صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز

مشاور اجرایی، مشارکت ها و خیرین سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز و خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تاکید کرد.

کد خبر : 6159

تاریخ انتشار : 09/10/1392 - 12:19


  لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز

به گزارش خط امید بهشهر _ منطقه مازندران، دکتر سید مهدی تقوی روز یک شنبه 8 دی ماه 92 در جمع خبرنگاران بر لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز و خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تاکید کرد و گفت: حضور خیرین در این بخش می‌تواند مشکلات این بیماران را مرتفع کند.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 5 بیمار دیالیزی در استان و لزوم ارایه خدمات به این افراد، گفت: با توجه به حجم بیماران و تجهیزات موجود در استان، خیران با ورود در این بخش می‌توانند نیازهای بیماران دیالیز را برطرف کنند.

مشاور اجرایی، مشارکت ها و خیرین سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر 12 مرکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران خدمات دیالیز به بیماران ارایه می‌دهند، افزود: بیمارستان‌های امام خمینی(ره) بهشهر با 16دستگاه به 100 بیمار، امام خمینی(ره) ساری با 17دستگاه به 105بیمار، فاطمه الزهرا(س) ساری با 14 دستگاه به 102 بیمار، شهدای زیراب با 5 دستگاه به 14 بیمار، امام(ره) فریدونکنار با 15 دستگاه به 76 بیمار، امام رضا آمل با 24 دستگاه به 175 بیمار، رازی قائمشهر با 13 دستگاه به 88 بیمار، امام(ره) نور با 10 دستگاه به 46 بیمار،شهید بهشتی نوشهر با 6 دستگاه به 37 بیمار، آیت‌الله طالقانی چالوس با 10 دستگاه به 52 بیمار، شهید رجایی تنکابن با 11 دستگاه به 66 بیمار و امام سجاد رامسر با 9 دستگاه به 34 بیمار دیالیزی خدمات ارایه می‌دهند.

دکتر تقوی با اشاره به فعالیت 151 دستگاه دیالیز در مراکز دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: همچنین دو مرکز تامین اجتماعی در شهرهای قائمشهر و نکا‌ نیز خدمات دیالیز ارایه می‌دهند.

وی یادآور شد: بیماران در لیست انتظار دریافت خدمات دیالیز در شهرهای آمل و ساری نسبت به سایر شهرها زیاد است.

مشاور خیرین سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بر اساس استاندارد، هر دستگاه دیالیز در دو شیفت باید فعالیت کند، گفت: با توجه به تعداد بیماران و جمعیت شهری، در برخی از مراکز ما، دستگا‌های دیالیز در 2 و 3 شیفت و در مواقع اورژانس در 4 شیفت خدمات ارایه می‌دهند.

دکتر تقوی با اشاره به اینکه در بیمارستان امام حسین(ع) نکاء با مشارکت فرد خیری، مرکز دیالیز با 12 دستگاه در حال ساخت است، گفت: زمین و هزینه ساخت این مرکز در سه طبقه از سوی خیران اهدا شد.

وی با اشاره به استقرار 8 دستگاه دیالیز در بیمارستان امام علی آمل از محل اعتبارات دانشگاهی در آینده نزدیک، افزود: احتمال می‌رود در شهرستان محمودآباد یا فریدونکنار 12 دستگاه دیالیز افزوده شود.

مشاور اجرایی، مشارکت‌ها و خیرین سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: مقرر شد در شهرستان فریدونکنار با همکاری فرد خیری فضای فیزیکی دیالیز توسعه و تعداد تخت‌های دیالیز از 8 تخت به 16 تخت افزایش یابد.

دکتر تقوی، با اشاره به اینکه در شهرستان رامسر نیز با مشارکت فرد خیری به فضای فیزیکی دیالیز افزوده شد، اظهار کرد: در حال حاضر 11تخت دیالیز در این شهرستان فعال است.

وی با اعلام اینکه در بیمارستان امام خمینی(ره) بهشهر نیز برنامه توسعه‌ای بخش دیالیز پیش بینی شده است، گفت: 16 دستگاه دیالیز در این بیمارستان فعال است که با توجه به تعداد مراجعه بیماران دیالیزی به این مرکز، افزایش تعداد تخت‌ها به 22 تخت در دستور کار قرار دارد.


منبع : ایسنا

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز

  لزوم حضور و مشارکت خیرین سلامت در بخش دیالیز

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر