صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اجلاسیه بزرگ حماسه سازان ولایت

مهمانی 10 هزار و 400 آلاله سرخ مازندران /پخش پیام تصویری رهبر معظم انقلاب / رونمایی از تمبر یادبود شهدا

اجلاسیه 10 هزار و 400 شهید مازندران امروز پنج شنبه همزمان با شهادت علی بن موسی الرضا(ع) در مصلی ساری برگزار شد.

کد خبر : 6244

تاریخ انتشار : 12/10/1392 - 17:45


مهمانی 10 هزار و 400 آلاله سرخ مازندران /پخش پیام تصویری رهبر معظم انقلاب / رونمایی از تمبر یادبود شهدا

به گزارش خط امید بهشهر _ اجلاسیه 10 هزار و 400 شهید مازندران امروز پنج شنبه همزمان با شهادت علی بن الموسی الرضا(ع) در مصلی ساری برگزار شد.

این روزها مازندران با برگزاری یادواره های شهدا حال و هوای کربلا گرفته و امروز نیز در اجلاسیه بزرگ سرداران و 10 هزار شهید مازندران با تشییع و آیین وداع با سه آلاله گمنام به یاد امام غربت علی بن الموسی الرضا(ع) رنگ و بوی مدینه می گیرد.

 

 

-جمعیت در حال ورود به مصلا ساری هستند و فضای مصلا پر شده از شمیم غربت سرداران بی نام و نشان فاو، هویزه، جزیره مجنون و طلائیه ...از لشکر خط شکن 25 کربلا

-مسئولین کشوری ،استانی و شهرستانی در حال ورود به مصلای ساری هستند. سردار مومنی فرمانده پلیس راهور کشور وارد مصلا شد.

-دبیر مجمع نمایندگان مازندران دکتر قاسم احمدی لاشکی هم اکنون وارد مصلا شد.

-مادران شهدا با در دست داشتن قاب عکس فرزندان رشیدانشان با چفیه ای که بر چادرشان گذاشتند وارد مصلا می شوند.

-خیابانهای منتهی به مصلی شهر، به تصاویر شهدا مزین شده و حال و هوای جبهه شهر را معطر کرده است.

-در گوشه مصلا رزم نوازان در حال آماده شدن هستند .

 

 

-برگزار کنندگان برنامه در حال بررسی نهایی کارها هستند و مجری برنامه "نظام اسلامی" نیز درحال چک کردن برنامه هاست.

- فرمانده سپاه کربلا در حال استقبال ازمدعوین ،مسوولین کشوری و لشکری است.

-سردار رستمیان فرمانده لشگر ویژه 25 کربلا ، دکتر احمدپور رییس دانشگاه مازندران وارد مصلا شدند.

-هم اکنون سردار باقرزاده مسئول کمیته تفحص شهدا و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب نیز به جمع مسئولین کشوری و لشکری پیوست.

-رضایی مسئول بنیاد شهید مازندران وارد اجلاسیه شهدا شد.

-امروز آسمان مازندران نیز در سوگ شهادت امام غریب علی بن الموسی الرضا(ع) در حال گریستن است و مهمانان شهدا نیز در مصلای ساری به سوگ نشستند.

-فضای مصلا با حضور یادگاران دفاع مقدس،رزمندگان،جانبازان فضای معنوی خاصی گرفته است.

-جانبازان هشت سال دفاع مقدس امروز به یاد شب عملیات والفجر هشت و به اهتزار در آوردن پرچم مطهر امام رضا(ع) بر فراز گلدسته های فاو تداعی خاطره می کنند.

-برنامه در حال آغاز است و  قاری قرآن در جایگاه قرار گرفته و محیای قرائت قرآن می شود . آخرین هماهنگی ها برای اجرای اجلاسیه صورت گرفته است.

-هم اکنون خیل عظیم جمعیت منتهی به مصلا هرلحظه بیشتر می شود و در این میان حضور جوانان و نوجوانان چشمگیر است.

-برنامه اجلاسیه با قرائت قران توسط قاری بین المللی کشور آقای حمزه زاهدی  آغاز شد.

-در بدو  ورود اجلاسیه محصولات فرهنگی به مهمانان شهدا در حال عرضه است.

-سرود جمهوری اسلامی ایران توسط رزم نوازان سپاه در حال اجراست.

-عکاسان و خبرنگاران و اصحاب رسانه برای پوشش این مانور  عظیم فرهنگی کشور که در مازندران در حال برگزاری است در مصلا و خیابان های اطراف در حال فعالیت هستند.

-رزم نوازان سپاه بعد از سرود جمهوری اسلامی ایران در حال اجرای نواهای حماسی دوران دفاع مقدس هستندو حال وهوای مصلا رنگ و بوی اعزام لشکر 25 کربلا به خود گرفته است و برخی از جاماندگان از قافله شهدا قطرات اشک بر چهره هایشان نمایان است.

-هم اکنون سردار بهرام سعادتی فرمانده سابق سپاه کربلای مازندران و استاندار سابق گیلان وارد مصلای ساری شد.

-دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر ،نکا و گلوگاه در مجلس به همراه فرماندار بهشهر هم اکنون به جمع مهمانان شهدا پیوست.

-حال و هوای مصلا با وجود هزاران ایثارگر و خانواده معزز و معظم شهدا رنگ و بوی حرم شش گوشه ابا عبدالله گرفته است و دلها به سمت شاه علقمه پر می کشد.

-دقایقی پیش سردار نقدی  رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور برای قرائت پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاسیه کنگره 10 هزار و 400 شهید مازندران وارد مصلای ساری شد.

-سکوت فضای مصلا را فرا گرفته و گویا پیر و جوان همه حضور شهدای گمنام و غریب لشکر خط شکن و خط نگهدار لشکر 25 کربلا را در جمع خود احساس می کنند . بغض جانبازانی که بر روی ویلچر نشسته اند و در حال تماشای تصاویر همرزمانشان هستند شاید خود معرف این موضوع باشد.

-دقایقی پیش سردار مرتضی قربانی فرمانده سابق لشکر خط شکن 25 کربلا به جمع همرزمان و مهمانان این اجلاسیه پیوست.

-شعر کجائید ای شهیدان خدائی توسط رزم نوازان در حال نواختن است و اشک های مهمانان حال و هوای خاصی به مصلا بخشید.

سردار محمد تقی شاهچراغی دبیر کل کنگره سرداران و ده هزار شهید مازندران ضمن خیر مقدم به مهمانان اجلاسیه ، گزارشی که در محضر رهبر معظم انقلاب در باره اقدامات انجام شده اجلاسیه قرائت کرده بود را مجددا قرائت کرد.

-سردار کمیل کهنسال فرمانده دوران دفاع مقدس لشکر 25 کربلا و مشاور فرمنده کل سپاه پاسداران هم اکنون وارد مصلا شد.

دقایقی پیش حجت الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید کشور به جمع مهمانان اجلاسیه شهدای مازندران پیوست.

-فرمانده سپاه کربلا مازندران در حال ارائه گزارش /دفاع مقدس جلوه گاه بی بدیل فرزندان دلیر این استان بوده است /حماسه غرورآفرین لشکر 25 کربلا در عملیات والفجر 8 و...

-سردار محمد تقی شاهچراغی دبیر کل کنگره سرداران و ده هزار شهید مازندران  یاد شهید احمد سوداگر را به دلیل نقش آفرینی در برپایی کنگره شهدا در سال های گذشته گرامی داشت.

-سردار ساهچراغی:جلوه هایی از ولایت مداری و حریت در تاریخ دیار علویان متبلور است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران:روزی که فریاد الله اکبر از فراز مناره های فاو طنین انداز شد جهانیان از یاد نخواهند برد.

- سه فاتح قله های رفیع شهادت،گمنام  با گرد غربت برتن امروز  بر دستان شهید پرور مردم دیار علوی در مصلای ساری در حال تشییع است. هوا هوای کربلاست زمان زمان عاشوراست و فقط اشک و نوای لبیک یا حسین(ع) تسلای دل بی قرار جاماندگان از شهادت است .

-مادران شهدا با آمدن این سه شهید خوشنام دفاع مقدس تمثال فرزندانشان را بدست گرفته و با لهجه محلی خوش آمد می گویند..

- جمعی از مادران شهدا با زبان محلی آن زمان که پیکر مطهر فرزندانشان را هنگام تشییع  ناز میدادند در حال مویه هستند و حزن غریبی فضای مصلای را فرا گرفته است . مداح هم نوای یاد امام و شهدا دل و می بره کرب و بلا... را سر می دهد.

-خواهران حاضر در مراسم به بدست گرفتن تابوت شهید گمنام برای برادر شهید خود خوب خواهری کردند.

-هم اکنون آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران بهمراه آیت الله نظری وارد مصلا شدند.

-شهدای گمنام در جایگاه مستقر شدند و دل شکسته همسنگران شهدا آنقدر پر بود که از چشمانشان سرریز کرد آری حالا دیگر همه به یقین رسیدند که شهدا در این اجلاسیه حضور دارند.

-ابوشهیدین آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری دقایقی پیش وارد مصلا شد.

-پسر خردسالی که لباس خاکی بسیجی به تن کرده با چفیه ای مشکی بر شانه های کوچکش در حال تماشای تابوت شهید گمنام است نمی توان گام های بزرگ این سرباز کوچک ولایت را با آموزش های خبری به قلم و تصویر کشید.

-نظام اسلامی از شهید گفت و از غربت یاران خمینی ،می گفت هر سری که از آب بیرون می آمد بیاد علمدار کربلا تیر به پیشانیش اش می خورد و آب اروند آن را با خودش می برد .می گفت برای اثبات عاشقی به امام زمانت باید دل به آب و آتش بزنی و مرغابیان امام زمان در لشکر 25 هم دل به آب و آتش زدند...هق هق گریه مهمانان شهدا فضای مصلا را پر کرده است ..ناله یا امام رضای غریب بر لب ها جاری شد.

-سید هادی حسینی نماینده مردم قائشمهر و محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود هم اکنون وارد مصلا شدند.

دقایقی پیش سخنران اجلاسیه ضرغامی رئیس صدا و سیمای کشور بهمراه ربیع فلاح استاندار مازندران و سید رمضان شجاعی عضو شورای نظارت بر صدا و سیما وارد مصلا شدند.

-هم اکنون پیام تصویری مقام معظم رهبری به مناسبت اجلاسیه 10 هزار شهید مازندران پخش شد.

رهبر معظم انقلاب:گزارش هایی که توسط سردار محترم فرمانده سپاه کربلا داده شد اقدامات خوبی بود این اقدامت ماندگار و اثر گذار است.

رهبر معظم انقلاب:مازندران در دوران دفاع مقدس در این آزمون بزرگ به خوبی نقش ایفا کرد و مردم مازندران وفاداری خود را در طول همه دوران های انقلاب نشان دادند.

رهبر معظم انقلاب:مازندران انصافا در جنگ امتحان خوبی داد این تعداد شهید بالای ده هزار در مازندران معنایش چیست؟! چقدر رفتند و برگشتند شهدای نامداری که بودند و ان دسته بی نام نشان افرادی که در جنگ استعدادهایشان در عرصه نظامی شکوفا شد.

رهبر معظم انقلاب: لشکر 25 کربلا یک لشکر پیشرو در جنگ بود .

-رونمایی از 100 کتب تالیف شده درباره شهدا و تمبر یادبود کنگره و سایت جامع شهدای مازندران، توسط سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، آیت ا.. طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران  ، آیت ا.. معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری ، ضرغامی  رییس صدا و سیما ، حجه الاسلام حسنی  نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید کشور ، فلاح استاندار مازندران ، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه کربلا مازندران ، سردار قربانی فرمانده سابق لشکر 25 کربلا و رئیس موزه دفاع مقدس ، سردار کمیل کهنسال مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران کشور، سردار مومنی فرمانده پلیس راهور کشور  و سردار باقرزاده رییس تفحص شهدا

-ضرغامی رئیس سازمان صدای و سیمای کشور برای سخنرانی به جایگاه رفت.

-ضرغامی : استکبار از انرژی هسته ای ما و حقوق بشر ما ناراضی نیستند ، آنها از فرهنگ شهیدپرور ما نگرانند ، آنها از بینش و منش مردم ما ناراضی هستند.

-ضرغامی:حقوق بشر غربی ها کشک است.

-ضرغامی:حقوق بشر اروپایی ها و ملاقات دزدکی دیپلماتیک و توهین به مقامات ایرانی آیا یک  ملاقات سیاسی است ؟ 

-ضرغامی : وقتی یک هییت ایرانی در باکو نمی تواند دو رکعت نماز بخواند و همه چیز حساب کتاب دارد اما یک هیئت اروپایی می اید ایران و یواشکی با چند نفر دیدار کرده و جایزه میدهد و بالاترین اهانتها را می کند.

ضرغامی: گه گاه مجرم امنیتی با مجرم سیاسی عمدا یا سهوا  اشتباه گرفته می شود ،نظام به سران فتنه سخت  نگرفت کجای دنیا این را سراغ دارید؟

ضرغامی: آزادی بیان با فیلتر شدن شبکه های ایران در تمام رسانه ها چگونه است؟فیلتر صدا و سیما در دنیا از افتخارات اوباماست .

-اجلاسیه شهدای مازندران به ظاهر تمام شد اما همرزمان شهدا چشمانشان به سه ستاره ای است که در کنج جایگاه آرام نظاره گر مهمانان هستند . استخوان هایی که لرزه بر اندام دشمن دون می اندازد.

-یا علی بن موسی الرضا(ع) در روز شهادتت در جوار این سه تن از فرزندان پاک مادرت فاطمه زهرا (س)  خدا را به حق جوادالائمه قسم می دهیم که فرج مولایمان حضرت صاحب الزمان(عج) تعجیل فرماید و سلامتی و طول عمر به علمدار انقلاب اسلامی امام خامنه ای عنایت کند و نگاهی هم به دست هایی التماس کننده به شهدا داشته باشد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مهمانی 10 هزار و 400 آلاله سرخ مازندران /پخش پیام تصویری رهبر معظم انقلاب / رونمایی از تمبر یادبود شهدا

مهمانی 10 هزار و 400 آلاله سرخ مازندران /پخش پیام تصویری رهبر معظم انقلاب / رونمایی از تمبر یادبود شهدا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر