صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اقدام قابل تامل در آستانه اربعین در برخی دانشگاه ها

مجوز جشن شب یلدا در خوابگاه دانشجویی داده شد!؟

برخی از مسئولان دانشگاه های مازندران به جای آنکه به فرهنگ سازی مناسب در خوابگاه دانشجویی روی آورند در ایام اربعین به دانشجویان مجوز برپایی جشن شب یلدا در خوابگاه دانشجویی را می دهند.

کد خبر : 5852

تاریخ انتشار : 01/10/1392 - 09:50


مجوز جشن شب یلدا در خوابگاه دانشجویی داده شد!؟

به گزارش خط امید بهشهر _ رقص و پایکوبی و پارتی های شبانه در خوابگاه دانشجویی به یکی از معضلات در دانشگاه تبدیل شده اما آنچه که قابل تامل بوده اقدام برخی از متولیان فرهنگی دانشگاه های مازندران دربرخورد با این معضل است.

برخی از مسئولان دانشگاه های مازندران به جای آنکه به فرهنگ سازی مناسب در خوابگاه دانشجویی روی آورند در مصوب شورای فرهنگی دانشگاه به برگزاری و اجرای جشن شب یلدا به دانشجویان خوابگاهی  آنهم در آستانه اربعین حسینی مجوز می دهند که جای تامل دارد.

مصادف شدن مراسم اربعین حسینی و تدارک مردم مازندران همانند سایر مردم ایران در برپایی عزای حسینی،و پرهیز از هر گونه جشن و پایکوبی در شب چله این نکته را در اذهان متبادر می کند که چطور در دولت قبلی و حتی در دوران اصلاحات و بین اصلاح طلبان تندرو بخاطر برخی از مسائل امنیتی اجازه برگزاری جشن ها در خوابگاه دانشجویی به دانشجویان داده نمی شد و اگر قرار بر این بود که دانشگاه جشنی را در هر مناسبتی در خوابگاه برگزار کند خود نهاد متولی فرهنگی دانشگاه در سالن خوابگاه یا در مکانی مشخص برای دانشجویان خوابگاهی جشنی برگزار می کرد اما امروز برخی از مسئولان دانشگاه های مازندران در آستانه اربعین مجوز برگزاری جشن را به دانشجویان در خوابگاه می دهند؟!

سال گذشته نیز در شب یلدا در غرب استان مازندران  دانشجویان در خوابگاه دانشجویی با برگزاری جشن که منجر به رقص و پایکوبی شد انتقاد و اعتراض فراوانی را از سوی مردم و برخی از مسئولان شهری و استانی در پی داشت.

متولیان فرهنگی در برخی از دانشگاه های مازندران به جای آنکه به تقویت کادر فرهنگی، شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های دانشجو و بهره گیری از آنها جهت بهینه سازی وضعیت فرهنگی اجتماعی محیط های دانشگاهی و خوابگاهی، تخصیص بودجه و منابع مالی لازم جهت تامین اوقات فراغت دانشجویان جامه عمل بپوشانند با اقدامی نسجیده آنهم در ایام اربعین حسینی نه تنها به ترویج تربیت اسلامی بها نمی دهند بلکه باعث شکستن حرمت این ایام نیز خواهند شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مجوز جشن شب یلدا در خوابگاه دانشجویی داده شد!؟

مجوز جشن شب یلدا در خوابگاه دانشجویی داده شد!؟

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر