صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

متاسفانه در دام آمریکا و اسرائیل افتادیم/ خودم 7 بچه دارم

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: طرح های کاهش جمعیت توطئه آمریکا و اسرائیل بود تا جمعیت جهان سوم افزایش نیابد و ما نیز متاسفانه به دام آن‌ها افتادیم.

کد خبر : 5805

تاریخ انتشار : 27/09/1392 - 13:30


متاسفانه در دام آمریکا و اسرائیل افتادیم/ خودم 7 بچه دارم

به گزارش خط امید بهشهر _ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در جلسه در خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اینکه در جامعه امروزی احترام در خانواده ها در حال از بین رفتن است اظهار کرد: متاسفانه در جامعه امروزی رابطه بین فرزند و خانواده ها به هم خورده و بسیاری از خانواده ها یک دیگر را درک نمی کنند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: بسیاری از والدین از فرزندان خود ناراضی هستند و ادعا می‌کنند که فرزندانشان در خطر هستند، این موضوع در باره فرزندان هم صدق می کند زیرا‌که فرزندان نیز می‌گویند پدر و مادر‌ها ما را درک نمی‌کنند.

این مرجع تقلید دلیل ناراحتی فرزندان و خانواده ها را از یک دیگر تفاوت فرهنگ‌ها دانست و بیان کرد: والدین در یک خانواده و فرهنگ سنتی رشد کرده اند و فرزندان نیز در جامعه امروز که در آن ماهواره، اینترنت و تلویزیون است رشد پیدا کرده اند و از همین رو نمی توانند یک دیگر را به درستی درک کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطر‌نشان کرد: والدین نباید توقع داشته باشند که هر چه گفتند فرزندان بدون چرا آن را بپذیرند، همین طور این موضوع برای فرزندان صدق می‌کند، خانواده‌ها نباید یک دید مطلق‌نگر داشته باشند و باید سعی کنند با یک دیگر به تفاهم برسند تا احترام در خانواده حفظ بشود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بعد از پرستش خداوند نیکی به والدین بسیار سفارش شده است، عنوان کرد: پدر و مادر در جایگاه والایی هستند و احترام به آنها بارها در قرآن کریم سفارش شده و هرگونه بی احترامی نسبت به آن‌ها مورد نکوهش قرار گرفته است، در این راستا فرزندان باید توجه داشته باشند که روزی خود در جایگاه والدین قرار می گیرند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه جمعیت کشور به شدت رو به کاهش است، اظهار کرد: اگر روند کاهش جمعیت به همین صورت پیش رود، پیش بینی ها حاکی از نصف شدن جمعیت کشور است و تولید کشور به دلیل مسن شدن جمعیت کمتر می شود، خانواده‌های برای رهایی از این وضعیت باید حداقل سه فرزند داشته باشند و ۵ فرزند بهتر است و البته من خودم ۷ فرزند دارم.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: کاهش جمعیت جهان سوم، توطئه آمریکا و اسرائیل بود زیرا از افزایش جمعیت جهان سوم احساس خطر کردند و طرح های عقیم کردن زنان و مردان را پیشنهاد دادند، ما نیز به دام آنها افتادیم. کسانی که در حال تغییر بافت جمعیت هستند سبب ایجاد مشکل برای کشور می شوند و امیدواریم در جامعه بیداری نسبت به این موضوع حاصل و مشکلات حل شود.


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : متاسفانه در دام آمریکا و اسرائیل افتادیم/ خودم 7 بچه دارم

متاسفانه در دام آمریکا و اسرائیل افتادیم/ خودم 7 بچه دارم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر