صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی / سید احمد خاتمی در یادواره شهدای بهشهر

هرکه به دولت گفت بالای چشمت ابروست افراطی است؟/ برخی به عنوان وکیل مدافع آمریکا عمل می‌کنند

امام جمعه موقت گفت: افراطی‌های آمریکا، صهیونیست‌ها هستند، چرا بچه‌های این ملت، جوان‌های با نشاط این ملت و قلم‌زنان متعهد ما را کنار صهیونیست‌ها می‌گذارید؟

کد خبر : 5889

تاریخ انتشار : 01/10/1392 - 19:07


هرکه به دولت گفت بالای چشمت ابروست افراطی است؟/ برخی به عنوان وکیل مدافع آمریکا عمل می‌کنند

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر  آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه وقت تهران در هفتمین یادواره سرداران و 800 شهید شهرستان بهشهر، گفت: اعزام ده هزار رزمنده از بهشهر به میدان های نبرد حق علیه باطل تقدیم 800 شهید و 2700 جانباز نشانه شناسنامه  و هویت بهشهر است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود : نیمی از هزینه عزت‌مندی اسلام را شهدای ما پرداخت کردند و نیمی دیگر توسط بازماندگان آنها یعنی همه کسانی که بعد از شهدا ماندند باید پرداخت شود که در مقطع کنونی توجه به پرداخت سه هزینه یعنی مقاومت، حفظ روحیه استکبارستیزی و بصیرت، ضروری است.

 

خاتمی تصریح کرد: نقد سازنده مایه حیات و نشاط کشور، و شورآفرین است، بنابراین با حمایت از مذاکرات هسته‌ای، میدان باز است، جراید نقدی دارند نقد خود را به‌طور سازنده، مستند و مستدل مطرح کنند، اشکال ندارد.

 

وی با انتقاد از برخی از خبرنگاران و با اشاره به اینکه برخی از خبرنگاران و سایت ها  و جراید بخشی از صحبت های مرا که باب میلشان است را منتشر می کنند تاکید کرد : خبرنگاران همه صحبت های من را مخابره کنند.

 

خاتمی به مذاکرات ژنو اشاره کرد و افزود: ما مانند مقام معظم رهبری مذاکره‌کنندگان را فرزندان این ملت می‌دانیم و مفتخریم اینها نمی‌خواهند خیانت کنند چراکه به جد این میدان مذاکره، میدان جنگ دیپلماتیک تمام‌عیار است از خواب راحت باید زد تا مذاکره، عزت‌مندانه باشد.

 

امام جمعه موقت تهران افزود: مقام معظم رهبری در طول این 35 سال و به‌وی‍ژه در طول رهبری با نقد سازنده مخالف نبودند، از نقد سازنده از افراد و نقد سازنده از دولت‌ها حمایت می‌کنند مثل امام(ره)؛ اما هرگز معنای حمایت آقا این نیست که نقدِ سازنده نباشد.

 

عضو هیأت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری  افراطی‌ خواندن کسانی که نقد بر مذاکرات دارند را جفا به فضای آزاد دانست و با انتقاد از این‌که هر کس به دولت گفت بالای چشم دولتمردان ابرو است یا اگر کسی مقاله‌ای نوشت و نقدی کرد؛ پس این‌ها افراطی‌اند، خاطر‌نشان کرد: افراطی‌خواندن این‌ها، ضد خط مقام معظم رهبری است.

 

خاتمی همچنین از کسانی که می‌گویند افراطی‌های ایران و افراطی‌های آمریکا نمی‌خواهند مذاکرات به نتیجه برسد، انتقاد و تصریح کرد: افراطی‌های آمریکا، صهیونیست‌های افراطی هستند، چرا بچه‌های این ملت، جوان‌های با نشاط این ملت و قلم‌زنان متعهد ما را کنار صهیونیست‌ها می‌گذارید؟

 

سید احمد خاتمی عضو هیأت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری خطاب به دولتمردان گفت : هر کسی به خط شما و همراه شما نبود بشود افراطی؟ این ظلم است ظلم فاحشی است.

 

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: نمی‌گوییم هر نقدی می‌شود صحیح است، ممکن است برخی نقدها غلط باشد اما چرا نقادان را افراطی می‌خوانید، شما به دنبال فضای باز هستید؟ این فضای باز شماست ؟ این چه منطقی است، بعضی‌ها طوری عمل می‌کنند که گوئیا وکیل مدافع آمریکا هستند و تلاش می کنند که یک چهره واضحی از آمریکا نشان می‌دهند.

 

خاتمی با بیان اینکه ما با مذاکرات مخالف نیستیم افزود : مذاکرات در چهار چوبی که مقام معظم رهبری تعیین کردند ادامه داشته باشد ولی چشممان آب نمی خورد چراکه در پرونده آمریکا هرچه هست خیانت است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخشی دیگری از سخنان خود گفت : در طول 70 سال اشغال فلسطین ده ها مذاکره برگزار شد و دور یک میز نشستند اما هیچ آبی از این مذاکرات گرم نشد و اگر در این 70 سال عزتی بوده در سایه مقاومت های جانانه بوده این تجربه به ما می گوید  که دلخوش به این مذاکرات نباید بود  چراکه غربی ها مطلقا قابل اعتماد نیستند و ما توکل بر خدا داریم.

 

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت ادامه داد : عاشورای ما عاشورای ضد استکبار است و این فرهنگ باید حفظ شود حفظ این فرهنگ حفظ انقلاب است فتنه گران 88 به دنبال کم رنگ کردن فرهنگ عاشورا بودند از ستاد بعضی از این کاندیداها 100 بار با سفارت انگلیس تماس گرفتند و آدم های سفارت در همین شلوغی های وارد تهران شدند.

 

حجت السلام خاتمی در سخنان پایانی خود تاکید کرد : تردیدی نداشته باشید که  استکبار زیاده خواه است  قصه انرژی هسته ایی اصلا مطرح نیست آنها به خوبی می دانند که در فقه ما بمب هسته ایی جا ندارد قصه این است که نظام اسلامی ما نباشد و اوباما دروغ گفت که در پی براندازی ایران نیستیم آنها به دنبال براندازی نظام اسلامی ایران بوده اند و هستند. 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 01 دی 1392 - 22:34
  همشهری

  سلام تشکر از خبررسانی دقیق شما. فقط یک نکته چرا اخبار شهرستان مثلا یادواره شهدای شهرستان بهشهر با حضور آیت الله خاتمی برگزارشد چرا دیر در سایت درج می شود؟ چرا گزارش تصویری از این مراسم بزرگ نگذاشتین؟ نمیدونم مدیر اسن سایت کی هست ولی یکم زودتر خبر بزنید. اخبار ادارات و مشکلات مردم را در این سایت درج کنید. موفق باشید. مشکلات فرهنگی شهر را خبر تهیه کنید و از مسئولین برای حل آن مطالبه کنید.یک با سر غروب به خیابان امام خمینی(ره)بیاید می بینید وضعیت فرهنگی بهشهر چه جوری هست؟ مشکلات خیابانها و جاده ها را پیگیر باشید.

  4 0
دیدگاه شما در مورد : هرکه به دولت گفت بالای چشمت ابروست افراطی است؟/ برخی به عنوان وکیل مدافع آمریکا عمل می‌کنند

هرکه به دولت گفت بالای چشمت ابروست افراطی است؟/ برخی به عنوان وکیل مدافع آمریکا عمل می‌کنند

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر