صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
علیرضا قلندری در گفتگو با خط امید

بهشهر 534 بی سواد دارد /سواد آموزی کاملا رایگان است

قلندری گفت : برای سواد آموزی هیچ حق الزحمه و هیچ شهریه ای از سوادآموز دریافت نمی شود کتاب ،دفتر،قلم،مداد و انواع لوازم تحریر و تمامی اقلام آموزشی برای این سواد آموز رایگان است.

کد خبر : 6075

تاریخ انتشار : 07/10/1392 - 18:12


 بهشهر 534 بی سواد دارد /سواد آموزی کاملا رایگان است

علیرضا قلندری رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان بهشهر  گفتگوی اختصاصی با سایت خبری تحلیلی خط امید بهشهر اظهار کرد: شناسایی اسمی بیسوادان و کم سوادان بر اساس سرشماری سال 90 برای ما تعیین وضعیت شده و ما بر اساس آمار نفوس و مسکن در سرشماری سال 90، 1584 نفر بی سواد در بهشهر داشتیم که در سالهای 90 و 91 از این تعداد 800 نفر آموزش دیدند و باسواد شدند یعنی دوره ی سواد آموزی را طی کردند.

 

قلندری افزود : در سال جاری نیز 250 نفر در دوره ی سواد آموزی مشغول به تحصیل هستند و در واقع باقی مانده ی بیسوادان این شهرستان حدود 534  نفرهستند که در گروه سنی زیر 50 سال می باشند.

 

رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان بهشهر  ادامه داد : در حال حاضر حدود 534 نفر بی سواد داریم که اکثر این تعداد در سنین بالاتر و در گروه مولد و موثر  هستند که در شناسایی این تعداد با مشکلاتی مواجه هستیم به طور مثال عدم سکنی در آدرسی که در اختیار ما بود،که البته از طریق ادارت در حال پیگیری هستیم.

 

علی رضا قلندری  گفت : در راستای انسداد مبادی بی سوادی ، هم شهرستان بهشهر و هم آموزش و پرورش شهرستان بهشهر بحث کمیته ی بهبود کیفیت را در دستور کار قرار داده و جلسه ای با ستاد راهبردی داشتیم که بتوانیم انسداد ورودی بی سوادی داشته باشیم یعنی دانش آموزی که شرایط تحصیل در دوره ابتدایی را دارد تحت هر شرایطی تعیین شود مشخص شود در کلاس های درس حاضر شود  تا بتوانیم چرخه ی سوادآموزی را متوقف کنیم تا زمانی که این افراد هستند و شرایط تحصیل را دارند و به کلاس نمی آیند سواد آموزی متوقف نمی شود.

 

وی تصریح کرد : ما در صدد این هستیم که دانش آموزانی که نتوانستند تحصیل کنند شناسایی کنیم و در کلاس های سوادآموزی یا در کلاس های ابتدایی بیاوریم یعنی آنهایی که شرایط رفتن به کلاس مدارس ابتدایی را دارند به کلاس ابتدایی رفته و آنهایی که شرایطش را ندارند در کلاس سواد آموزی حاضر شوند.

 

رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان بهشهر به طرح واگذاری اشاره کرد و افزود : با توجه به ادغامی که با آموزش و پرورش انجام دادیم و آموزش یاران هم استخدام شدند کلیه فعالیت های ما از طریق طرح واگذاری صورت می گیرد یعنی ما برای تحت پوشش گرفتن هر سواد آموز در دوره ی سواد آموزی به ازای قبولی هر سواد آموز 530هزار تومان ، برای قبولی هر دوره ی انتقال 720هزار تومان و برای قبولی در دوره ی تحکیم مبلغ 60هزار تومان به آموزش دهنده پرداخت می گردد.

 

قلندری با بیان اینکه  کلیه امورات ما تحت عنوان واگذاری به صورت فرد به فرد اجرا می شود افزود : از کلیه آموزش دهندگان و از کلیه افرادی که علاقمند باشند و بتوانند در حیطه سوادآموزی با ما همکاری داشته باشند ما می توانیم آنها را به کار گیری کنیم و حق الزحمه تقریبا معقولی هم پرداخت کنیم!

 

وی ادامه داد : دوره ی انتقال دوره ای است که افراد دوره ی سواد آموزی را طی کرده باشند یعنی سوم ابتدایی و یا قبولی چهارم ابتدایی و قبولی پنجم ابتدایی داشته باشند این افراد می توانند در دوره ی انتقال سواداموزی ما شرکت کنند انتقال سوادآموزی برابر با پایه ی ششم ابتدای است یعنی هرکسی که این دوره راسپری کرده است می تواند در دوره ی متوسطه ی اول ثبت نام کند و ادامه تحصیل بدهد.

 

قلندری گفت : اگر کسانی که باسواد شدند به بحث سوادآمزی استمرار نبخشند به بی سوادی  رجعت می کنند و نمی توانند خوب بخوانند و حساب کنند اینها را طی دوره ای تحت عنوان تحکیم آموزش می دهیم تا اینها  با سواد  بمانند و در جامعه بهتر خدمت بکنند.

 

علی رضا قلندری در پایان تاکید کرد : برای سواد آموزی هیچ حق الزحمه و هیچ شهریه ای از سوادآموز دریافت نمی شود کتاب ،دفتر،قلم،مداد و انواع لوازم تحریر و تمامی اقلام آموزشی برای این سواد آموز رایگان است. 

  

دیدگاه شما در مورد : بهشهر 534 بی سواد دارد /سواد آموزی کاملا رایگان است

 بهشهر 534 بی سواد دارد /سواد آموزی کاملا رایگان است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر