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

همانطور که در مطالب بالا خواندید پالایشگاه نفت مازندران (حسین آباد بهشهر) طبق اعلام  رییس هیئت مدیره پالایشگاه نفت بهشهر در تاریخ 5 مرداد ماه پالایشگاه نفت بهشهر 17 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق گزارش وی تا مهرماه سال 93 باید فاز اول این پروژه به پایان برسد.

 

طبق گفته های مسئولین، پیمانکار این پروژه متعهد شده است فاز اول این پالایشگاه در طی 14 ماه باید به پایان برسد که با یک حساب سر انگشتی این پروژه باید 7.14  درصد در ماه پیشرفت داشته باشد تا در مهر 93 یعنی 14 ماه بعد از تاریخ اعلام گزارش رییس هیئت مدیره پالایشگاه به پایان برسد.

 

امروز با گذشت 5 ماه از تاریخ فوق انتظار پیشرفت 35.7 درصدی در فاز یک پالایشگاه میرود که البته ناگفته نماند که اگر 17 پیشرفتی که بیان شد مربوط به فاز نخست باشد این پیشرفت باید 52.7 درصد باشد و اگر 17 درصدی که بیان شد  مربوط  به پیشرفت کل پروژه پالایشگاه باشد که با توجه گزارش تصویری خبرنگار خط امید بهشهر این آمار و گزارشاتی که از سوی مسئولین بیان می شود نگران کننده است.

 

به گزارش خط امید برخی از مردم منطقه در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر اظهار نگرانی از متوقف شدن پروژه پالایشگاه بهشهر و انتقال به شهری دیگر می کنند.

گفتنی است پالایشگاه نفت بهشهر حدود  2.5 میلیارد دلار  ارزبری دارد.

 

 

در زیر عکس های بخش اول زمین های پالایشگاه به مساحت حدودی 160 هکتار که از اراضی پایین دست(مراتع) حسین آباد می باشد را مشاهده می کنید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شاهدان عینی در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفته اند، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) که پیمانکار طرح بوده پس از مدتی ، تجهیزات خود را اعم از سیلوی سیمان و کانکس ها و ... از زمین 160 هکتاری پالایشگاه برده است ، که در عکس های فوق مشاهده می کنید. 

در زیر عکس های بخش دوم زمین های پالایشگاه به مساحت 25 هکتار که از اراضی بالا دست حسین آباد می باشد را مشاهده می کنید:

 

 

 

 

 

 

 

  

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 22 دی 1392 - 19:10
  عسکری

  با چیزهایی توی عکسها معلومه پالایشگاه مقیمی تا دو سه ماه دیگه میتونه نفت تولید کنه!!! تلاش بیهوده یعنی این . یعنی تلف کردن وقت مردم و پول بیت المال . آقای مقیمی اونوقتی که داشت در مخالفت با انتخاب زنگنه به وزیری نفت توی مجلس صحبت میکرد باید اینجا را هم میدید .

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 23 دی 1392 - 00:21
  علی

  بجای احداث پالایشگاه و بعدا پشیمان شدن از تخریب محیط زیست و میانکاله و بیماری مردم و مسمویت زمینهای کشاورزی و .... و بعد گلگی از مسئولین بابت ایجاد این مشکلات برای شهر ، سعی کنید همین بودجه کلان را برای مقاصد دیگر مثل گردشگری وارد شهر کنید! مشکل مردم بیکاری هست که از چنین طرحهایی حمایت می کنند و اگر از راه دیگه این مشکل حل بشه مطمئن باشید همه مخالفن. با جون و سلامتی مردم و محیط زیست بازی نکنید و بعدا به چه کنم چه کنم نیفتیم.

  1 1
دیدگاه شما در مورد : آمار چندگانه و ابهام ، حال و روز پروژه های بهشهر + تصاویر

آمار چندگانه و ابهام ، حال و روز پروژه های بهشهر + تصاویر

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر