صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نقدی بر جوابیه شهرداری بهشهر

طلای کثیف همچنان تهدیدی برای مردم بهشهر

سکوت جوابیه ارسالی شهرداری در خصوص سایر زوایای مهم مطلب خط امید بهشهر را حمل بر تصدیق آن می دانیم!

کد خبر : 6355

تاریخ انتشار : 21/10/1392 - 10:36


طلای کثیف همچنان تهدیدی برای مردم بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر _ روابط عمومی شهرداری بهشهر زحمت کشیده و به مطلب طلای کثیف تهدیدی برای مردم بهشهر جوابیه ای ارسال نموده است. در نکته ی اول باید از سطح بالای فعالیت خانم مسئول روابط عمومی شهرداری و مجموعه ی مطبوعش تشکر نمود که علاوه بر تلاش مجدانه در امور روزمره و عادی خود، برای خواندن رسانه های فعال شهری نیز وقت مطلوب گذاشته و حتی در جهت تنویر افکار عمومی جوابیه ای نیز ارسال می کند! رسانه هایی که اکثرشان دغدغه ای جز پیشرفت و آبادانی شهر ندارند!
اما نکته ی دوم متن جوابیه است که گویا نگارنده صرفا به پاسخ دادن به آن می اندیشیده و به اصل متن گزارش و زوایای مختلف آن توجه نکرده است!
اشاره می شود که در جوابیه شهرداری به 3بند از یادداشت اشاره شده و سعی در پاسخ دادن به آن کرده اند. که بند سوم جوابیه روابط عمومی شهرداری بهشهر قانع کننده بوده است! 
اما پاسخ خط امید بهشهر درخصوص 2 بند اول جوابیه به شرح ذیل است:
در بند اول به آتش زدن زباله های دپو شده توسط کولی ها اشاره شده و ضمن تکذیب این ماجرا به توضیح علمی که خط امید نیز آنرا قبول دارد بسنده کرده است در حالی که به گفته شاهدان عینی و خبرنگار اعزامی خط امید کولی هایی که در حال آتش زدن آشغال ها بوده اند بارها مشاهده شده اند. ضمنا با فرض صحیح و کافی بودن استدلال انباشت و انفجار گازهای متان و کربن دی اکسید آیا بهتر نیست شهرداری با گماردن نگهبانانی علاوه بر کنترل منطقه نسبت به ورود کولی ها، در کنترل آتش های خود جوش نیز اقدام نماید؟ ضمنا زمان جمع آوری و دپوی زباله ها از ساعت 21 شب الی صبح فردای آن می باشد که با این وجود آیا عملیات خاکریزی و آهک پاشی نیز در همین ساعات می باشد؟ در صورتی که عمده ی بوی بد ناشی از انباشت زباله ها در این ساعات مردم منطقه و ساکنین شرقی شهر را آزار می دهد.

 

همچنین در بند دوم جوابیه مذکور به بخشی از مطلب در مورد اختلاف آمار طرح شده توسط نماینده مجلس بهشهر و یکی از اعضای شورای شهر در خصوص میزان پیشرفت کارخانه کمپوست این چنین اشاره کرده اند  : "باید توضیح داد که پیشرفت کارخانه کمپوست از حیث ابنیه 90%  و با ساخت بخش اداری ،سالن پذیرایی و مکان استراحت کارگران  به اتمام  خواهد رسید اما بخش اصلی نصب قطعات مکانیکی کارخانه کمپوست بوده  که با خرید دستگاه ویندرو و یا همزن که قیمت نهایی آن 18 میلیارد ریال تاکنون عنوان گردیده  سهم شهرداری  50% از قیمت اعلام شده دولت میباشد که مطمئنا از توان شهرداری خارج خواهد بود اما گفتنی است با نصب این قطعه مکانیکی کارکارخانه کمپوست آغاز خواهد شد   ".


نکته ای که نویسنده جوابیه گویا تعمدا از آن گذر کرده بحث اختلاف آمار طرح شده توسط دو مسئول شهرستان است نه میزان پیشرفت آن که البته میزان پیشرفت این طرح عمرانی ویژه شهرستان، برای ما و مردم مهم است! اما چرا باید در شهری به وسعت بهشهر و با پروژه های عمرانی محدود این چنین تفاوتی را در بیان آمار پروژه ها شاهد باشیم؟ و مهمتر از آن اینکه وقتی سخن از میزان پیشرفت کارخانه است، منظور آمار پیشرفت کلی کارخانه است در صورتی که نگارنده مطرح کرده با وجود پیشرفت 90درصدی در ابنیه همچنان ساختمان بخش اداری، سالن پذیرایی و مکان استراحت کارگران باید ساخته شود!!! علاوه بر این قطعات بخش اصلی کارخانه مانند دستگاه ویندرو(همزن) همچنان نصب نشده و طبق متن جوابیه، شهرداری از پرداخت سهم 50 درصدی خود نیز عاجز است! حال سوال اینجاست آیا واقعا کارخانه کمپوست بهشهر دارای 90 درصد پیشرفت اجرایی است؟


و اما نکته ی آخر سکوت جوابیه ارسالی شهرداری در خصوص سایر زوایای مهم مطلب خط امید، مانند ورود شیرابه های زباله های تر به سفره های زیزمینی،عدم وجود تصفیه خانه علمی و بهداشتی،تخریب وجه ی شهر توسط کوه مملو از زباله، بوی بد ناشی از آن  و تبدیل فرصت مهم گردشگری شهر به تهدید، است که این سکوت را حمل بر تصدیق آن می دانیم!


در پایان به نکته اشاره می شود که پایگاه خبری تحلیلی خط امید بهشهر صرفا به وظیفه ی حرفه ای خود مبنی بر روشن شدن زوایای مختلف مشکلات و دست آوردهای شهری برای مردم پرداخته و در مطالب قصد تخریب و تخطئه هیچ شخص یا ارگانی را ندارد. 

  

دیدگاه شما در مورد : طلای کثیف همچنان تهدیدی برای مردم بهشهر

طلای کثیف همچنان تهدیدی برای مردم بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر