صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم

نباید لبخند دشمن را جدی گرفت / توجه مسئولان به نیروی داخلی کشور/امریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر

آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: باید جبهه دشمن را شناخت. نباید لبخند دشمن را جدی گرفت و فریفته آن شد. دشمنان انقلاب امروز نیز با تمام قوا ایستاده و از دشمنی منصرف نشده‌اند اما اگر ناچار شوند عقب‌نشینی می کنند.

کد خبر : 6325

تاریخ انتشار : 19/10/1392 - 14:22


نباید لبخند دشمن را جدی گرفت / توجه مسئولان به نیروی داخلی کشور/امریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر

به گزارش خط امید بهشهر  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، روحانیون و قشرهای مختلف مردم قم، یكی از ابعاد مهم حادثه 19 دی سال 1356 را اقدام و عمل، با تكیه بر ایمان راسخ و همراه با بصیرت، و در سخت ترین شرایط، دانستند و تأكید كردند: مهمترین درس حادثه 19 دی قم، این است كه برای عبور از مشكلات باید با ایمان راسخ و بصیرت نسبت به دشمن و فراموش نكردن دشمنی او، بر توانایی ها و ابتكارهای داخلی ملت و استعدادهای جوان تكیه كرد و چشم به خارج ندوخت.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار كه همزمان با سی و ششمین سالگرد قیام تاریخی مردم قم در 19 دیماه سال 1356 برگزار شد، با اشاره به یكی از آیات سوره روم قرآن كریم كه خداوند نصرت و یاری مؤمنین را، حقی بر عهده خود می داند، گفتند: وعده حتمی خداوند متعال در این آیه، مربوط به شرایطی است كه مؤمنین هیچ روزنه امیدی در مقابل جبهه عظیم دشمنان نداشتند و آن روزی هم كه مردم و جوانان و طلاب قم برای دفاع از امام (ره) و پرچم برافراشته مبارزه بر ضد طاغوت، به خیابانها آمدند و خون آنها بر زمین جاری شد، هیچكس تصور نمی كرد كه این حادثه، چنین تأثیر و بركتی خواهد داشت. ایشان تأكید كردند: اگر ایمان راسخ، با بصیرت، اقدام و عمل، و استقامت و ایستادگی همراه شود، نصرت الهی قطعی خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر در مواردی نصرت الهی شامل حال مؤمنین نمی شود، به دلیل ضعف ایمان یا غلط بودن ایمان و یا ایمان بدون بصیرت است زیرا نداشتن بصیرت همچون نداشتن چشم است و فردی كه چشم ندارد، راه را تشخیص نمی دهد و به بیراهه می رود.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: علت اینكه بنده بر موضوع بصیرت در حوادث 9 دی تأكید فراوان داشتم به همین علت است.
ایشان علت پیروز نشدن حركت و قیام برخی ملتها را، نبود برخی شرایط تحقق نصرت الهی دانستند و تأكید كردند: ملت ایران توانست همه این شرایط اعم از ایمان راسخ، بصیرت، اقدام و ایستادگی را فراهم كند زیرا راهنمای صادق و ماهری همچون امام خمینی (ره) داشت كه فقیهی آگاه به مسائل جهان، بریده از مطامع و منافع مادی شخصی و آگاه به كتاب و سنت بود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم تأمل در گذشته و درس گرفتن از نقاط قوت و ضعف آن، خاطرنشان كردند: كسی نباید دچار این توهم شود كه دشمنان انقلاب اسلامی، امروز از دشمنی خود منصرف شده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ممكن است هر دشمنی ناچار به عقب نشینی شود ولی نباید از دشمن و جبهه دشمن غافل شد و نباید لبخند دشمن را جدی گرفت و فریفته آن شد.
ایشان با تأكید بر اینكه هیچگاه نباید هدف را فراموش كرد، گفتند: هدف جمهوری اسلامی ایران، رسیدن به آرمانهای اسلام یعنی پیشرفت مادی و معنوی بشر است و رسیدن به این هدف والا جز با ایمان راسخ و بصیرت در مسائل جاری و غافل نشدن از دشمن، امكان پذیر نیست.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اینكه بنده بارها گفته ام افق نظام جمهوری اسلامی ایران روشن است، به این دلیل است كه مردم ما دارای ایمان، بصیرت و دشمن شناسی و همچنین دارای روحیه كار و ابتكار هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در كدام مسئله بوده است كه جوانان ما وارد شده و نتوانسته باشند، موضوع را حل كنند. هر جا زیر ساخت آماده ای بوده است، جوانان ما به پیش رفته اند و همه اینها، به بركت استعداد و توانایی است كه خداوند متعال در این ملت قرار داده است.
ایشان افزودند: توصیه همیشگی من به مسئولین این است كه برای رفع مشكلات كشور باید به نیروی درونی توجه شود و چشم به بیرون دوخته نشود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه هیچ شكی در حضور فعالانه در عرصه خارجی و بین المللی نیست، خاطرنشان كردند: اما باید امید ما به پشتیبانی و كمك الهی و نیروی داخلی ملت و كشور باشد و همین نگاه است كه كشور را بیمه خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به اشتباه همیشگی دشمنان در شناخت نادرست از ملت ایران اشاره كردند و افزودند: دشمنان ما امروز به گونه ای صحبت می كنند كه گویا ملت ایران بر اثر فشار تحریم ها، دستهایش را بالا برده و تسلیم شده است، در حالیكه باز هم اشتباه می كنند زیرا این ملت، ملتی نیست كه دستهایش را به علامت تسلیم بالا ببرد.
ایشان با تأكید بر اینكه ملت ایران، در شرایط سخت تر از امروز نیز تسلیم نشد، خاطرنشان كردند: نمونه واضح و غیرقابل انكار این حقیقت، در 8 سال دفاع مقدس است كه همه قدرتهای جهانی و شرق و غرب آن روز، به صدام مجرم كمك كردند تا بر ضد ملت و كشور ایران اقدام كند اما بواسطه عزم و ایمان راسخ و تصمیم قاطع ملت برای صحنه آوردن توانایی های داخلی، نصرت الهی محقق شد و گره ها یك به یك باز و رژیم بعث و حامیانش با بی آبرویی بین المللی مجبور به عقب نشینی شدند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: امروز هم رفع مشكلات تنها از طریق مقابله با دشمنی های دشمنان بواسطه ایستادگی ملت و تكیه بر توانایی های داخلی، و اعتماد به خداوند متعال امكان پذیر است.
ایشان افزودند: وقتی دشمن با ملتی مصمم و مقاوم مواجه می شود، چاره ای جز عقب نشینی نخواهد داشت و این تصور كه ملت ایران به دلیل فشار تحریم ها به پای میز مذاكره آمده، یك اشتباه محض است و ملت ایران این اشتباه دشمنان را به هم خواهد زد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ما قبلاً هم اعلام كرده بودیم كه نظام جمهوری اسلامی ایران، در موضوعات خاصی كه مصلحت بداند، با این شیطان، برای رفع شرَ او و حل مشكل،  مذاكره خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه یكی از بركات مذاكرات اخیر، روشن شدن، دشمنی مسئولان آمریكایی با ایران و ایرانی، و اسلام و مسلمین بود، گفتند این موضوع، در لحن ها و حرفهای مقامات امریكایی، در هفته های اخیر، كاملاًٌ مشهود بود و همه دیدند.
ایشان افزودند: اگر امریكایی ها در موضوعی اقدام نمی كنند، علت آن، ناتوانی آنها است و نه عدم دشمنی. آنها گفتند اگر می توانستیم تار و پود صنعت هسته ای ایران را جدا می كردیم اما نمی توانیم. آری، آنها نمی توانند چون ملت ایران اراده كرد، روی پای خود بایستد و ابتكار و توانایی خود را به میدان بیاورد.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: مذاكرات اخیر، هم دشمنی امریكا را نشان داد و هم ناتوانی آنها را.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ادامه اظهارات كینه جویانه شخصیت ها و محافل سیاسی و مطبوعاتی امریكا بر ضد نظام اسلامی و ملت ایران، از جمله ادعاهای آنها درخصوص موضوع حقوق بشر، خاطرنشان كردند: هركسی هم كه درباره حقوق بشر حرف بزند، امریكاییها حق ندارند حرف بزنند زیرا دولت امریكا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است.
ایشان با اشاره به پشتیبانی و حمایت مستمر امریكا از رژیم غاصب صهیونیستی و ظلم و شرارت این رژیم بر ضد مردم فلسطین از جمله مردم مظلوم غزه و جلوگیری از رسیدن كمترین امكانات غذایی و پزشكی به این مردم گفتند: آیان این موارد، ظلم و تخلف از حقوق بشر نیست. آیا در چنین شرایطی  این ها شرم نمی كنند كه نام حقوق بشر را بر زبان می آورند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وعده انتخاباتی رئیس جمهور امریكا مبنی بر تعطیلی زندان گوانتانامو و عمل نكردن به این وعده بعد از گذشت پنج سال، خاطرنشان كردند: حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریكا به مردم پاكستان و افغانستان و هزاران جنایات دیگر و همچنین شیوه های ناشناخته جنایتهای آنها در جهان، نشان دهنده ماهیت واقعی و ضد حقوق بشری امریكا است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: ما مدعی امریكا و بسیاری از دولتهای غربی درخصوص نقض حقوق بشر هستیم و ما گریبان آنها را در پیشگاه دادگاه افكار عمومی دنیا می گیریم و آنها پاسخی ندارند.
ایشان خاطرنشان كردند: ملت ایران با تكیه بر خداوند متعال، از همه موانع عبور خواهد كرد و به اهداف والای خود خواهد رسید.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، جایگاه مردم قم را در دوران مختلف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه مقاطع حساس، برجسته و ممتاز دانستند و تأكید كردند: قم به عنوان مركز روحانیت شیعه و اسلام، نماد عظمت جمهوری اسلامی ایران است. 

  

دیدگاه شما در مورد : نباید لبخند دشمن را جدی گرفت / توجه مسئولان به نیروی داخلی کشور/امریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر

نباید لبخند دشمن را جدی گرفت / توجه مسئولان به نیروی داخلی کشور/امریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر