صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نحوه ثبت نام اکران مردمی فیلم های جشنواره عمار در بهشهر

چهارمین جشنواره فیلم عمار از ۱۳ تا ۲۱ دی ماه در تهران برگزار شده و دبیرخانه بهشهر آن تصمیم به برگزاری جشنواره تا ۲۲ بهمن به صورت مردمی گرفته است.

کد خبر : 6172

تاریخ انتشار : 11/10/1392 - 10:34


نحوه ثبت  نام اکران مردمی فیلم های جشنواره عمار در بهشهر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر ،حتما تا بحال از خود پرسیده اید چرا با وجود گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز سینمای ما نتوانسته در خدمت اهداف انقلاب باشد؟

سینما صنعتی است اغوا کننده که به در اختیار دارندگان خود قدرتی شگرف در بسط افکارشان می دهد! همه ی ما متفق القول هستیم که فضای بوجود آمده پس از انقلاب برای رشد و بروز استعدادهای جوان کشور در عرصه سینما فضایی مناسب بوده است که ما شاهد تولید سالانه حداقل هفتاد فیلم سینمایی در کشور هستیم!

سوالی که مطرح می شود این است که چند درصد از این فیلم ها را می توان بعنوان فیلمی اسلامی و انقلابی مطرح کرد؟ چند درصد از این فیلم ها به بیننده احساس زندگی در یک کشور انقلاب کرده و دارای حکومت سیاسی اسلامی را منتقل می کند؟ چند درصد از آنها دارای فضایی مثبت به جامعه و انتقال دهنده روحیه و دیدی مثبت نسبت به آینده هستند؟ یا از منظری دیگر چند درصد از جوانان و فعالان سینمایی که با چنین دیدگاهی در عرصه ی تولید قدم بر می ارند فرصت اکران آثار خود را پیدا می کنند؟

وجود چنین سوالاتی که از واقعیت نشات می گیرد نشان از پیمودن ره به ترکستان است اگر نگوییم جهت دار و هدفمند دارد جامعه ی ما را آزار داده و آن را به سمت و سویی دیگر می کشاند! و همین نشان دهنده ی خلایی استراتژیک در برنامه ریزی کلان برای سینمای کشور است! که این خلا خود را بخصوص در زمان فتنه و بالاخص در دوران پس از آن بخوبی نمایان کرد! و هنرمندان دغدغه مند و متعهد کشور را گرد هم آورد تا با ایجاد سازوکاری جدید و مردمی جریان تازه ای در کالبد سینمای کشور به راه بیاندازند.

امسال در حالی به روزهای آغازین جشنواره نزدیک می شویم که به گزارش دبیرخانه جشنواره، برآوردهای اکران مردمی نشان دهنده این است که مردم در بیش از ۲۰۰۰ نقطه و در مکان هایی نظیر مسجدها، حسینیه ها، پارک ها، اتوبوس های مسافربری، پادگان ها، زندان ها، خانه های شهدا، مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه به تماشای فیلم های جشنواره خواهند نشست. بسیاری از اکران ها در شهرهایی است که تاکنون سینما به آنجا راه نیافته است.

به گزارش خط امید بهشهر علاقه مندان به اکران فیلم ها ی جشنواره عمار در بهشهر  جهت ثبت نام ، مشخصات خود را به آدرس info@behshahrema.ir ارسال نموده و یا با شماره های ۰۹۳۶۷۰۰۶۹۲۳ (ییلاقی) یا ۰۹۱۱۳۵۴۵۴۶۲ (لطیفی) تماس حاصل نمایید.

مهلت ثبت نام: از تاریخ ۹ دی الی ۲۲ بهمن ۱۳۹۲٫ (لازم به ذکر است که برنامه ی اصلی چهارمین جشنواره فیلم عمار از ۱۳ تا ۲۱ دی ماه در تهران برگزار شده و دبیرخانه بهشهر آن تصمیم به برگزاری جشنواره تا ۲۲ بهمن به صورت مردمی گرفته است.)

  

  

دیدگاه شما در مورد : نحوه ثبت نام اکران مردمی فیلم های جشنواره عمار در بهشهر

نحوه ثبت  نام اکران مردمی فیلم های جشنواره عمار در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر