صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پرونده جنجالی کرسنت وارد مرحله جدید شد

تعلل سوال برانگیز وزیر نفت در ارسال شکایت ایران به دیوان بین المللی لاهه در رابطه با پرونده کرسنت، باعث شده تا برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح بیژن زنگنه را در دستور کار قرار دهند.

کد خبر : 5718

تاریخ انتشار : 25/09/1392 - 11:21


پرونده جنجالی کرسنت وارد مرحله جدید شد

به گزارش خط امید بهشهر _ پرونده فساد بزرگ کرسنت که در روزهای گذشته با انتشار خبرهایی از سرنوشت عباس یزدان پناه یزدی در کانون توجهات قرار گرفته است، وارد مرحله جدیدی شده است.

در همین ارتباط شنیده شده، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در روزهای ابتدایی آذر ماه، بیژن زنگنه برای ادای توضیحات درباره پرونده کرسنت به مجلس فراخوانده بودند، از توضیحات وی درباره علت تعلل وزارت نفت در پیگیری پرونده کرسنت در دادگاه لاهه قانع نشده‌اند.

برخی کارشناسان معتقد هستند تعلل وزارت نفت در ارسال شکایت ایران به دادگاه لاهه، عمدی بوده و دلیل اصلی آن ارتباط متهمان اصلی پرونده کرسنت با برخی از مقامات بلندپایه دولتی می‌باشد.

بر همین اساس، دیوان لاهه امروز را آخرین فرصت ایران برای درخواست شکایت تعیین کرده است. در دو جلسه داوری گذشته در لاهه، حقانیت ایران به اثبات رسیده اما به دلیل تغییرات در شرکت نفت ایران، این دیوان اعلام نموده است که شرکت نفت ایران باید بر شکایت قبلی خود تاکید کند تا روال دادرسی ادامه یابد.

گفتنی است دیوان بین المللی لاهه که در حال پیگیری مفاسد قرارداد کرسنت است، چند ماه پیش با احضار عباس یزدان‌پناه یزدی که معروف به «جعبه سیاه کرسنت» است، توضیحات وی در این زمینه را جویا شد؛ اما با ناپدید شدن یزدان پناه -که به نظر می رسد از سوی ذینفعان قراداد کرسنت برنامه ریزی شده باشد- بخشی از سرنخ های پرونده کماکان بدون دسترسی مانده است.

احتمال استیضاح بیژن زنگنه در حالی مطرح می شود که با توافق مجلس و وزارت نفت، رستم قاسمی وزیر اسبق نفت به عنوان مسئول مذاکرات قرارداد گازی کرسنت در داوری بین المللی انتخاب شده است. با حضور قاسمی که مورد تائید موافقان و مخالفان قرارداد کرسنت بوده، پیش بینی می‌شود تا چند روز آینده اتفاقات بزرگی در روند ابهام زدایی از قرارداد کرسنت صورت بگیرد.


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : پرونده جنجالی کرسنت وارد مرحله جدید شد

پرونده جنجالی کرسنت وارد مرحله جدید شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر