صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حمایت از لایحه ضدایرانی کنگره توسط لابی صهیونیست

گروهی از لابی‌‌های صهیونیستی در ایالت «فلوریدا» در نامه‌ای از سناتور ایالت خود خواستند با حمایت از لایحه تحریم‌های ایران مانع شوند رئیس‌جمهور آمریکا بتواند لایحه ضدایرانی کنگره را وتو کند.

کد خبر : 6272

تاریخ انتشار : 15/10/1392 - 12:00


حمایت از لایحه ضدایرانی کنگره توسط لابی صهیونیست

به گزارش خط امید بهشهر _ چهار فدراسیون یهودی در جنوب فلوریدا از «بیل نلسون» سناتور ایالت خود خواستند که لایحه تحریم‌های جدید علیه ایران را امضا کند.

گروهی از حامیان رژیم صهیونیستی در 30 دسامبر 2013 نامه‌ای را به نلسون فرستادند تا لایحه ضد ایرانی سناتور «رابرت منندز» و «مارک کرک» را امضا کند.

این درخواست در حالی مطرح شده است که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرده است که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مذاکرات با تهران را تضعیف می‌کند.

این نامه توسط فدراسیون یهودیان «میامی»، منطقه جنوب «پام بیچ»، «برووارد» فرستاده شده است و منطقه پام بیچ علیرغم آنکه راهبرد اوباما را به طور کلی تحسین کرده است اما خواستار تحمیل تحریم‌ها علیه ایران شده است.

در این نامه آمده است: ما معتقدیم که این اقدام کنگره (تحریم ایران) دست اوباما را (در مقابل ایران) تقویت می‌کند.

تاکنون 33 سناتور لایحه تحریم‌های ایران را به امضا درآورده‌اند. گروه‌های برجسته طرفدار اسرائیل به رهبری کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل به دنبال حامیان بیشتری هستند زیرا اگر دو سوم از اعضای 100 نفری سنا از این لایحه حمایت کنند، در صورتیکه لایحه تحریم‌ها علیه ایران به تصویب درآید، اوباما نمی‌تواند از حق وتو خود استفاده کند.

کمیته یهودیان آمریکا، روز پنجشنبه هفته گذشته از یکی از حساب‌های کاربری توییتری خود استفاده کرد و از اکثر سناتورهایی که تاکنون این لایحه را به امضا درنیاوردند درخواست کردند که این لایحه را امضا کنند.

شماری از فدراسیون‌ها در ایالاتی که سناتورهای آن ایالات، لایحه تحریم‌های ایران را تاکنون به امضا درنیاوردند، پیشنهادات مشابهی را مطرح کردند.

«جویس گراور کلر» مدیر جامعه یهودیان اوهایو به سناتور ایالت خودشان به نام «شرورد براون» اشاره کرد و گفت: ما از براون می‌خواهیم که لایحه تحریم‌ها علیه ایران را به امضا درآورد.

انجمن فدراسیون یهودیان کانتیکت نیز دیداری را با «کریس مورفی» سناتور ایالت خود برنامه ریزی کردند تا او را ترغیب به امضای لایحه ضد ایرانی کنند.

لایحه مذکور، تحریم‌ها را به نوعی علیه ایران افزایش می‌دهد و تحریم‌های کنونی بخش بانکداری و انرژی را به «بخش‌های استراتژیک» تعمیم می‌دهد به این مفهوم که تحریم‌ها شامل بخش مهندسی، معادن و بخش ساخت و ساز نیز می‌شود.

البته این لایحه با مخالفت‌های چشمگیری نیز روبرو است، ۱۰ رئیس کمیته در سنا در نامه‌ای به «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات‌های سنا مخالفت خود را با لایحه جدید تحریم‌ها علیه ایران ابراز کردند که در میان آنها ۴ سناتور یهودی که پیشنیه قبلی حمایت از اسرائیل دارند، مشاهده می‌شود که شامل سناتور «دایان فینستین»، رئیس کمیته اطلاعات سنا، «کارل لوین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا، «باربارا باکسر» رئیس کمیته محیط زیست و «ران ویدن» رئیس کمیته انرژی می‌شوند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : حمایت از لایحه ضدایرانی کنگره توسط لابی صهیونیست

حمایت از لایحه ضدایرانی کنگره توسط لابی صهیونیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر