صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص معدن زباله بهشهر

با توجه به درج خبر در تاریخ 14/10/92 با عنوان زباله طلای کثیف باستحضار میرساند این جوابیه جهت تنویر افکار عمومی و به منظور درج در پایگاه خبری ارسال میگردد.

کد خبر : 6321

تاریخ انتشار : 19/10/1392 - 08:34


جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص معدن زباله بهشهر

به گزارش سایت خبری تحلیلی خط امید بهشهر  روابط عمومی شهرداری بهشهر در خصوص انتشار مطلبی با عنوان" طلای کثیف تهدیدی برای مردم بهشهر+تصاویر" در این سایت خبری  جوابیه ایی را به مدیریت سایت خط امید بهشهر جهت درج در این سایت ارسال کرد که در ذیل آمده است:   

مدیریت محترم پایگاه خبری خط امید
با عرض سلام


با توجه به درج خبر در تاریخ 14/10/92  با عنوان  زباله طلای کثیف  باستحضار میرساند این جوابیه جهت تنویر افکار عمومی و به منظور درج در پایگاه خبری ارسال میگردد لذا خواهشمنداست نسبت به درج 3 بند ذیل اقدام فرمایید .  

 
1-  در اخبار درج شده عنوان گردیده است که انباشت زباله و آتش زدن آن از سوی کولیها در بهداشت و سلامت افراد منطقه تاثیر گذاشته و مسبب بیماری های فراوانی خواهد شد . در این خصوص باید عنوان داشت : یکی از مشکلات شهرهای شمالی کشور فقدان زمینهای لم یزرع جهت انباشت زباله میباشد حال بهشهر نیز همانند دگر شهرهای شمالی با دپو 61 تن زباله در روز که با خاکریزی و آهک پاشی سعی وافر  در پنهان سازی بوی نامطبوع خواهد کرد اما  با تخمیر زباله ، انباشت و تولید گاز متان و دي اكسيد كربن، منجر به انفجار و آتش سوزی شده و این چرخه زیست محیطی خارج از دخالت  دست بشر و کولیهای عنوان شده  میباشد .


 در فرازی از این خبر عنوان گردیده است که :

2- (( کارخانه ایی که میزان پیشرفت آن دارای ابهام است  چراکه نماینده شهرستان بهشهر در مجلس شورای اسلامی درصد پیشرفت آن را 90 درصد اعلام کرده در صورتی که یکی از اعضای شورای شهر بهشهر در گفتگو با خط امید این پیشرفت را به دلیل عدم احداث ساختمان اداری ،محوطه سازی و ... بیشتر از 60 درصد نمی داند))  باید توضیح داد که پیشرفت کارخانه کمپوست از حیث ابنیه 90%  و با ساخت بخش اداری ،سالن پذیرایی و مکان استراحت کارگران  به اتمام  خواهد رسید اما بخش اصلی نصب قطعات مکانیکی کارخانه کمپوست بوده  که با خرید دستگاه ویندرو و یا همزن که قیمت نهایی آن 18 میلیارد ریال تاکنون عنوان گردیده  سهم شهرداری  50% از قیمت اعلام شده دولت میباشد که مطمئنا از توان شهرداری خارج خواهد بود اما گفتنی است با نصب این قطعه مکانیکی کارکارخانه کمپوست آغاز خواهد شد .


3- در پایان ،این پایگاه خبری با یک حساب سر انگشتی  براورد نموده است : ((اگر شهرداری بهشهر عوارضی که بابت جمع آوری زباله ها از مردم می گیرد را جهت اتمام کارخانه کمپوست هزینه کند)) باید  اذعان داشت که با توجه به سکونت 28000 خانوار در بهشهر طی 9 ماه در سال92  ، شهرداری با اخذ عوارض خدمات زباله و مشارکت شهروندان توانسته  (019 /082/403/1)  ریال دریافت نموده درحالیکه به تبع آن در بخش نظافت شهری ، جمع آوری و امحائ زباله با صد نفر نیروی انسانی که مشغول فعالیت میباشند مبلغ  000/000/500/14 ریال هزینه  محاسبه گردیده است.


 حال شهروندان فهیم ما  با قضاوت عادلانه خود ارزیابی نمایند که از تجمیع عوارض مربوط به خدمات زباله که از سوی شهروندان  به شهرداری پرداخت میگردد آیا میتوان 50% از هزینه خرید دستگاه کارخانه کمپوست را تامین ، نصب و راه اندازی کرد؟ و این درحالیست بیش از ده برابر عوارض دریافت شده صرف تامین نظافت شهری شده است .


روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی بهشهر 

  

دیدگاه شما در مورد : جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص معدن زباله بهشهر

جوابیه شهرداری بهشهر در خصوص معدن زباله بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر